تمیز کردن تلویزیون LCD، LED و پلاسما با روش‌های اصولی

پاک کردن تلوزیون ال سی دی و ال ای دی و plasma

برای پاک کردن صفحات LCD از لکه ها و اثر انگشت چه راه حلی وجود دارد؟ اگر فکر می‌کنید تمیز‌کردن صفحه‌نمایش‌ مانیتورهای LCD یا تلویزیون‌های HD به پاشیدن چند قطره از شیشه‌پاک‌کن روی یک دستمال و کشیدن آن روی صفحه ختم می‌شود سخت در اشتباهید، چرا که انجام این کار روی صفحه‌نمایش‌های مانیتورها و تلویزیون‌های امروزی همچون به آتش کشیدن آنهاست!! در این مطلب روش های اصولی تمیز کردن تلویزیون را به شما خواهیم آموخت.

 

مراحل تمیز کردن تلویزیون

۱. قبل از تمیز کردن تلویزیون آن را خاموش کنید

قبل از اینکه بخواهید تلویزیون خود را تمیز کنید باید آن را خاموش کنید ، بعد از خاموش کردن تلویزیون آن را به مدت ۱۵ دقیقه رها کنید تا دستگاه خنک شود (اگر دستگاه داغ باشد به صفحه نمایش آسیب میزند). علاوه بر این وقتی تلویزیون خاموش است شما یک تصویر کاملا سیاه دارید که باعث میشود لک ها و گرد و غبار را بهتر مشاهده کنید.

۲. فراهم کردن وسایل مورد نیاز تمیز کردن تلویزیون

  • محلول مخصوص صفحه نمایش
  • دستمال میکروفایبر
  • دستمال پاک کننده وسایل الکترونیکی

برای تمیز کردن نمایشگر تلویزیون از دستمال های میکروفایبر استفاده کنید و اطراف آن را نیز با یک دستمال گردگیری کنید.

نحوه پاک کردن تلوزیون

۳. گردگیری صفحه نمایش

یکی دیگر از کارهایی که پیش از تمیز‌کردن کامل ‌باید انجام دهید گردگیری است. گردگیری به معنای زدودن گرد و غبار از صفحه‌نمایش بدون لمس‌کردن آن است. به عبارت دیگر استفاده از روش‌هایی همچون به‌کارگیری هوای فشرده برای زدودن گرد و غبار بهترین کار برای گردگیری بدون لمس صفحه‌نمایش است.

پاک‌کردن آرام صفحه‌نمایش با دستمال میکروفیبر خشک و تمیز: دستمال کاغذی، حوله کاغذی آشپزخانه، دستمال‌های چندمنظوره و به‌طور کلی هیچ چیزی غیر از دستمال میکروفیبر نباید صفحه‌نمایش‌ها را لمس کند! دستمال‌های میکروفیبر را براحتی می‌توانید از فروشگاه‌ها خریداری کنید و در اولین مرحله استفاده از یک دستمال خشک و تمیز را به شما توصیه می‌کنیم.

بسیاری از گرد و غبارهای باقی‌مانده و لکه‌های برجای مانده در اثر تماس نوک انگشتان با صفحه‌نمایش با همین دستمال خشک، تمیز می‌شود. فراموش نکنید که هنگام تمیز‌کردن صفحه‌نمایش به‌هیچ وجه نباید روی صفحه فشار آورید و این عملیات را کاملا به آرامی انجام دهید. به هیچ وجه حرکت دایره‌ای روی صفحه نداشته باشید و دستمال را از بالا به پایین یا از چپ به راست روی صفحه حرکت دهید.

پاک کردن تلوزیون

۴. استفاده از محلول مخصوص

در اغلب موارد، شما می توانید از پاک کننده های تمیز کننده ال سی دی روی صفحه نمایش استفاده کنید. ابتدا مقدار کمی از محلول تمیز کننده صفحه نمایشگر را روی دستمال میکروفیبر اسپری کنید و به آرامی آن را به صورت دایره ای روی صفحه نمایش کشیده تا تمام صفحه تمیز و خشک شود . حتی اگر لک های موجود بر روی صفحه نمایش از بین نرفت ،شما نباید فشار زیادی بر روی صفحه نمایشگر وارد کنید، فقط لازم است چند اسپری کوچک دیگر برای از بین بردن لکه های موجود استفاده کنید.

روش پاک کردن تلوزیون

به یاد داشته باشید هرگز نباید محلول پاک کننده را به صورت مستقیم بر روی نمایشگر اسپری کنید، زیرا ممکن است به پوشش های ضریف انعکاسی نمایشگر آسیب رساند. همچنین نباید از دستمال کاغذی و پارچه های زبر و خشک استفاده کنید زیرا باعث مخدوش شدن صفحه نمایشگر می شود.

روش های دیگر تمیز کردن تلویزیون

استفاده از آب شاید جایگزین مناسبی برای محلول پاک کننده نباشد و فقط گرد و غبار را از صفحه نمایشگر پاک کند ولی میتوان در بعضی مواقع از اسپری آب مقطر بر روی دستمال میکروفیبر استفاده کرد. توصیه ما برای شما این است که از محلول پاک کننده مخصوص استفاده کنید چون در این محلول از موادی استفاده میشود که باعث افزایش طول عمر صفحه نمایشگر می شود.

یک راه حل جالب برای تمیز کردن تلویزیون استفاده از محلول سرکه و آب (یک پیمانه سرکه و یک پیمانه آب) است که برای تمیز کردن صفحه نمایشگر بسیار کثیف استفاده میشود. با این حال این روش به عنوان آخرین راه حل مورد استفاده قرار میگیرد.

 

سخن آخر

برای اینکه شما از یک برنامه تلویزیونی لذت ببرید ، باید صفحه نمایشگرتان از گرد وخاک ، اثر انگشت و کثیفی پاک باشد و دیگر اجازه ندهید گرد و غبار برنامه شما را مختل کند. در مورد نحوه تمیز کردن تلویزیون و تجهیزات آن روش هایی وجود دارد که در این مطلب به آن پرداختیم. امیدواریم از این مطلب استفاده لازم را برده باشید و با ارسال تجربیات و نظرات خود دیگر دوستانتان را بیشتر راهنمایی کنید.

اگر تصمیم به تمیزکاری منزل گرفته‌اید، راهنمای تمیز کردن مبل پارچه ای را نیز در انگیزه از دست ندهید!

تمیز کردن تلویزیون

انگیزه
Logo
قابلیت ثبت نام در سایت فعال نیست
Compare items
  • Total (0)
Compare