از بین بردن لکه روغن از روی دیوار با این ۳ روش تضمینی

روش های تمیز کردن لکه روغن روی دیوار

تمیز کردن چربی انباشته شده روی کاشی و سرامیک های آشپزخانه و پشت گاز، سینک ظرف شویی کار بسیار دشواری است. روش های بسیار زیادی برای پاک کردن این لکه ها وجود دارد اما گاها ممکن است باعث خراش و آسیب سطوح شود که خود نمای زشتی به آشپزخانه می دهد. در این بخش راهکارهایی را برای از بین بردن لکه روغن از روی دیوار و سطوح ارائه می دهیم.

 

از بین بردن لکه روغن از روی دیوار

نکته مهمی که باید به آن توجه کرد این است که برخی از لکه‌ها به راحتی با آب پاک می‌شوند، پس قبل از امتحان کردن هر یک از روش‌هایی که در ادامه توضیح می‌دهیم، می‌توانید از آب معمولی برای پاک کردن لکه استفاده کنید و بعد روش‌های دیگر را امتحان کنید. گاهی استفاده از محلول صابون، جوش شیرین و سرکه می‌تواند برای از بین بردن لکه‌های سیاه روی دیوار که در اثر چربی ایجاد شده است، نیز می‌تواند راه گشا باشد.

تمیز کردن لکه روغن روی دیوار

۱. استفاده از سشوار

یک روش خوب برای پاک کردن لکه روغن از روی دیوار که نیازی به آب و مرطوب کردن دیوار ندارد، استفاده از سشوار و یک دستمال حوله ای است. برای این کار ابتدا با سشوار لکه روغن را گرم می کنیم تا اندکی نرم شود. سپس با حوله یا یک دستمال روی لکه می کشیم تا روغن را به خود جذب کند. این کار را تا پاک شدن کامل لکه روغن ادامه دهید. به همین راحتی سخت ترین لکه های روغن تمیز می شود.

۲.  استفاده از سرکه

اگر دیوار منزلتان با رنگ روغنی نقاشی شده است، یک راه خوب برای از بین بردن لکه روغن از روی دیوار استفاده از محلول آب و سرکه است. مخلوطی از آب و سرکه با نسبت ۲:۱ درست کنید. سرکه در پاک کردن لکه های روغنی بسیار موثر است. پارچه ای را با این ترکیب آغشته و لکه ها را به خوبی تمیز کنید. همچنین سرکه راهی خوب برای پاک کردن چربی از روی دیوارها و کابینت های آشپزخانه است.

۳.  استفاده از جوش شیرین برای لکه روغنی سخت

رفع لکه روغن روی دیوار

شما برای از بین بردن لکه‌های سخت می‌توانید مقداری جوش شیرین را با آب ولرم مخلوط کرده و از آن برای تمیز کردن سطوح  پر چرب استفاده کنید. برای اینکار ابتدا شما باید یک لیوان آب ولرم به اندازه (۲۴۰ میلی لیتر) را با یک لیوان جوش شیرین مخلوط کرده و بهم بزنید تا به شکل خمیر در بیاید. شما با استفاده از یک پارچه و یا یک اسفنج می‌توانید خمیر به دست آمده از آب و جوش شیرین را روی لکه‌ها بمالید. پس از چند لحظه با استفاده از یک پارچه تمیز خمیر را از روی سطوح چرک پاک کنید. سپس به محل مورد نظر نگاه کنید که آیا لکه‌ها از بین رفته‌اند یا نه.

 

سخن آخر

سعی کنید حین کار دیوار را زیاد خیس نکنید. آب موجب آسیب جدی به دیوار گچی می شود. مرطوب کردن برای پاک کردن لکه ها کافی است. گاهی برخی لکه ها بسیار قدیمی یا عمیق هستند و راهی برای پاک شدن آن ها وجود ندارد. مراقب باشید کشیدن اشیا سخت روی دیوار کار صحیحی نیست و رنگ روی دیوار را خراب می کند. آیا راه های ساده تری برای از بین بردن لکه روغن از روی دیوار را استفاده کرده اید؟ تجارب خود را با ما در میان بگذارید.

همچنین شما می‌توانید با روش تمیز کردن کاشی حمام و از بین بردن زردی وسایل سفید به روش‌های خانگی و آسان در انگیزه آشنا شوید.

انگیزه
Logo
قابلیت ثبت نام در سایت فعال نیست
Compare items
  • Total (0)
Compare