از بین بردن زردی وسایل سفید به روش‌های خانگی و آسان

از بین بردن زردی وسایل سفید

زردی وسایل سفید، یکی از مهم‌ترین دردسرهای مربوط به استفاده از وسایل سفید رنگ است و ممکن است برای بسیاری یک مانع برای خرید و استفاده از وسایل به این رنگ باشد. اما خوشبختانه چند روش برای از بین بردن زردی وسایل سفید وجود دارد.

رنگ سفید به راحتی چرک مرده می‌شود، بنابراین لازم است لوازم سفید را مرتبا با استفاده از محلول‌های پاک کننده‌ی چندمنظوره یا روش‌های خانگی مثل استفاده از جوش شیرین تمیز کنید. البته زمان‌هایی هم وجود دارند که زردی وسایل شدید است و باید اقدام جدی‌تر را به کار بست. در ادامه‌ی این مطلب با چند روش آشنا خواهید شد.

 

روش‌های از بین بردن زردی وسایل سفید

در حالت عادی و در شرایطی که زردی روی وسایل تازه است، می‌توانید به سادگی از پس لکه برآیید. استفاده مرتب از محلول‌های پاک کننده‌ی چند منظوره برای تمیز کردن وسایل سفید در خانه و جلوگیری از زرد شدن آن‌ها، بسیار مهم است.

مقداری از این پاک‌کننده‌ها را روی یک پارچه‌ یا اسفنج تمیز اسپری کنید و کاملا سطح وسیله را با آن تمیز کنید. سپس با استفاده از یک پارچه‌ی خیس آن را آبکشی کنید. سعی کنید این کار را به صورت هفتگی انجام دهید.

از بین بردن زردی وسایل سفید در خانه

در صورتی که به این پاک‌کننده‌ها دسترسی ندارید می‌توانید از جوش شیرین در خانه استفاده کنید. به سادگی مقداری از آن را روی یک پارچه‌ی مرطوب و تمیز ریخته و روی سطح زرد شده‌ی وسایل بکشید. در قسمت‌هایی که پارچه به خوبی از پس تمیزکردن لک‌ها برنمی‌آید یا لکه سرسخت‌تر است، می‌توانید از یک مسواک یا یک فرچه‌ی کوچک برای اینکار استفاده کنید. در نهایت با یک پارچه‌ی خیس و تمیز، وسیله را پاک کنید.

یک روش خانگی دیگر نیز برای از بین بردن زردی وسایل سفید وجود دارد، که یک درجه قوی‌تر از روش‌های پیشین بوده و برای از بین بردن لکه‌های سرسخت‌ توصیه می‌شود، استفاده از ترکیب جوش شیرین و وایتکس است. درون یک ظرف ۱/۴ فنجان جوش شیرین، ۴ فنجان آب گرم و نصف فنجان وایتکس را با هم ترکیب کنید. با استفاده از دستکش، یک پارچه‌ی تمیز یا اسفنج را به محلول آغشته کنید و روی سطح وسیله بکشید. اجازه دهید مایع ۱۰ دقیقه روی آن بماند و سپس با یک پارچه‌ی تمیز، آن را پاک کنید. ممکن است لازم باشد چندبار اینکار را انجام دهید تا لکه‌ی زردی کاملا از بین برود.

در نهایت، این امکان وجود دارد که با هیچ یک از روش‌های بالا، زردی وسایل سفید شما از بین نرود. در این صورت همچنان ناامید نشوید چراکه یک چاره‌ی دیگر هم باقی‌مانده! اگرچه این روش برای وسایل قابل حمل قابل اجراست. برای اینکار به مقداری کرم پراکسید احتیاج خواهید داشت. این کرم را می‌توانید از فروشگاه‌های لوازم آرایشی خریداری کنید. سپس مقداری از آن را با استفاده از یک مسواک قدیمی روی قسمت‌های زرد شده بمالید و وسیله را به طور کامل با یک کیسه‌ی پلاستیکی بپوشانید. این کار برای آن است که پراکسید در معرض هوا خشک می‌شود، و ما می‌خواهیم از این کار جلوگیری کنیم، در نتیجه کیسه‌ی پلاستیکی نباید هیچ راه هوایی به داخل داشته باشد.

از بین بردن زردی وسایل سفید با پراکسید

حال باید وسیله را به مدت ۳ تا ۴ ساعت در معرض نور مستقیم آفتاب قرار دهید. اشعه‌ی فرابنفش خورشید، فرایند شیمیایی میان پراکسید و لکه‌ها را فعال می‌کند و در نتیجه می‌توان به راحتی برای از بین بردن لکه زردی از روی وسیله‌ی سفید اقدام کرد. بعد از گذشت مدت زمان کافی، روی وسیله را با یک دستمال تمیز پاک کنید و از سفیدی و درخشندگی آن لذت ببرید.

سخن پایانی

همانطور که خواندید، تمیز کردن یک لکه‌ی زردی تازه بسیار آسان است و تنها با استفاده از یک محلول حاوی وایتکس انجام می‌شود. بنابراین اگر تمیز کردن مرتب وسایل سفید رنگ خود را به یک عادت تبدیل نکنید، ممکن است برای همیشه یکدستی رنگ آن را ازدست بدهید چراکه همه‌ی وسایل را نمی‌توانید درون یک پلاستیک بپیچید و در مقابل نور آفتاب قرار دهید.

برای حفظ پاکیزگی محیط خانه توصیه می‌کنیم مطالب «روش‌های تمیز کردن کاشی حمام» و «تمیز کردن دستشویی با ۹ روش تضمینی و معجزه‌آسا» را نیز بخوانید تا از رسوب آلودگی و لک گرفتن این سطوح اجتناب شود. نکته‌ی دیگری که باید به آن توجه کنید آن است که در طی انجام تمامی این مراحل، حتما از دستکش استفاده کنید و به توصیه‌های سازنده‌ی وسیله نیز توجه کنید تا در اثر بی‌دقتی، آسیب‌های بیشتر وارد نگردد. آیا شما روش‌های دیگری برای از بین بردن زردی وسایل سفید سراغ دارید؟

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
  • Total (0)
Compare