چگونه هسته آلبالو را در بیاوریم؟

جدا کردن هسته آلبالو - چگونه هسته آلبالو را در بیاوریم

با آمدن فصل تابستان و میوه‌های رنگی، عاشقان آلبالو شروع به تهیه مربای آلبالو، آلبالو پلو و دسرهای خوشمزه آلبالویی می‌کنند. اما جدا کردن هسته آلبالو به طوری که آلبالو سالم و شکیل بماند، می‌تواند کاری چالش برانگیز باشد. در این مطلب با ۴ روش برای جدا کردن هسته آلبالو بدون استفاده از دستگاه هسته‌گیر آشنا خواهید شد.

 

روش های جدا کردن هسته آلبالو

۱. درآوردن هسته آلبالو با سیخ چوبی

ابتدا ساقه آلبالو را جدا کرده و میوه را بین دو انگشت خود نگه دارید. به آرامی اما محکم، انتهای باریک‌تر سیخ چوبی را درون فرورفتگی ساقه آلبالو کرده و هسته آلبالو را خارج کنید. همچنین می‌توانید آلبالو را روی دهانه یک بطری شیشه‌ای گذاشته و هسته‌ها را داخل آن بریزید.

جدا کردن هسته آلبالو با سیخ چوبی

۲. در آوردن هسته آلبالو با روش جراحی‌طور!

این روش برای آلبالوهایی که هنوز سفت بوده و کامل نرسیده‌اند، مناسب است. ساقه آلبالو را جدا کرده و میوه را روی تخته برش قرار دهید. با استفاده از کناره یک چاقوی آشپزخانه، به آرامی اما محکم به آلبالو فشار وارد کنید تا کمی نرم شود. مواظب باشید آلبالو را له نکنید. سپس آلبالو را مطابق شکل زیر برش داده و به آرامی هسته را با انگشتان خود خارج کنید.

جدا کردن هسته آلبالو با چاقو

۳. روش شکافتن آلبالو با دست

اگر ظاهر آلبالو برای شما مهم نیست، می‌توانید از این روش استفاده کنید. این روش برای آلبالوهای کاملا رسیده مناسب است. ساقه آلبالو را جدا کرده و میوه را با هر دو دست خود بگیرید. سپس آلبالو را شکافته و هسته را خارج کنید.

جدا کردن هسته آلبالو با دست

۴. طرز جدا کردن هسته آلبالو با گیره کاغذ

یک گیره کاغذ را به شکل حرف «S» دربیاورید. آن را درون آلبالو فرو کرده و در اطراف هسته بچرخانید تا هسته به همراه گیره کاغذ خارج شود. سعی کنید کمترین آسیب را به گوشت آلبالو بزنید!

جدا کردن هسته آلبالو با گیره کاغذ

کلام آخر

اگر دستگاه هسته‌گیر ندارید، می‌توانید از سیخ چوبی یا گیره کاغذ برای جدا کردن هسته آلبالو استفاده کنید. شما از چه روش هایی برای جدا کردن هسته میوه ها استفاده می‌کنید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر مخاطبان انگیزه در میان بگذارید.

پیشنهاد می‌کنیم اگر به طعم آلبالو علاقه دارید، برای اطلاع از خواص و مصلحات این میوه ترش و خوشمزه، حتما مطلب «طبع آلبالو سرد است یا گرم؟» را نیز در سایت انگیزه بخوانید.

انگیزه
Logo
قابلیت ثبت نام در سایت فعال نیست
Compare items
  • Total (0)
Compare