آموزش بافت کلاه تیغ ماهی با دومیل بچگانه

آموزش بافت کلاه تیغ ماهی با دومیل بچگانه

یکی از فعالیت‌های بانوان هنرمند با شروع فصل سرما بافتنی بافتن است؛ در این بین بافتن کلاه و یا بافت شال گردن بیشترین طرفدار را دارد؛ از بافت کلاه بافتنی با میل و بافت کلاه بدون درز گرفته تا بافت کلاه نوزادی با قلاب و بافت کلاه نقاب دار. از این رو در این مطلب قصد داریم آموزش بافت کلاه تیغ ماهی را با زبانی ساده و روان داشته باشیم؛ بافت تیغ ماهی برای کلاه و لباس و … استفاده می شود و جز انواع بافت کشبافت دارد؛ با ما همراه شوید.

 

آموزش بافت کلاه تیغ ماهی

تعداد دانه هایی که سر می اندازیم بسته به نوع لباس است. در نقش تیغ ماهی سه تا دانه از زیر و یک دانه را از رو می بافیم. لازم به ذکر است دانه اول همیشه رد می شود. در رج دوم بافت گندمی مشخص می شود؛ در واقع بافت  گندمی بافت ساده ایست که همه دانه ها از زیر بافته می شود و قبل و بعد از بافت گندمی هم دانه ها از زیر بافته می شود. در واقع سه تا دانه ها را از زیر و یک دانه را از رو بافته می شود و در هر رج تکرار می شود.

برای بافت کلاه تیغ ماهی برای سن شش، هفت ماهه ۵۰ دانه سر می اندازیم و بلندی کلاه بسته به سلیقه خودمان است اگر قرار است لب کلاه تا بشود طول کلاه را بلندتر می بافیم. در رج های آخر دو دانه بافت شده را یکی می کنیم و  انتهای کلاه را جمع می کنیم. در این کلاه تکه‌هایی که برای تزیین کلاه استفاده شده است که جداگانه بصورت مربع بافته شده و روی کلاه با قلاب وصل شده است.

 

سخن آخر

امیدواریم با کمی تمرین و دقت بتوانید از این آموزش بافت کلاه تیغ ماهی استفاده لازم ببرید. پیشنهاد می‌کنیم برای داشتن شالی زیبا نیز به مطلب «آموزش بافت شال گردن با قلاب ساده دخترانه و مردانه بسیار شیک» مراجعه کنید. همچنین لطفا حتما نظرات و تجربیات ارزشمند خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

انگیزه
Logo
قابلیت ثبت نام در سایت فعال نیست
Compare items
  • Total (0)
Compare