آموزش بافت دستکش با قلاب دخترانه بسیار شیک

آموزش بافت دستکش با قلاب دخترانه بسیار شیک

بافت دستکش شاید یکی از ساده‌ترین و کاربردی‌ترین بافتنی زمستانی است که مبتدی‌ها هم می‌توانند نسبت به آن اقدام کنند. قبلا بافت دستکش بدون انگشت، بافت دستکش پنج انگشتی و بافت دستکش نیم انگشتی را ارائه داده بودیم و در این مطلب قصد آموزش بافت دستکش با قلاب را داریم؛ همراه ما باشید.

بافت دستکش با قلاب

بافت این دستکش بسیار ساده است.

قسمت های بین * تکرار شوند.

ابتدا ۳۹ عدد زنجیره بزنید. و با شلال ابتدا و انتهای آن را به هم متصل نمایید. تا تشکیل یک حلقه بزرگ را بدهد.

رج ۱ تا ۵: در هر دانه یک پایه کوتاه بزنید. و آخر هر رج شلال کنید. (از اولین حلقه نخ بیرون آمده است پس داخل حلقه بعدی می روید و نخ را می گیرید و یکی را یکی می کنید.)

رج ۶: ابتدا ۳ زنجیره زده، و در همان دانه که زنجیره ها را زدید، دو پایه بلند ببافید. *سپس دو دانه را جا انداخته و در دانه سوم ۱ پایه بلند بزنید. دوباره دو دانه را جا انداخته و در دانه سوم ۵ پایه بلند بزنید.* در دانه آخر، که همان دانه ایست که در ابتدا سه زنجیره در آن زده بودید، دو پایه بلند بزنید. در نهایت با شلال ابتدا و انتهای رج را به هم متصل نمایید.

رج ۷:ابتدا ۳ زنجیره زده، *سپس دو دانه را جا انداخته و در دانه سوم ۵ پایه بلند بزنید. دوباره دو دانه را جا انداخته و در دانه سوم ۱ پایه بلند بزنید.* در انتهای رج با دانه اولتان شلال کنید.

آموزش بافت دستکش با قلاب رج ۸: تکرار رج ۶

رج ۹: تکرار رج ۷

رج ۱۰: تکرار رج ۶

رج ۱۱: تکرار رج ۷

رج ۱۲: تکرار رج ۶

رج ۱۳: تکرار رج ۷

رج ۱۴: تکرار رج ۶ با این تفاوت (برای ایجاد سوراخ برای انگشت شست): بعد از بافت ۵ پایه بلند در یک دانه و سپس یک دانه بلند، ۵ عدد زنجیره می زنیم و ۵ دانه را جا انداخته و در دانه ششم یک پایه بلند زده و سپس ادامه رج را می بافیم.

رج ۱۵: تکرار رج ۷

رج ۱۶: تکرار رج ۶

آموزش بافت دستکش با قلاب دخترانه

رج ۱۷: تکرار رج ۷

رج ۱۸: تکرار رج ۶

رج ۱۹: تکرار رج ۷

 

آموزش بافت دستکش توری با قلاب

از نوک انگشتان شروع شده چهار انگشت را جدا بافته کنار هم قرار داده بعد یک دور بافته و همه را متصل به هم میبافیم تا انتهای شصت. برای شصت هم جدا بافته و در کنار این بافت قرار داده و به بافت کف دست ادامه می دهیم و تا مچ بالا می رویم. می توان برای روی کار مدل آناناسی (یا هر مدل دلخواهی زد)

وقتی قسمت شصت را وصل کردید، بافت را به صورت رفت و برگشت ادامه دهید و روی دست را نبافید، در نهایت میتوانید یک دور کامل ببافید یا باز باشد و با دکمه تزیینی به همدیگر وصل کنید.

آموزش بافت دستکش توری با قلاب

 

سخن آخر

همانطور که ملاحظه کردید، بافت دستکش با قلاب خیلی کار سختی نیست و با کمی دقت می‌توانید به راحتی در خانه این دستکش های زیبا را ببافید. امیدواریم این مطلب برای شما کاربردی بوده باشد و در آخر نظرات خود را زیر همین صفحه برای ما ارسال کنید.

در آخر پیشنهاد می‌کنیم طریقه بافت دستکش تک انگشتی جلو باز و جلو بسته با میل را نیز در انگیزه آموزش ببینید.

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
Logo
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
  • Total (0)
Compare