بسته

آموزش بافت پتو با کاموا غول پیکر (پافی) در کمترین زمان ممکن!

آموزش بافت پتو با کاموا غول پیکر (پافی) در کمترین زمان ممکن!

بافتنی یکی از لذت‌بخش‌ترین هنرهاست که بسیار راحت، اما در عین حال خیلی زیبا و کارآمد است. خانم‌هایی که معمولا بیشتر وقتشان را در خانه سپری می‌کنند، وقتی که هوا کمی سرد شده می‌توانند از این هنر برای سرگرمی و حتی برای کار نیز استفاده کنند. حالا اگر از آن دسته افرادی هستید که هنوز بلد نیستند بافتنی ببافند، اما واقعا به آن علاقه‌مند هستید و می‌خواهید با پروژه‌ای آسان شروع به انجام کار کنید پیشنهاد می‌شود از بافت پتو با کاموا استفاده کنید که نه تنها زیباست بلکه بسیار راحت نیز است.

 

بافت پتو با کاموا غول پیکر (پافی) بدون میل

کاموا پوفی یا کاموا پافی، کامواهایی به شکل زیر هستند که برای بافت با آنها نیازی به میل و قلاب نیست. این کاموا با دست بافته می شود، بعنی به سادگی با دست می توانید پتو، شال و کلاه و… ببافید. این کامواها به خاطر نرمی و لطافت معروفند

برای بافتن یک پتوی متوسط باید کاموای بافتنی را ۴ برابر اندازه وسعت بازو‌ها اندازه بگیرید. برای پتوی کوچک سه برابر و برای پتوی بزرگ ۵ برابر. در مرحله بعد برای شروع بافت یک گره مثل تصویری که نشان داده شده درست کنید. برای پتوی متوسط ۱۶ بخیه، برای پتوی کوچک ۱۱ بخیه و برای پتوی بزرگ ۲۲ بخیه بزنید. در این مرحله برای ادامه بافت، کاموا را از بین بافت‌هایی که روی بازو درست کردید رد کنید. وقتی ۱۶ بافت را زدید شروع می‌کنید به بافتن ردیف دوم درست مثل ردیف اول در جهت مخالف. ردیف‌ها را همین طور بیشتر کنید. برای پتوی متوسط ۳۱ ردیف، برای پتوی کوچک ۲۵ ردیف و برای پتوی بزرگ ۴۱ ردیف. وقتی بافت را به اندازه دلخواهتان رساندید دو حلقه آخر را از دست خارج کنید و کاموا را از وسط هر دو رد کنید و یک بخیه جدید بسازید؛ و آن را از بین تمام بافت‌هایی که روی بازو درست کرده‌اید دانه دانه رد کنید. در آخر یک گره محکم بزنید. کاموای اضافی که در انتهای بافت مانده را از بین بافت‌ها رد کنید.

آموزش بافت پتو با کاموا غول پیکر

سخن آخر

بافتنی موجب تقویت مهارت‌های حرکتی می‌شود چرا که کل مغز را درگیر میکند؛ علائم استرس  و افسردگی را کاهش می‌دهد؛ از آرتروز و التهاب تاندون جلوگیری می‌کند؛ احساس غرور در شما ایجاد می‌کند و به عنوان مدیتیشین عمل می‌کند.

امیدواریم از این مطلب استفاده لازم را برده باشید. فراموش نکنید که اگر با کاموا پتو بافتید، نتیجه آن را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین پیشنهاد می کنیم مطالب بافتنی «آموزش بافت ۳ مدل شال گردن ساده و مدل‌دار به صورت آسان» و «شنل بافتنی با میل و قلاب بسیار شیک زنانه یا بچگانه» را نیز حتما از نظر بگذرانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 تعداد نظرات
پریدن به بالا