بسته

آموزش بافت ساق پا مدل پیچ دار با میل

آموزش بافت ساق پا مدل پیچ دار با میل

بافت ساق پا از آن موارد ساده بافتنی است؛ مانند بافت پاپوش دخترانه و بافت دستکش تک انگشتی که با اندکی مهارت در بافتنی هم قادر خواهید بود آنها را ببافید. پس در ادامه با ما همراه باشید تا ساده ترین روش بافت ساق پا را با هم مرور کنیم.

 

روش بافت ساق پا مدل پیچی

وسایل مورد نیاز

۴ کلاف رنگی متوسط ۱۰۰ گرمی- میل شمارۀ ۴

طریقه بافت ساق پا

۱۰۰ دانه سر انداخته شود. تا بلندی ۵ سانتی‌متر کشباف یکی از زیر- یکی از رو ببافید. بعد از آن دانه‌ها را جهت بافت مدل پیچ طنابی به این صورت تقسیم‌بندی کنید.

رج اول:

۲ دانه از زیر- ۲ دانه از رو- ۸ دانه از زیر- ۲ دانه از رو- ۸ دانه از زیر تا آخر بافت ببافید. در آخر رج را با ۲ تا از رو- ۲ تا از زیر به پایان برسانید.

رج دوم و تمام رج‌های زوج همان‌ طوری که دانه‌ها دیده می‌شوند، بافت می‌شود. رج اول و دوم را تا بلندی ۸ رج ببافید.

رج نهم:
۲ دانه از زیر- ۲ دانه از رو- ۸ دانه از زیر را به صورت پیچ طنابی ضربدری ۴×۴ جابه‌جا کنید. این کار را در تمام ۸ دانه از زیرها تا آخر ادامه دهید.
هر ۸ رج در میان رج نهم را تکرار کنید. بافت را تا بلندی ۴۰ سانتی‌متر ببافید. در آخر دانه‌ها را کور کنید. ساق بعدی را هم به همین صورت ببافید.

بافت ساق پا
یک مدل ساق پای پیچی
بافت ساق پا ساده
مدلی ساده از ساق پای اسپرت
بافت ساق پا مدل پیچ
ساق پا مدل پیچ دار

 

سخن آخر

امیدواریم از این مطلب استفاده لازم را برده باشید و بتوانید براحتی مراحل بافت ساق پا را طی کنید. اگر شما از علاقمندان کار با کاموا هستید، به شما پیشنهاد می‌‌کنیم حتما سری هم به مطالب «آموزش بافت ۳ مدل شال گردن ساده و مدل‌دار به صورت آسان»، «بافت کلاه مردانه با دومیل» و «بافت کلاه دخترانه جدید» بزنید

همچنین فراموش نکنید نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 تعداد نظرات
پریدن به بالا