بسته

آموزش ۳ مدل بافت شال گردن یقه اسکی ساده و دکمه دار

آموزش ۳ مدل بافت شال گردن یقه اسکی ساده و دکمه دار

شال گردن بافتنی مدل های مختلف و زیبایی دارد که شما با توجه به سلیقه خود می توانید از بین آنها مدل دلخواه خود را انتخا کنید. در مطالب قبلی روش بافت ۳ مدل شال گردن ساده و بافت شال گردن با قلاب را آموزش دادیم و قصد داریم در این مطلب روش بافت شال گردن یقه اسکی را ارائه دهیم؛ پس با ما همراه باشید.

بافت شال گردن یقه اسکی شیک

بافت شال گردن یقه اسکی شیک

ملزومات برای بافت شال مدل اسکی

  • ۲ کلاف ۱۰۰ گرمی
  • میل شماره ۴ – ۴.۵

طرز بافت شال اسکی

۱۶۲ دانه سر انداخته و بافت را به اینصورت شروع کنید:

۲ دانه رو + (۴ دانه زیر + ۱۲ دانه رو ) پرانتز را ۹ مرتبه دیگر تکرار کنید.

رج های پشت تکرار بافی

رج پنجم: ۲ دانه اول بافته و ۴ دانه زیر را ببافید و برکردید و این ۴ دانه را ۱۰ رج ببافید و۴ دانه را از میل خارج کنید و یک گره بزنید و مجددا دانه ها را وارد میل گذاشته و ۱۲ دانه از رو ببافید ) پرانتز را ۹ مرتبه دیگر تکرار کنید و بعد مجددا بافت تکرار بافی را ادامه دهید.

هر ۳ سانت که بافتید یک دانه از قسمت رو بافی کم کنید؛ یعنی از هر ۱۲ دانه رو یک را کور کنید (کور کردن بهتر است دو دانه وسط رو بافی باشد)

به همین ترتیب بافت شال مدل اسکی را ادامه دهید تا ۲۵ سانت و ۱۲ دانه رو بشود .

۴ دانه رو طرح بافت گره ایی که در رج پنجم بافتید را یکبار دیگر تکرار کنید. البته اینبار در پشت بافت گره ها زده شود؛ در این صورت موقع برگشت یقه قسمت گره را می بینید. ۴ رج دیگر تکرار بافی کنید و دانه ها را کور کنید در آخر شما ۸۲ دانه خواهید داشت.

حالا درز یقه را بدوزید.

 

آموزش بافت شال گردن یقه اسکی ستونی

آموزش بافت شال گردن یقه اسکی ستونی

برای بافت این شال گردن ابتدا به اندازه طول مورد نظر خود برای دور گردن دانه سر اندازید. تعداد دانه‌ها باید مضربی از ۳ باشد. ما برای بافت این شال گردن یقه اسکی ۹۶ دانه سر انداختیم.

روش بافت

۸ رج اول بافت باید همه دانه‌ها به زیر بافته شود. رج‌های بعدی: حال شروع کنید به بافت کشباف سه تایی یعنی سه دانه زیر ۳ دانه رو.

در رج‌های بعدی نیز این بافت را ادامه دهید.

ادامه بافت: وقتی شال به بلندی مورد نظر شما رسید، دوباره مثل قسمت اول شال ۸ رج مدل رکن ببافید، یعنی همه دانه‌ها به زیر بافته شود. می‌توانید بلندی شال را برای روی گردن بیشتر بگیرید تا کمی از قسمت بالای آن روی گردن تا بخورد.

 

بافت شال گردن یقه اسکی دکمه دار

بافت شال گردن یقه اسکی دکمه دار

برای شروع به هراندازه که دوست دارید شالتون پهن باشه دونه سرمیندازید برای بافت این مدل دونه هارو باید به سه قسمت تقسیم کنید قسمت وسط که دوتا ۴ تاست یعنی ۸تا ودانه های کناری که بستگی به تعدادی که سرمی اندازیت داره مثلا اگه ۳۰ دانه سرانداختید ۸ دانه وسط و ۱۱ دانه برای هرطرف میشود
رج اول: خب برای شروع ابتدا ۱۱ دونه ی اول رو رکن میبافیم( این اعداد مثال است ممکنه کمتر یا بیشتر بشه) ۸ دونه ی وسط پیچ( در صورت تمایل گیس باف هم برای این مدل زیباست) میبافیم و دوباره درآخر ۱۱دونه رکن میبافیم
رج دوم: ۱۱ دونه رکن ، ۸ دونه ای که در رج قبل پیچ بافته شده تا بافت بعدی پیچ یعنی حدود هشت رج بعد در تمام رجها ساده بافته میشه ( یک دور زیر یک دور رو) ،در آخر دوباره ۱۱ دونه رکن
تا رج هشتم تکرار رج دوم
رج هشتم: تکرار رج اول
همینطور ادامه میدم و هر ۸ رج یکبار پیچ میبافیم.

 

سخن آخر

امیدواریم از این مطلب استفاده لازم را برده باشید و بتوانید براحتی مراحل بافت شال گردن یقه اسکی را طی کنید. اگر شما از علاقمندان کار با کاموا هستید، به شما پیشنهاد می‌‌کنیم حتما سری هم به مطالب «آموزش بافت روسری کلاهی زنانه در چند گام ساده»، «بافت کلاه مردانه با دومیل» و «بافت کلاه دخترانه جدید» بزنید.

فراموش نکنید نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 تعداد نظرات
پریدن به بالا