روش بافت ژاکت زنانه به صورت رج به رج با دومیل

هنر بافتنی یکی از هنرهای دستی زیبایی است که در وجود هر بانوی ایرانی نهفته است. در مطلب قبلی روش بافت پاپوش زنانه را آموزش دادیم و در این مطلب قصد داریم به ساده‌ترین روش ممکن آموزش بافت ژاکت زنانه را به شما ارائه دهیم. این بافتنی نیاز به کمی مهارت و دقت دارد تا به راحتی بتوانید یک ژاکت زیبا ببافید؛ با ما همراه باشید.

 

روش بافت ژاکت زنانه با دومیل

سایز: ۴۶-۴۴ (۴۲-۴۰) ۳۸-۳۶

کاموا: ۵۵۰ (۵۰۰) ۵۰۰ گرم ـ هر ۱۰۰ گرم ۲۸۰ متر

میل شماره: ۴.۵

پشت: ۱۱۳ (۱۰۵) ۹۷ دانه سر بیندازید. از هر طرف ۲ دانه کم کنید. ۱۱ سانتی‌متر ۱ دانه از زیر و ۱ دانه از رو ببافید. از هر طرف ۲ دانه اضافه کنید. ۳۵.۵ سانتی‌متر ببافید. برای حلقه از هر طرف ۴ دانه را ۲ زیر ۲ رو ببافید و با فاصله هر ۶ رج از هر طرف ۲ دانه کم کنید. قد بافت ۵۷ (۵۴.۵) ۵۲ سانتی‌متر که شد، ۴۳ دانه را برای یقه کور کنید.

جلو: قسمت جلو را مانند پشت ببافید. (با این تفاوت که پشت ۱۱ سانتی‌متر که بافتید، ۲ دانه اضافه کردید) ۴ سانتی‌متر ببافید. ۲ دانه اضافه کنید. قد بافت ۳۷.۵ (۳۵) ۳۲.۵ سانتی‌متر که شد، برای یقه بافت را دو قسمت کنید و با فاصله ۶ رج از طرف یقه ۲ دانه کم کنید تا ۸ دانه بماند. حلقه را مانند حلقه پشت کور کنید. ۸ دانه را ۱۰ سانتی‌متر برای پشت یقه ببافید و کور کنید.

آستین: ۶۹ (۶۱) ۵۳ دانه سر بیندازید و ۳۸ (۳۵.۵) ۳۳ سانتی‌متر ببافید. برای گشادی آستین از هر طرف در هر رج روی بافت ۱ دانه اضافه کنید. قد بافت ۴۳.۵ (۴۱) ۳۸.۵ سانتی‌متر که شد، حلقه را مانند حلقه پشت کور کنید. قد بافت ۶۰ سانتی‌متر و ۱۳ دانه بماند.

 

سخن آخر

امیدواریم از این مطلب استفاده لازم را برده باشید و بتوانید براحتی مراحل بافت ژاکت زنانه را طی کنید. اگر شما از علاقمندان کار با کاموا هستید، به شما پیشنهاد می‌‌کنیم حتما سری هم به مطالب «آموزش بافت روسری کلاهی زنانه در چند گام ساده» و «بافت کلاه دخترانه جدید» بزنید.

همچنین فراموش نکنید نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

انگیزه
Logo
قابلیت ثبت نام در سایت فعال نیست
Compare items
  • Total (0)
Compare