بسته

آموزش ۲ مدل بافت دستکش نیم انگشتی با میل و قلاب

آموزش بافت دستکش نیم انگشتی با میل و قلاب

در مطلب قبلی طریقه بافت دستکش تک انگشتی جلو باز و جلو بسته با میل و آموزش بافت دستکش پنج انگشتی با دو میل ساده را به شما آموزش دادیم و در این مطلب قصد داریم بافت دستکش نیم انگشتی را به زبانی ساده برای شما ارائه دهیم.

بافت دستکش نیم انگشتی با میل مدل پیچ

برای بافت دستکش بدون انگشت به مواد و ابزار زیر نیاز دارید:

  • کاموا
  • میل بافتنی

مرحله اول: بسته به نازک یا ضخیم بودن کاموا بین ۴۰ تا ۵۰ دانه سر می‌اندازیم. (تعداد دانه‌ها زوج باشد.)

مرحله دوم: به اندازه چند سانت کشباف می‌بافیم (می‌توانیم همه را کشباف ببافیم). تا جایی که می‌خواهیم بلندی اندازه ساق دست باشد بافت را ادامه می‌دهیم. می‌توان ساده کشباف یا هر طرح دلخواه را روی بافت اجرا کرد.

مرحله سوم: وقتی به بلندی مورد نظر برای ساق دست رسید. باید برای انگشت شست دانه اضافه کنیم. دانه‌ها را فقط در رج رفت اضافه می کنیم. به این صورت که تعداد دانه‌ها را نصف می‌کنیم تا ۲ دانه در وسط بماند، یعنی اگر ۴۰ دانه سر انداخته‌ایم می‌شود دانه ۲۰ و ۲۱٫ قبل این دو دانه یکی و بعد آنها یکی دانه اضافه می‌کنیم.

مرحله چهارم: در رج برگشت دانه اضافه نمی‌کنیم، در رج رفت حال ۴ دانه در وسط داریم، قبل آن ها یکی و بعد آنها یکی دیگر دانه اضافه می‌کنیم.

مرحله پنجم: به همین ترتیب در رج های رفت، قبل و بعد دانه هایی که در وسط داریم، دانه اضافه می کنیم تا تعداد این دانه ها به ۱۶ برسد. (اگر کاموا شما ضخیم تر است تعداد کمتر از ۱۶ می‌شود، دور شست اندازه بگیرید.)

مرحله ششم: حال دانه های وسط را جدا نگه داشته و بقیه را میبافیم.

مرحله هفتم:

بافت دستکش نیم انگشتی ساده

بافت دستکش نیم انگشتی آسان

مرحله هشتم: بافت را تا جایی که می‌خواهیم بلندی دستکش تا روی انگشت‌ها باشد ادامه می‌دهیم و کور می کنیم. دانه‌هایی را هم که جدا کرده بودیم به اندازه بلندی انگشت شست ادامه داده و کور می‌کنیم. (اگر دستکش را ساده بافی کرده اید بهتر است بالای آن را به اندازه نیم تا یک سانت کشباف ببافید.)

مرحله نهم: کار به صورت شکل خواهد شد.

بافت دستکش نیم انگشتی پیچ بافت

 مرحله دهم: دو طرف را به هم می دوزیم، همینطور دو طرف انگشت شست را.
بافت دستکش نیم انگشتی پیچی

بافت دستکش نیم انگشتی با قلاب

برای بافت ابتدا با توجه به ضخامت کاموا وهمین طور سایز خودتان حدود ۳۰زنجیره می بافید ودر انتها با یک گره نامرئی به اولین زنجیره وصل می کنید تا یک دایره داشته باشید.(برای یافتن سایز درست خودتان به راحتی می توانید با در نظر گرفتن دور کف دست خود تعداد مورد نیاز زنجیره را بدست آورید.)

رج ۱ – حالا تمام زنجیره ها را با پایه ساده  پر می کنید.

رج ۲تا ۶ – همه دانه ها را با پایه ساده می بافید.

رج ۷ – در این رج باید جای انگشت شصت را ببافیم برای این کار تا ۹ دانه آخر را مثل روال قبل می بافیم و سپس ۴ زنجیره می زنیم و ۴ دانه را نمی بافیم و بقیه را مثل رج های قبل ادامه می دهیم ودر آخر رج بازهم با یک گره نامرئی به رج بعدی می رویم.

رج ۸ تا ۱۵ – تمام دانه ها با پایه ساده پر می شود.

اگر خواستید طول ساق دست شما بلند تر باشد فقط کافیست تعداد رج ها را بیشتر کنید.

رج ۱۶ – رسیدیم به رج آخر ،برای بافت این رج ۳ پایه ساده در دانه اول می بافید و دو دانه را جا می زنید ودر دانه سوم دوباره سه پایه ساده می بافید وتا آخر رج.

برای تزیین این ساق دست قلا ب بافی زیبا ،ما از۴۰ سانت روبان استفاده کرده ایم که شما می توانید از کاموا استفاده کنید و به اندازه ۴۰ سانت زنجیره ببافید.

می توانید هم از کاموایی با رنگ متفاوت این بند را ببافید وبا یک گل خوشگل قلاب بافی در کنار ساق دست زیبایی آن را دوچندان کنید!

بافت دستکش نیم انگشتی قلاب
بافت دستکش نیم انگشتی با قلاب بافی

 

سخن آخر

امیدواریم از این مطلب استفاده لازم را برده باشید و بتوانید براحتی بافت دستکش نیم انگشتی را طی کنید. اگر شما از علاقمندان کار با کاموا هستید، به شما پیشنهاد می‌‌کنیم حتما سری هم به مطالب «بافت سویشرت کلاه دار با میل، به صورت گام به گام و ساده»، «آموزش بافت ۳ مدل شال گردن ساده و مدل‌دار به صورت آسان» و «بافت کلاه دخترانه جدید» بزنید و فراموش نکنید نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 تعداد نظرات
پریدن به بالا