بسته

آموزش بافت شال گردن با قلاب ساده دخترانه و مردانه بسیار شیک

بافت شال گردن با قلاب دخترانه و مردانه

چه چیزی جذاب‌تر از اینکه شال زمستانی خودمان را ببافیم!؟ هنر بافتنی یک هنر بسیار آرامش بخش و زیباست که حاصل صبوری و سلیقه به خرج دادن در آن، یک بافتنی جذاب و ماندگار خواهد شد که با هر بار استفاده از آن آدمی را پر از شوق می‌کند. در این مطلب آموزش بافت شال گردن با قلاب را به شما آموزش خواهیم داد؛ با ما همراه باشید.

 

بافت شال گردن با قلاب ساده اسپرت

برای بافت این بافت شال گردن با قلاب از دو رنگ استفاده می‌شود، که همین تفاوت رنگ‌ها باعث به وجود آمدن این طرح زیبا می‌شود وگرنه خود بافت به تنهایی طرح خاصی را ایجاد نمی‌کند.

روش حساب کردن تعداد زنجیره لازم

برای بافت شال گردن با قلاب با این طرح تعداد زنجیره‌ها در این طرح مضربی از ۸ به علاوه ۲ می‌باشدمثلاً ۸ ضرب در ۲ می‌شود ۱۶، به علاوه ۲ می‌شود ۱۸. پس ۱۸ تا زنجیره می‌زنیم و بافت را آغاز می‌کنیم، یا ۸ ضرب در ۳ مساوی ۲۴ است و به علاوه ۲ می‌شود ۲۶. یعنی ۲۶ زنجیره می‌زنیم.
در نهایت تعداد زنجیره‌ها بستگی به خواست خودتان دارد که می‌خواهید پهنای شال به چه اندازه باشد.

بافت شال گردن با قلاب ساده

شروع بافت شال گردن

حال با هر رنگی که مایل هستید ۲۶ دانه زنجیره می‌زنید. ما طبق نقشه با صورتی شروع می‌کنیم.
رج ۱:
با رنگ صورتی در زنجیره چهارم یک پایه بلند می‌زنیم، در ۲ زنجیره بعدی هم پایه بلند می‌زنیم، با رنگ آبی ۴ دانه پایه بلند می‌زنیم. با صورتی ۴ تا پایه بلند، با آبی ۴ تا پایه بلند، با صورتی ۴ تا پایه بلند، با آبی ۴ تا پایه بلند.

رج ۲:

با صورتی ۳ تا زنجیره می‌زنیم. بعد با رنگ آبی ادامه می‌دهیم و پایه بلند اولی را رد می‌دهیم و در پایه‌های دوم به بعد ۴ تا پایه بلند می‌زنیم.
سپس به این صورت ادامه می‌دهیم: صورتی ۴ تا، آبی ۴ تا، صورتی ۴ تا، آبی ۴ تا، صورتی ۳ تا.
رج ۳:
با همان رنگ صورتی ۳ تا زنجیره می زنیم. پایه اول را نمی بافیم و در پایه بعدی یک پایه می زنیم.
سپس به این صورت ادامه می دهیم: آبی ۴ تا، صورتی ۴ تا، آبی ۴ تا، صورتی ۴ تا، آبی ۴ تا و با رنگ صورتی ۲پایه می زنیم.
رج ۴:
با رنگ صورتی ۳ تا زنجیره می زنیم. پایه اولی را رد می دهیم، در پایه دوم و سوم ۲ پایه می زنیم.
سپس به این صورت ادامه می دهیم: آبی ۴ تا، صورتی ۴ تا، آبی ۴ تا، صورتی ۴ تا، آبی ۴ تا، با رنگ صورتی ۱پایه می زنیم.
رج ۵:
با رنگ آبی ۳ تا زنجیره می زنیم. پایه اول را رد می دهیم و در پایه های بعدی ۳ تا پایه می زنیم.
سپس به این صورت ادامه می دهیم صورتی ۴ تا، آبی ۴ تا، صورتی ۴ تا، آبی ۴ تا، صورتی ۴ تا.
رج ۶:
با آبی ۳ تا زنجیره می زنیم. با صورتی پایه اول را رد می دهیم و ۴ تا پایه می زنیم. سپس به این صورت ادامه می دهیم آبی ۴ تا، صورتی ۴ تا، آبی ۴ تا، صورتی ۴ تا، آبی ۳ تا.

رج ۷:

با رنگ آبی ۳ تا زنجیره می زنیم. پایه اول را رد می دهیم و در پایه بعد یک پایه می زنیم. سپس به این صورت ادامه می دهیم: صورتی ۴ تا، آبی ۴ تا، صورتی ۴ تا، آبی ۴ تا، صورتی ۴ تا، آبی ۲ تا.

رج ۸:

بارنگ آبی ۳ تا زنجیره می زنیم و پایه اول را رد می دهیم و ۲ پایه می زنیم. سپس به این صورت ادامه می دهیم: صورتی ۴ تا، آبی ۴ تا، صورتی۴ تا، آبی ۴ تا، صورتی ۴ تا، آبی یک.

رج ۹:

با رنگ صورتی ۳ تا زنجیره می زنیم و پایه اول را رد می دهیم و ۴ تا پایه می‌زنیم. سپس به این صورت ادامه می‌دهیم: آبی ۴ تا، صورتی ۴ تا، آبی ۴تا، صورتی ۴ تا، آبی ۴ تا.

حال ۹ رج بافت شال گردن با قلاب تمام شد. برای ادامه دادن، از رج ۲ تا ۹ را طبق توضیحات دوباره تکرار کنید و تا جایی که می خواهید طول شال گردن شما باشد آن را ادامه دهید.

 

سخن آخر

امیدواریم از این مطلب استفاده لازم را برده باشید. اگر شما از علاقمندان کار با کاموا هستید، به شما پیشنهاد می‌‌کنیم حتما سری هم به مطالب «آموزش بافت ۳ مدل شال گردن ساده و مدل‌دار به صورت آسان» و «خلاقیت با کاموا؛ ۵ ایده ساده و خلاقانه» بزنید و فراموش نکنید نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 تعداد نظرات
پریدن به بالا