آموزش بافت روسری کلاهی زنانه در چند گام ساده

آموزش بافت روسری کلاهی زنانه

روسری کلاهی نوعی روسری شیک و مدرت است که صنعت مد و پوشاک اخیرا به آن پرداخته و مدل‌های زیادی را روانه بازار کرده است. این نوع پوشش زمستانی، در واقع نوعی روسری یا شال است که به کلاهی بافتنی متصل شده و ظاهری بسیار شکیل دارد. در این مطلب نحوه بافت روسری کلاهی زنانه را به شما آموزش خواهیم داد؛ با ما همراه باشید.

 

بافت روسری کلاهی زنانه

بسته به سایز سر، شما می‌توانید این روسری کلاهی بافتنی را یا برای خودتان و یا برای فرزندتان تهیه کنید. (معمولا یک سوم یا یک دوم اندازه‌های زنانه، برای بچه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.)

مهارت های لازم برای بافت روسری کلاهی

  • دو تا یکی: دو دانه را با هم یکی کردن
  • بافت رکن: همه رج ها از رو، یا همه رج‌ها از زیر
  • بافت پیچ

وسایل لازم برای بافت روسری کلاهی

  • کاموا متوسط
  • میل شماره ۳.۵

بافت روسری کلاهی – قسمت جلو

نسبت به ضخامت کاموا دانه سر بندازید، به این صورت که ۳۰ سانتی متر بشود، ما در اینجا ۷۰ دانه سر انداخته‌ایم.

رج ۱: ۱۰ دانه زیر (برای مدل رکن)،  ۳ دانه رو، ۱۰ دانه زیر، ۳ دانه رو، ۱۸ دانه زیر، ۳ دانه رو ، ۱۰ دانه زیر، ۳ دانه رو ، ۱۰ دانه زیر (برای مدل رکن).
رج های بعد: حال همین مدل را ادامه دهید و هر ۸ رج یکبار روی ۱۰ دانه از زیر، پیچ می بافیم.
وقتی قد شال ۷۰ سانت رسید ۶۰ دانه اول را کور کرده و ۳۶ سانتی متر دیگر ۱۰ دانه رکن را می بافیم و کور می کنیم.

نکته مورد توجه: پیج هایی که می بافیم باید قرینه باشند، به این صورت که برای پیچ اول ۵ دانه اول را روی میل کمکی پشت کار قرار می دهیم و ابتدا ۵ دانه دوم را می بافیم و بعد ۵ دانه اول بافته می شود. برای پیچ دوم، ۵ دانه اول رت جلوی کار قرار می دهیم و ۵ دانه دوم را می بافیم.

ادامه بافت: بعد از بافت ۳۶ سانتی متر رکن، بافت را کور می کنیم و قسمت دوم جلو را می بافیم. حال می توانید همان ۳۶ سانتی متر را ادامه بدید و ۳۶ سانتی متر دیگر نیز ببافید و بافت را ادامه بدهید که پشت گردن درز نخورد.
آموزش بافت روسری کلاهی

روش بافت قسمت کلاه

برای بافت این قسمت نیز به تعدادی دانه سر اندازید که ۳۶ سانتی متر بشود. ما در اینجا ۹۰ دانه سر انداخته ایم و بافت را به این صورت می بافیم:

رج ۱: ۱۰ دانه زیر (برای مدل رکن)،  ۳ دانه رو ، ۱۰ دانه زیر، ۳ دانه رو  و بقیه دانه ها از زیر بافته می شوند.
رج های بعد: مثل قسمت جلو شال هر ۸ رج یک بار پیچ می بافیم و بافت را ادامه می دهیم تا به ۵۸ سانتی متر برسد.
رج های بعد: در این قسمت بعد از بافت پیچ ، یک دانه کم کنید و در آخر رج یک دانه اضافه کنید تا ۸ سانتی متر بشود. این کم کردن و زیاد کردن را  ۱۸ سانتی متر ادامه می دهیم، و حدود ۷ سانتی متر از قسمت آخر کار قسمتی که پیچ ندارد را هر رج روی کار دو تا یکی، ۳تا یکی، کم می کنیم.
بعد از بافت ۷ سانتی متر به این صورت می توانید بافت را کور کنید، اما برای قشنگی بافت می توانید طوری بافت را بهم وصل کنید که درز نخورد به این صورت:

برعکس قسمت اول از طرفی که دانه کم کردیم و دانه ها را دو تا یکی کردیم، دانه اضافه می کنیم و طرفی که دانه اضافه کردیم را دو تا یکی می کنیم که قرینه بشود و بافت را تا اخر ادامه می دهیم.

برای بافت ادامه کلاه، قسمتی که دانه کم کردیم و ۷ سانتی متر شد را باید برای قسمت دوم از اخر رج دانه اضافه کنید و برای این که درز نخوره از قسمتی که کور کردید دانه بگیرید و با دانه هایی که دارید ببافید و در هر رج دوتا یکی کنید.

 

سخن آخر

امیدواریم از این مطلب استفاده لازم را برده باشید و بتوانید براحتی مراحل بافت روسری کلاهی زنانه را طی کنید. اگر شما از علاقمندان کار با کاموا هستید، به شما پیشنهاد می‌‌کنیم حتما سری هم به مطالب «آموزش بافت پاپوش پسرانه ساده، با دو میل و قلاب بافی»، «آموزش بافت ۳ مدل شال گردن ساده و مدل‌دار به صورت آسان» و «خلاقیت با کاموا؛ ۵ ایده ساده و خلاقانه» بزنید و فراموش نکنید نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
Logo
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
  • Total (0)
Compare