چند روش برای فریز کردن لیمو ترش، آبلیمو و پوست لیمو

راه های فریز کردن لیمو ترش

لیمو یکی از مرکبات خوش عطر و طعم است که می‌توان از آن در پخت انواع غذاها و سالاد و حتی میان‌وعده‌ها استفاده کرد. لیمو نیز مانند سایر میوه‌های تازه، زود طراوت خود را از دست می‌دهد. لیموی تازه عموما دو تا چهار هفته دوام دارد، که البته این میزان در صورتی که لیمو برش خورده باشد کمتر هم خواهد شد. اما با فریز کردن لیمو ترش می‌توانید، عطر و طعم تازه این میوه بهشتی را تا مدت‌ها داشته باشید. در ادامه روش نگهداری لیمو در فریزر را بیاموزید.

 

روش فریز کردن لیمو ترش به صورت درسته

فریز کردن لیمو درسته

برای نگهداری لیمو در فریزر ابتدا باید آن‌ها را کاملا شسته و خشک کنید. سپس لیموها را درون زیپ‌کیپ (پلاستیک‌های زیپی) قرار داده و سعی کنید تمام هوای داخل کیسه را خارج کنید. در مرحله‌ی بعدی کاملا در کیسه را مهر و موم کنید و داخل فریزر قرار دهید. برای استفاده از لیموی منجمد، پیش از مصرف آن‌ها را از فریزر خارج کرده و به مدت ۱۰ دقیقه درون آب سرد قرار دهید تا یخ آن باز شود.

 

روش فریز کردن برش های لیمو

فریز کردن برش های لیمو

به منظور فریز کردن برش‌های لیمو، ابتدا باید لیمو را با ضخامت حدود نیم سانتی‌متر برش دهید. سپس برش‌ها را روی یک سینی بچینید و به مدت یک تا دو ساعت درون فریزر قرار دهید تا سفت شوند و بعد درون کیسه یا ظرف مخصوص بگذارید. اینکار باعث می‌شود برش‌های لیمو در فریزر به هم نچسبند و به راحتی بتوانید در آینده مقدار مورد نیاز خود را از کل آن جدا کنید. فریز کردن برش‌های لیمو موجب پایداری قوام بافت داخلی میوه می‌شود و بنابراین می‌توانید از آن در تهیه انواع نوشیدنی مانند موهیتوی خیار استفاده کنید.

 

فریز کردن پوست لیمو (زست لیمو)

فریز کردن پوست لیمو

پوست لیمو به دلیل عطر و طعمی که دارد در انواع نوشیدنی‌ها و مواد غذایی یا حتی کیک‌ها به کار می‌رود. برای استفاده‌ از این کیفیت در تمام طول سال، شما می‌توانید پوست لیمو را نیز منجمد کنید. برای این کار با استفاده از یک پوست‌کن یا رنده‌، پوست لیمو را جدا یا رنده کنید. سپس آن‌ها را درون یک زیپ‌کیپ قرار داده و خوب مهر و موم کنید.  حال کیسه را داخل فریزر قرار داده و هر نوبت، مقدار مورد نیاز خود را از ان جدا کنید.

 

فریز کردن آب ‌لیمو

روش فریز کردن آبلیموی تازه

برای تهیه‌ آبلیموی منجمد، کافی است لیمو را آب گرفته و سپس آب آن را درون قالب‌های یخ مکعبی شکل ریخته و در فریزر قرار دهید تا منجمد شود. سپس قطعات یخ آب لیمو را به یک ظرف یا کیسه پلاستیک منتقل کنید. نگه‌داشتن اب لیمو منجمد به شما این امکان را می‌دهد که همیشه آب‌لیموی تازه در اختیار داشته باشید. شما همچنین می‌توانید از این تکه‌های یخ در چای یا سایر نوشیدنی‌ها استفاده کنید.

 

سخن پایانی

دررصورتی که مطلب فوق را مفید دانستید، پیشنهاد می‌کنیم نگاهی نیز به «روش‌های فریز کردن اسفناج با حفظ طعم و رنگ سبز آن» بیاندازید. نظر شما درباره‌ فریز کردن لیمو ترش چیست؟ آیا تا به حال این کار را انجام داده‌اید؟ آیا روش خاصی برای فریز کردن لیمو ترش سراغ دارید؟‌ نظرات و تجربیات خود را با ما و همراهان «انگیزه» به اشتراک بگذارید.

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
  • Total (0)
Compare