درست کردن پادری با طناب کنفی و پارچه های دور ریختنی

درست کردن پادری با طناب کنفی و پارچه های دور ریختنی

فرش پادری از جمله کف‌پوش‌هایی است که کاربردهای زیادی در قسمت‌های مختلف خانه دارد. پادری‌ها را در بخش‌های متفاوتی می‌توان به کار گرفت. مثلا در ورودی منزل، آشپزخانه، تراس و… از فرش و پادری استفاده می‌شود. هدف اصلی در استفاده از پادری‌ها برای ایجاد رفاه بیشتر در جلوی حمام، به عنوان سِت پادری توالت فرنگی یا جلوی در منزل یعنی جایی است که کفش‌ها را از پا بیرون می‌آورید اما این روزها فروش فرش پادری در قالب‌ها و رنگ‌های مختلف، امکان استفاده از آن برای تزئین در بعضی بخش‌های خانه را نیز فراهم کرده است و چه خوب است که با توجه به دکوراسیون منزلتان، خودتان به فکر درست کردن پادری بیافتید.

درست کردن پادری با طناب کنفی

برای تهیه یک پادری زیبا و مقاوم، در این مدل شما نیاز به مواد زیر دارید:

  • طناب کنفی ۵ الی ۱۰ متر
  • نخ و سوزن
  • پارچه های دور ریختنی
  • چرخ خیاطی (و یا دوخت با دست)

روش کار:

برای رنگی رنگی شدن پادری، لازم است پارچه های دور ریختنی را در نوارهای متناسب با سایر طناب ها برش دهید و آنها را دور ناب بپیچید.

شما می توانید با چسب یا نخ و سوزن، پارچه ها را روی طناب ها فیکس کنید. البته می توانید بدون ان کار هم به طور همزمان، پارچه و طناب ها را به همدیگر وصل کنید. (برای روشن شدن روش کار، به تصاویر زیر دقت کنید)

درست کردن پادری با طناب کنفی

درست کردن پادری با طناب ضخیم

همچنین شما می توانید بدون در نظر گرفتن پارچه و روکش کردن طناب ها، آن ها را به صورت ساده در کنار هم رول کنید.

درست کردن پادری جدید و اسپرت

در نظر داشته باشید که مانند تصویر زیر، شما می توانید حتی با دست نیز آنها را بهم وصل کنید.

درست کردن پادری شیک

درست کردن پادری با توپک های پارچه ای

برای ساخت پادری در این مدل، شما باید دایره هایی با سایزهای مختلف روی پارچه برش بزنید. سپس دو تا دور کار را (به فاصله ۱-۲ میلیمتر از لبه ها) دوخت ساده بزنید. در آخر کمی پشم شیشه در مرکز دایره قرار داده و نخ را کشیده تا جمع شود و توپک شکل بگیرد. در انتها دوخت را فیکس کرده و نخ را بچینید.

با این کار می توانید توپک های رنگی و مختلفی را تهیه کنید و روی یک تکه موکت یا پارچه ضخیم با چسب نصب کنید.

درست کردن پادری با توپک های پنبه ای

درست کردن پادری نرم و لطیف

مدلی از یک پادری دست ساز

پادری دست دوز

مدلی دیگر از پادری با طرح سنگ رودخانه (پارچه تریکو پشمی طرح سنگ بوده است.)

 

سخن آخر

ورودی خانه، اولین قسمتی است که در نظر دیگران ظاهر می‌شود به همین خاطر اگر روی زیبا بودن منزل و اسباب و اثاثیه خود حساس هستید باید در انتخاب پادری هم دقت کافی به خرج بدهید. همچنین اگر اهالی خانه‌ای با کفش در منزل تردد می‌کنند باید حتما از پادری برای گرفتن گرد و خاک موجود در کفش، جلوی در خانه استفاده کنند. افرادی هم که کفش‌های خود را جلوی در منزل از پا در می‌آورند بهتر است، کار تعویض کفش و پوشیدن دمپایی را روی فرش پادری انجام بدهند. این کار به وارد نشدن گرد و خاک و آلودگی بیرون از منزل به داخل کمک زیادی می‌کند.

پیشنهاد می کنیم مطلب آموزش درست کردن فرشینه با کاموا و پوم پوم بسیار ساده را نیز در انگیزه دنبال کنید و همچنین فراموش نکنید نظرات و تجربیات خود را در پایین همین مطلب با ما در میان بگذارید.

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
  • Total (0)
Compare