بسته

آموزش ساخت کاردستی با مواد بازیافتی و دور ریختنی ساده (فیلم)

آموزش ساخت کاردستی با مواد بازیافتی و دور ریختنی ساده

انجام کاردستی توسط کودکان به عقیده کارشناسان امر آموزش و روانشناسان، کودک را تحریک می کند تا اعضای مختلف بدن به کار بیفتد و از حواس هایش استفاده کند تا موجب رشد و شکوفایی استعدادهایش گردد. یکی از ویژگی‌های کاردستی این است که شور و شوق فعالیت را در کودک به وجود آورد. هر چه قدر محیط، شرایط و موضوع فعالیت و شیوه‌ی اجرای آن تازگی و تنوع داشته باشد، کودکان به انجام آن بیش‌تر علاقه نشان می‌دهند و این امر باعث احساس رضایت و خشنودی در آنان می‌شود و با این احساس اقدام به ساخت کاردستی می‌نمایند. پس برای شروع، در این مطلب ایده های جالب برای ساخت کاردستی با مواد بازیافتی را دنبال کنید.

 

ساخت کاردستی با مواد بازیافتی

۱. ساخت کاردستی هواپیما با بطری نوشابه و کاغذ رنگی

۲. ساخت کاردستی ماشین با رول دستمال توالت و کاغذ رنگی

ایده هایی برای ساخت کاردستی با مواد بازیافتی

ساخت کاردستی با مواد بازیافتی کلاس هفتم
ساخت کاردستی با مواد بازیافتی کلاس هفتم ساده
ساخت کاردستی با مواد بازیافتی برای بچه ها
ساخت کاردستی با مواد بازیافتی برای پیش دبستانی
ساخت کاردستی با مواد بازیافتی برای کلاس سوم
ساخت کاردستی با مواد بازیافتی برای کلاس اول تا سوم
ساخت کاردستی با مواد بازیافتی ساده با در نوشابه
ساخت کاردستی با مواد بازیافتی و دور ریختنی

 

سخن آخر

درست است که کاردستی برای کودکان معجزه میکند و باعث افزایش خلاقیت میشود اما میتواند سبب کشته شدن خلاقیت کودکان هم شود! میدانید چرا و کی این اتفاق میافتد؟ زمانی که دائما از ایده های او و کاردستی های کودکانه ای که آماده میکند ایراد بگیرید. در این صورت شما دارید اعتماد به نفس او را میکشید او را برای هرگونه خلاقیت و نوآوری دیگر ناامید میکنید.

شما باید او را در حال تشویق کنید تا بتواند پیشرفت کند و همانطور که گفتم تمام هنرمندان بزرگ همان ابتدا هنرمندان بزرگی نبودند و زمان و ممارست لازم است؛ پس لطفا صبور باشد!

در آخر به شما پیشنهاد می کنیم که اگر به دنبال ایده های بیشتر برای ساخت کاردستی کودکانه هستید، ساخت کاردستی با بطری نوشابه، ساخت کاردستی با قوطی کنسرو فلزی و ساخت کاردستی با شانه تخم مرغ را نیز در انگیزه از دست ندهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 تعداد نظرات
پریدن به بالا