بسته

۱۵ ایده ساخت کاردستی با چوب بستنی ساده، جذاب و کاربردی

انواع ایده برای ساخت کاردستی با چوب بستنی

برای پرورش خلاقیت کودکان می‌توان مواد و وسایل مختلف را در اختیار کودک قرار داده تا با ارائه پیش زمینه‌ی مناسب (مشاهده و ایجاد کنجکاوی)، توجهشان به شکل، اندازه، رنگ، جنسیت و مواد جلب گردد. تا کودک ضمن کار یاد بگیرد و خواص مواد را بشناسد و آماده شود تا شکل‌های جدید و متنوع‌تری با فکر خود بسازد. کاردستی به کودک کمک می‌کند تا خوب مشاهده کند ، فکر کند، کشف کند، طبیعت و دنیای اطراف خود را بشناسد و در نهایت تفاوت بین ساختن و نقاشی کردن را تجربه نماید. هرچه قدر امکانات و مواد بیش‌تری در اختیار قرار گیرد امکان ساخت و تولید بیش‌تر و متنوع برای او فراهم می‌شود. ما نیز در این مطلب چند ایده برای ساخت کاردستی با چوب بستنی را برای شما آماده کرده‌ایم.

 

ایده برای ساخت کاردستی با چوب بستنی

ساخت کاردستی جعبه با چوب بستنی

کاردستی با چوب بستنی خانه
ساخت کاردستی خانه با چوب بستنی
کاردستی با چوب بستنی کودکانه
کاردستی جامدادی با چوب بستنی
ایده کاردستی با چوب بستنی
کاردستی خانه با چوب بستنی
کاردستی با چوب بستنی ساده
ایده کاردستی کودکانه با چوب بستنی
ساخت کاردستی با چوب بستنی برای کودک
کاردستی نشانه گذار کتاب، با چوب بستنی
کاردستی صندلی با چوب بستنی
ساخت کاردستی خلاقانه با چوب بستنی
کاردستی دخترانه با چوب بستنی
کاردستی با چوب بستنی دخترانه
کاردستی با چوب بستنی زیبا
کاردستی با چوب بستنی ساده
کاردستی با چوب بستنی رنگین کمان
کاردستی رنگین کمان با چوب بستنی
کاردستی با چوب بستنی قاب عکس
کاردستی قاب عکس با چوب بستنی
کاردستی با چوب بستنی هواپیما
کاردستی هلی کوپتر پسرانه با چوب بستنی
کاردستی با چوب بستنی جا مدادی ساده
ساخت کاردستی کودکانه با چوب بستنی
کاردستی با چوب بستنی برای جای غذای پرنده
ساخت کاردستی جای غذای پرنده ها با چوب بستنی

 

سخن آخر

کودکان ما در این دوره دیگر کودکی نمی کنند، چون پدرها و مادرها و حتی بعضی از معلمان والدین خوب و مسئولی شده ایم! و اجازه نمی دهیم آنها کودکی کنند؛ حتی از طبیعت لذت بردن را از آنان دریغ می کنیم و یا کارهای دستی انجام دهند و روی برگ های پائیزی راه بروند و صدای خش خش برگ ها را بشنوند و یا در زیر باران لذت خیس شدن را تجربه کنند .کودکان باید احساس کنند و با تجربیاتشان بزرگ شوند.

همه هراس ها را باید از آنان گرفت و اجازه دهیم که بچه ها کارهای هنری انجام دهند، چراکه انجام کارهای هنری مقدمه اندیشیدن برای بچه هاست و به ایده ها و کارهای دستی آنها باید احترام گذاشت و فعالیت هنری مجالی است برای تفکر، هدف این است که قوه خلاقه کودکان را بیدار و شکوفا کنیم. اگر مربیان و اولیاء کودکان به هنر کاردستی بهای لازم را دهند شاهد رشد و بالندگی و ظهور هزاران استعداد برجسته در رشته های گوناگون در کشورمان، در آینده خواهیم بود.

امیدواریم از این مطلب استفاده لازم را برده باشید؛ شما می‌توانید برای کسب ایده های کاردستی بیشتر، به مطالب «آموزش ساخت ۶ کاردستی با بطری نوشابه»، «آموزش ساخت کاردستی با ماکارونی» و «۱۸ ایده ساخت کاردستی فصل پاییز با کاغد رنگی و برگ پاییزی» مراجعه کنید. فراموش نکنید نظرات و تجربیات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 تعداد نظرات
پریدن به بالا