آموزش ساخت جعبه کادو به ۵ روش مختلف

آموزش ساخت جعبه کادو

انگیزه – زمانی که می‌خواهید به دوست خود هدیه دهید، اگر جعبه آن را خودتان درست کرده باشید، ارزش هدیه شما چند برابر می‌شود و به نوعی هنر و سلیقه شما را نیز نشان می‌دهد. پس همواره سعی کنید به جای خریدن جعبه کادو، خودتان آن را با سلیقه خود بسازید. بر خلاف تصور عموم، ساختن جعبه کادوهای شیک و چند وجهی به هیچ وجه کار سختی نیست و با الگوها و آموزش‌های موجود در این مطلب، می‌توانید به سادگی جعبه کادو مورد علاقه‌ خود را درست کنید.

 

آموزش ساخت جعبه کادو

در این مطلب، روش ساختن مدل‌های جذاب و زیبا جعبه کادو را متناسب با الگوهای اصلی و روش سرهم بندی آن‌ها، به صورت تصویری و گام به گام به شما آموزش خواهیم داد. با این آموزش شما قادر خواهید بود جعبه‌های کادوی بسیار زیبا را خودتان بسازید. لازم به ذکر است که انواع مدل‌های جعبه کادو لازم نیست همواره شکل‌های کلاسیک و مرسوم و یا فقط ۴ ضلعی و مربعی داشته باشند، بلکه همان‌طور که خواهید دید می‌توانید جعبه‌هایی با اشکال گوناگون و متنوع و طرح‌های زیبا بسازید.

 

۱- آموزش ساخت جعبه کادو مدل شش ضلعی دانه برفی

آموزش ساخت جعبه کادو

 

گام اول

جهت ساختن این مدل جعبه کادو می‌بایست در ابتدای کار، بر روی کاغذ یک الگو بر طبق تصویر زیر ترسیم کنید و پس از آن قسمت‌هایی که پررنگتر شده اند را با استفاده از قیچی برش دهید. بعد از اینکه قسمت‌های پررنگ را برش دادید، باید قسمت‌های کمرنگ تر را تا بزنید. شش ضلعی موجود در تصویر را نیز بر روی کاغذ بکشید و به دقت ببرید. بعد از طی کردن این مراحل، دو قسمتی که در تصویر، با دایره قرمز معین شده اند را به سمت دیگر بچسبانید.

الگوی ساخت جعبه کادو

 

گام دوم

هم اکنون، دیواره‌های جعبه کادوی شما آماده است.

آموزش ساخت جعبه کادو

 

گام سوم

در این مرحله شش ضلعی ساخته شده خود را به کف جعبه بچسبانید. تا جعبه کادوی شما تکمیل شود. با تا کردن قسمت بالای جعبه شکل دانه برف روی جعبه ظاهر می‌شود.

ساخت جعبه کادو دانه برفی

 

۲- آموزش ساخت جعبه کادو مدل باقلوا

جعبه کادو مدل باقلوا

 

گام اول

برای ساختن این جعبه کادو شیک فقط به یک لوله مقوایی نیازمند هستید. برای این منظور می‌توانید که از لوله داخل دستمال توالت یا هر نوع وسیله دیگری استفاده کنید. در ضمن می‌توانید این لوله را از مغازه‌های لوازم تحریر نیز تهیه کنید. در ابتدای کار لوله دستمال کاغذی را تا بزنید. بعد از آن، لبه‌های بالایی لوله را به سمت داخل فشار دهید تا شکلی مانند نیم دایره به خود بگیرند.

مراحل ساخت جعبه کادو

 

گام دوم

هم اکنون، مانند شکل لبه‌های پایینی را نیز به همین شکل تا کنید.

آموزش ساخت جعبه کادو

گام سوم

در این مرحله نمای کلی جعبه آماده شده است و فقط لازم است که با سلیقه خود آن را رنگ آمیزی و یا هر نوع تزئین دیگر کرده و دور آن را پاپیون بپیچید.

 

۳- آموزش ساختن جعبه کادو مدل الماس

جعبه کادو مدل الماس

گام اول

برای ساختن این مدل از جعبه کادوی خود، اساسی‌ترین و مهمترین اقدامی که می‌بایست انجام دهید، درست و منظم کشیدن الگوی اصلی روی کاغذ است و پس از آن روش صحیح برش زدن و تا زدن قسمت‌های الگو است.

بر اساس آن چیزی که از قبل گفته شد، خط‌های پررنگ را می‌بایست برش بزنید و خط چین‌ها را تا کنید.

الگوی جعبه کادو الماسی

گام دوم

دقت داشته باشید که باید مدل تا زدن را همانند تصویر زیر انجام دهید.

آموزش ساخت جعبه کادو الماسی

گام سوم

در این مرحله می‌بایست مابقی گوشه‌ها را نیز به همین روش تا کنید، به سمت بالا بیاورید و در کنار هم قرار دهید.

 

۴- آموزش ساخت جعبه کادو مدل کیف

جعبه کادو کیفی

گام اول

این جعبه کادو علاوه بر شیک بودن و زیبایی خاصی که دارد، بسیار راحت نیز ساخته می‌شود. در ابتدا الگوی ارائه شده در تصویر زیر را بر روی کاغذ یا مقوا ترسیم کنید. پس از آن، خط‌های بیرونی را با استفاده از قیچی برش داده و پس از آن خط های باقی مانده را تا کنید.

الگوی جعبه کادو کیفی

گام دوم

در این مرحله، باید دو قسمتی که با خط عمودی بالای دو قسمت الگو متمایز شده‌اند را به دقت برش بدهید و در انتهای کار تمام گوشه ها را جمع کنید. گوشه‌هایی که حالت گنبدی دارند را از داخل دو برش موجود در دو گوشه دیگر رد کنید.

 

۵- آموزش ساختن جعبه کادوی مدل مثلثی چهار ضلعی

جعبه کادو مثلث چهارضلعی

گام اول

ساختن این مدل از جعبه کادو همانند مدل مرحله قبل است ولی یک تفاوت جزئی و کوچک دارد. در این مرحله بعد از آن که الگوی مدل را روی مقوا ترسیم کردید و دور آن را به دقت بریدید، روی سه ضلع که سر آنها ساده است، به اندازه یک سانتی متر برش داده و روی ضلعی که حالت گنبدی شکل دارد، دو دایره کوچک در آورید.

مراحل ساخت جعبه کادو

گام دوم

در این مرحله می‌بایست، ضلع گنبدی را بگیرید و سه ضلع دیگر را وارد آن کنید و پس از آن یک ربان را داخل دو دایره بالای کنبد کنید و گره بزنید.

شما با کمی خلاقیت، دقت و حوصله می‌توانید جعبه کادوهای زیبایی بسازید. ایده‌های خود را برای ما ارسال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 تعداد نظرات
پریدن به بالا