آموزش ساخت کاردستی با ماکارونی

ساخت کاردستی با ماکارونی

وقتی از ماکارونی صحبت می‌کنیم، خواسته یا ناخواسته به یاد غذایی خوشمزه می‌افتیم. همه ما ماکارونی را به‌عنوان یک غذای پرطرفدار می‌شناسیم، ولی در اینجا قصد داریم شما را با روش و ایده‌هایی برای کاردستی با ماکارونی آشنا کنیم؛ شما یاد خواهید گرفت که چگونه با ماکارونی کاردستی‌هایی زیبا و اثرهایی هنری و جذاب بسازید.

کاردستی با ماکارونیکودکان در سن رشد، نیاز به فعالیت‌های ذهنی دارند تا با استفاده از این فعالیت‌ها، خلاقیت و هوش آن‌ها به تکامل برسد. یکی از این فعالیت‌های ذهنی که البته با فعالیت‌های بدنی نیز همراه است، ساختن کاردستی با ماکارونی است. کودک می‌تواند این کار را به‌عنوان یک بازی تلقی کند و به‌جای اینکه وقت خود را صرف بازی‌های بی‌فایده کند، با این بازی مشغول شود.

کاردستی با ماکارونی

البته ساختن کاردستی با ماکارونی، تنها مختص کودکان نیست؛ بلکه افراد مختلف در گروه‌های سنی متفاوت می‌توانند به ساخت کاردستی با ماکارونی بپردازند، این کار، ایده بسیار خوبی برای پر کردن اوقات فراغت در افراد مختلفی است. همچنین والدین می‌توانند در کنار فرزندان خود در خانه، مشغول ساخت کاردستی با ماکارونی شوند و از کنار هم بودن و همچنین وقت گذاشتن برای یکدیگر، لذت ببرند.

کاردستی با ماکارونی

انواع ماکارونی

انواع ماکارونی

اگر اندکی فکر کنید خواهید دریافت که انواع زیادی از ماکارونی‌ها در بازار وجود دارد. ماکارونی‌های معمولی، انواع نودل ها با سایزهای متفاوت، ماکارونی‌های صدفی، ماکارونی‌های پروانه‌ای، ماکارونی‌های فنری، انواع لازانیا، ماکارونی‌های چرخی، ماکارونی‌های قابلمه‌ای و… تعدادی از انواع ماکارونی‌ها هستند که باکمی پرس‌وجو به‌راحتی می‌توانید آن‌ها را از سوپرمارکت محلتان تهیه کنید. وجود تنوع در ماکارونی، باعث می‌شود هنگام ساخت کاردستی، بتوانید مانور زیادی روی کار خود بدهید و کاردستی‌های زیباتری بسازید. از طرفی دیگر، ماکارونی‌ها در رنگ‌های متفاوتی نیز تولید می‌شوند که همین امر نیز باعث تنوع بخشیدن به کار شما می‌شود.

کاردستی با ماکارونی

کاردستی با ماکارونی

 

ایده‌هایی برای ساخت کاردستی با ماکارونی

کاردستی با ماکارونی

کاردستی با ماکارونی

در این مقاله تصاویری از کاردستی‌های زیبا با ماکارونی آورده شده است و شما با مشاهده این تصاویر، می‌توانید راه خود را برای ساخت کاردستی‌های جذاب بیابید. با دقت به هر کاردستی نگاه کنید و به تمام اجزای به‌کاررفته در آن، نگاهی عمیق بی‌اندازید تا متوجه انواع ماکارونی‌های به‌کاررفته در آن شوید. علاوه بر کاردستی‌هایی که در تصاویر مشاهده می‌کنید، ما در اینجا ایده‌های جذاب دیگری را برای شما بیان می‌کنیم که با انجام دادن آن‌ها می‌توانید کاردستی‌هایی زیبا بسازید. البته ذهنتان را محدود به همین چند ایده نکنید و بگذارید تخیلتان شما را به هر سویی که خواست ببرد.

 

ایده اول

یک نقاشی زیبا بکشید و آن را با دقت رنگ‌آمیزی کنید. مثلاً می‌توانید نقاشی زیبا از یک طبیعت بکر بکشید. وقتی کشیدن نقاشی به پایان رسید، می‌توانید خورشید موجود در نقاشی را، با استفاده از ماکارونی‌های شکلی بسازید و بر روی نقاشی خود بچسبانید. با انجام این کار شما یک خورشید سه‌بعدی از جنس ماکارونی دارید.

ایده دوم

برای ساخت کاردستی با ماکارونی، ملزم نیستید که همواره فقط از ماکارونی استفاده کنید. شما می‌توانید از اشیاء مختلفی که در اطرافتان وجود دارد نیز استفاده کنید. برای مثال می‌توانید یک قوری کهنه را انتخاب کنید و روی آن را با انواع ماکارونی تزیین کنید و آن را در دکور خود قرار دهید.

کاردستی با ماکارونی

ایده سوم

همان‌طور که گفتیم ماکارونی در رنگ‌های مختلفی در بازار وجود دارد. چندرنگ از ماکارونی را انتخاب کنید، ماکارونی‌ها را خوب بپزید و با استفاده از همین ماکارونی‌های رنگی، داخل بشقاب پرچم کشورهای مختلف را طراحی کنید. این کار نیز یک نوع کاردستی محسوب می‌شود.

کاردستی با ماکارونی

کاردستی با ماکارونی

ایده چهارم

می‌توانید با ماکارونی‌های مختلف و باکمی خلاقیت، لوستر بسازید، ممکن است که در ابتدا این کار کمی سخت به نظر برسد ولی باکمی تلاش و پشتکار، لوسترهای زیبایی خواهید ساخت.

کاردستی با ماکارونی

ایده پنجم

با استفاده از ماکارونی‌های شکلی و ورقه‌های لازانیا، می‌توانید انواع موتور، ماشین و قطار را برای کودکان خود بسازید و آن‌ها را شگفت‌زده کنید.

کاردستی با ماکارونی

کاردستی با ماکارونی

کاردستی با ماکارونی

ایده ششم

به کمک ماکارونی‌های خود، کلبه یا خانه‌ای بسازید و با کمک گرفتن از ماکارونی‌هایی به شکل حیوانات، کلبه خود را به قلعه حیوانات تبدیل کنید.

کاردستی با ماکارونی

ایده هفتم

با استفاده از ماکارونی‌های شکلی و ماکارونی‌های معمولی می‌توانید یک شمع دان زیبا بسازید. برای این کار دو راه پیش رو دارید. راه اول اینکه از صفرتا صد شمع دان را با ماکارونی بسازید البته این کار قدری نیاز به زمان و پشتکار دارد و راه دوم اینکه یک شمعدان مناسب انتخاب کنید و آن را با استفاده از ماکارونی‌های مختلف، تزیین کنید.

کاردستی با ماکارونی

ایده هشتم

شما با استفاده از ماکارونی می‌توانید مجسمه‌های زیبایی را بسازید. مجسمه‌هایی از جنس ماکارونی می‌تواند برای کودکان بسیار جذاب باشد.

ایده نهم

همه ما برج‌های زیادی را می‌شناسیم. برج آزادی، برج ایفل، برج میلاد، برج پیزا و… شما می‌توانید با استفاده از ماکارونی‌های متفاوتی که در اختیاردارید، انواع برج‌هایی که می‌شناسید را بسازید. این برج‌ها می‌تواند در سایزهای متفاوتی ساخته شوند. در آخر می‌توانید از این برج‌ها در دکور منزل خود استفاده کنید.

کاردستی با ماکارونی

کاردستی با ماکارونی

ایده دهم

در خانه‌ها اغلب جعبه‌های متفاوتی وجود دارد که اغلب کاربردهای متفاوتی دارند. شما می‌توانید با استفاده از ماکارونی جعبه‌های زیبایی بسازید یا اینکه با استفاده از ماکارونی‌های مختلف، جعبه‌های خود را تزیین کنید. از این جعبه برای نگه‌داری ماکارونی‌های خود در کابینت آشپزخانه استفاده کنید.

کاردستی با ماکارونی

ایده یازدهم

همه ما در خانه سی دی‌هایی داریم که دیگر کاربردی ندارند. شما می‌توانید با کمک خلاقیت و قوه تخیل خود، این سی‌دی‌های ازکارافتاده را به زیبایی تزئین کنید. همچنین با قدری خلاقیت می‌توانید هر شی‌ء ازکارافتاده‌ای که در اطرافتان وجود دارد را به همین شکل تزیین نمایید به‌عنوان دکور یا اسباب‌بازی استفاده کنید.

کاردستی با ماکارونی

ایده دوازدهم

با استفاده از ماکارونی‌های مختلف و وسایلی که در اختیاردارید، می‌توانید وسایل زیبای را برای دکور خانه خود بسازید. برای این کار نیاز به‌قدری خلاقیت بیشتر دارید. برای مثال می‌توانید ماکارونی‌ها را با اسپری رنگ کنید و پس از آنکه رنگ آن‌ها خوب خشک شد، از آن‌ها استفاده کنید. برای ساختن این‌گونه وسایل دکوری، یک الگو را در ذهن خود در نظر بگیرید و به کمک این الگو جسم موردنظرتان را بسازید. در این قسمت همکاری با دیگران حرف اول را میزند.

کاردستی با ماکارونی

کاردستی با ماکارونی

2 تعداد نظرات

  1. باسلام و خسته نباشید و ممونو از کارهای زیبا و عالیتون. اگه میشه بگین از چه نوع چسبی برای چسباندن ماکارونیها باید استفاده کنیم؟ممنون میشیم توضیح بدین

    1. برای این منظور می‌توان از چسب‌های مختلف نظیر چسب دوقلو (Epoxy)، چسب حرارتی (چسب حرارتی از نوع صنعتی)، چسب قطره ای (supper Glue)، چسب اسپری ۱ و ۲ و ۳ و چسب‌های همراه با اسپری استفاده کرد.
      چسب های دوقلو و قطره‌ای دارای چسبندگی خوبی هستند و به دلیل در دسترس‌تر بودن، می‌توانید از آن‌ها برای ساخت کاردستی خود بهره بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 تعداد نظرات
پریدن به بالا