درمان سنتی دیابت: ۹ گیاه و مکمل‌ برای ایجاد تعادل در خون

درمان گیاهی دیابت

مطالعات فراوانی در زمینه درمان گیاهی دیابت وجود دارد که کارآمدی درمان‌های طبیعی و خانگی برای دیابت را تایید می‌کنند. در این مقاله ۹ گیاه و مکمل برای درمان طبیعی دیابت معرفی شده‌اند. دستورالعمل‌های ذکر شده نیز صحیح و بسیار موثر هستند. فهرست زیر را می‌توان برای بیماران مبتلا به هر نوع دیابتی (شامل هر دو نوع ۱ و نوع ۲) به کار برد.

درمان گیاهی دیابت

درمان گیاهی دیابت

۱. روغن های رژیمی ضروری

روغن‌های O-3، با کاهش پانل های چربی (کاهش تری گلیسیرید و کلسترول) می‌توانند به بیماران کمک کنند. این روغن‌ها مقاومت به انسولین و همین طور درد و التهاب را کاهش می‌دهند. به این ترتیب ورزش و خواب برای افراد مبتلا آسان تر خواهد شد.

نکته مهم در خصوص درمان گیاهی دیابت این است که استفاده از این روش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی، فشار خون و همچنین خطر ابتلا به زوال عقل و بیماری آلزایمر را کاهش داده و از اضطراب و افسردگی جلوگیری و آنها را درمان می‌کند؛ علاوه بر این با گسترش آنتی اکسیدان‌ها در بدن و مغز، عوارض ناشی از دیابت، کاهش می‌یابد.
روغن ماهی خالص از جمله روغن‌های اصلی است که باید در رژیم غذایی شما قرار گیرد. این روغن‌ها معمولا از ماهی‌های چرب مانند ساردین، آنچوی و سالمون استخراج می‌شوند. برای بزرگسالان ۱۰۰۰ میلی گرم برای شروع کافی است.

درمان گیاهی دیابت


۲. استفاه از مولتی ویتامین‌ها و مواد معدنی

مکمل‌های ویتامین و محصولات معدنی یا “مکمل‌های ویتامین و محصولات معدنی چند گانه” انتخابی مناسب برای درمان گیاهی دیابت در همه بیماران دیابتی است. قرار گرفتن این مکمل‌ها در رژیم غذایی تضمین می‌کند که بدن همه مواد مغذی کلیدی را بطور روزانه دریافت کرده و به همه نیازهای بیوشیمیایی، هورمونی، تغذیه‌ای، ترمیم، بازسازی، حفاظت، و تقویت فرایندها کمک می‌کند. یک مکمل مولتی ویتامین خوب برای دیابت تضمین می‌کند که تمام ویتامین‌ها هر دقیقه در دسترس هستند.

از محصولات یک روزه اجتناب کنید. تمام محصولات شناخته‌شده یک روزه حاوی محصولات با کیفیت پایین در دوزهای پایین بوده و پر از مواد ناسالم، پر کننده و نگهدارنده هستند. همه مواد معدنی و ویتامین‌ها باید به شکل زیستی استفاده شوند. اینکار باعث می‌شود که محصول کمی گران‌تر به فروش رسانده شود، اما تفاوت زیادی در توانایی بدن برای جذب و متابولیز کردن اشکال مختلف مواد غذایی وجود دارد. توصیه اکید برای بیماران دیابتی این است که از مواد مغذی خالص و طبیعی به عنوان بخشی از یک پروتکل درمان خانگی برای درمان دیابت استفاده کنند.  توصیه موجود این است که تمام بیماران مبتلا به دیابت باید از یک مکمل روغن ماهی و یک مولتی ویتامین خوب و مواد معدنی استفاده کنند.

درمان گیاهی دیابت


۳. کروم

کروم نقش حیاتی در اتصال به گیرنده انسولین بر روی سلول‌های بدن ایفا می‌کند و مقاومت انسولین را کاهش می‌دهد. مکمل کروم برای کاهش سطح قند خون، لیپیدها، A۱C و انسولین در بیماران دیابتی نشان داده شده‌ است. مصرف این عنصر همچنین می‌تواند به کاهش اشتها، به ویژه برای کاهش ولع خوردن شیرینی کمک کند.

درمان گیاهی دیابت


۴. منیزیم

فقر منیزیم در بیماران دیابتی معمول است، زیرا منیزیم می‌تواند با ادرار از دست برود. مطالعه‌ای در مورد دیابت گزارش داد که وضعیت پایین منیزیم در دیابت نوع ۲ رایج‌تر است، این تحقیق نشان داد که هنگامی که بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲، روزانه به مدت ۱۶ هفته، مقداری منیزیم مایع مصرف می‌کنند، رسوب معدنی، مقاومت به انسولین، گلوکز  و سطوح A۱C در آنها کاهش می‌ یابد.
منیزیم در سبزیجات دارای برگ سبز، آجیل، لوبیا و غلات زیاد است، اما اغلب، لوبیا و همه حبوبات را از رژیم غذایی بیماران حذف می‌کنیم، به همین دلیل است که استفاده از منیزیم به عنوان بخشی از درمان گیاهی دیابت، می‌تواند مفید باشد. منیزیم درون سلولی می‌تواند باعث مقاومت انسولین شود. میزان متعادل مصرف منیزیم تا ۵۰۰ میلی‌گرم  بوده، اما بالاتر از آن ممکن است منجر به اسهال در بیماران شود.

درمان گیاهی دیابت


۵. R – alpha اسید (R – ALA) – از جمله مکمل های بدست آمده از غذاهای طبیعی برای درمان طبیعی دیابت

اگر تنها می‌توانستیم یک مکمل برای یک بیمار دیابت تجویز کنم، اسید – آلفا – لیپوئیک را تجویز می‌کردیم. اسید آلفا – لیپوئیک فواید بسیاری برای بیمار دیابتی دارد. این ماده یک آنتی‌اکسیدان محلول در آب و چربی است و برای محافظت از بیماران با کبد چرب از کاهش پیشرفت بیماری کبد شان، داده می‌شود. آر آلفا می‌تواند به کاهش مقاومت انسولین و محافظت از افراد مبتلا به دیابت ناشی از مشکلات در حال پیشرفت ازجمله مشکلات اعصاب، چشم‌ها و کلیه‌ها کمک کند.

R – ALA می‌تواند از گلیکوزیلاسیون شدن پروتئین‌ها که سطح A۱C را کاهش می‌دهد، جلوگیری کند. این کار، اگر چه به ندرت ممکن است باعث ناراحتی شکم شود اما بی خطر بوده و همچنین اسید آلفا – لیپوئیک نیز به عنوان ALA یا R – ALA لیست شده‌ است. میزان متعادل مصرف R – ALA ۳۰۰ تا ۱۲۰۰ میلی‌گرم در روز، معادل ۶۰۰ تا ۲،۴۰۰ میلی‌گرم در روز است.


۶. مصرف گیاه گیمنما سیلوستر (یک گیاه بومی آفریقایی)

گیمنما که به نام گرمر یا “نابودگر قند” شناخته می‌شود، در پزشکی به طور مداوم در بیماران مبتلا به دیابت مزایای خود را نشان داده‌ است. فعال‌ترین قسمت از اسیدها به نظر می‌رسد، و بسیاری از محصولات حاوی درصدی از این گیاه هستند. تحلیل این گیاه برای درمان طبیعی دیابت نشان داده‌است که ممکن است در کاهش سطح قند خون بالا مفید بوده و جذب گلوکز را از روده به تاخیر می اندازد. این گیاه با تولید بافت لوزالمعده، امکان تولید انسولین بیشتری را فراهم و به تنظیم ترشح انسولین می‌انجامد و همچنین مصرف گلوکز منجر به کاهش مقاومت انسولین و کاهش اشتها می‌ شود.

معمولا از آن در کپسول‌های به شکل مایع در بعضی از بیماران استفاده می‌کنند. گیمنما که یک شکل بسیار شبیه به گلوکز دارد، می‌تواند گیرنده‌هایی مزه برای شکر را کنترل کند؛ بنابراین قدرت باور نکردنی داشته و در واقع از مزه شیرینی در دهان تا ۱.۵ ساعت جلوگیری کند. زمانی که بیمار در حال تلاش برای اجتناب از خوردن کیک و شیرینی‌ها و غیره در مهمانی‌ها و جشن‌هاست (یا به طور کلی)من به او گیمنما را پیشنهاد می‌ کنم که این گیاه را مصرف کند زیرا یکی از گیاهان محبوب برای دیابت است.

درمان گیاهی دیابت


۷. دارچین

Cinnamonium cassia و C نسبی آن. burmanii انواع دارچین هستند که بیش‌ترین تاثیر را روی علائم دیابت دارند. مطالعات فراوانی در مورد دارچین وجود داشته‌است و به طور کلی، آن‌ها نشان داده‌اند که دارچین باعث کاهش سطح چربی شکمی و کاهش سطح گلوکز می‌شود. همچنین میزان گلوکز در بیماران دیابتی نوع ۲ را کاهش می‌دهد. همچنین ممکن است در کاهش سطح انسولین، فشار خون و A۱C موثر واقع شود.

درمان گیاهی دیابت


۸. عصاره برگ چای سبز

چای سبز حاوی (the epigallocatechin (EGCG است که دارای آنتی‌اکسیدانی ایمن و موثر است. در مطالعه‌ای در ژاپن، نشان داده شد که چای سبز خطر حمله دیابت نوع ۲ را کاهش می‌دهد. مصرف این گیاه باعث بهبود سطح تحمل گلوکز در بیماران، کاهش تولید قند خون در بیماران دیابتی نوع ۲، شده‌است.

همچنین نشان داده شده‌است که یک عامل ضد رگ زایی موثر نیز وجود دارد که انقباض رگ‌های خونی را کاهش داده و اثر قابل‌توجهی بر پیش‌گیری از بیماری های چشم دیابتی خواهد داشت. این روش، اکسیداسیون چربی سوزی را افزایش می دهد و در آخر، چای سبز می‌تواند محافظت آنتی‌اکسیدان را برای پانکراس و کبد چرب فراهم می‌کند.

درمان گیاهی دیابت


۹. عصاره کرکومین

کورکومین یک ماده شیمیایی زرد روشن است که از زردچوبه ادویه و سایر گیاهان به دست می آید. به نظر می رسد کورکومین مزایای متعددی برای علائم دیابت دارد. مهار کننده مشخصی از گونه های اکسیژن واکنشی است که باعث آسیب به اکسیداسیون در سلول ها می شود. کرکومین باعث کاهش مواد شیمیایی التهابی مثل فاکتور نکروز تومور و آلفا می شود که این امر بسیار عالیست، زیرا TNF-A سبب ایجاد مقاومت به انسولین و حذف کبد چرب می شود.

کورکومین می تواند یکی دیگر از مواد شیمیایی پروتئین التهابی به نام NF-KB را کاهش دهد و گیاهان دارای این ماده، به نفع بیماران دیابتی بوده و خطر ابتلا به علائم و عوارض دیابت را کاهش داده، عملکرد سلول های بتای پانکراس را بهبود بخشیده و میزان رسوب کبد چرب را کاهش می دهد. این کار باعث کاهش قند خون، A1C و مقاومت به انسولین شده و همچنین کورکومین، شیوع بیماری آلزایمر را کاهش می دهد.

درمان گیاهی دیابت

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
Register New Account
عضویت در سایت
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare