۹ روش ساده برای تشخیص روغن خراطین اصل

تشخیص روغن خراطین اصل

روغن خراطین مانند روغن اکالیپتوس یکی از مفیدترین روغن‌ها در طب سنتی است. اما مهم‌ترین دغدغه‌ای که افراد پیش از خرید روغن خراطین با آن رو به رو هستند، تشخیص روغن خراطین اصل از تقلبی است. در این مطلب از سایت انگیزه روش تشخیص روغن خراطین اصل و مختصری از خواص آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

تشخیص روغن خراطین اصل

روغن خراطین اصل از کرم خاکی خاصی، به دو روش سنتی و صنعتی تولید می‌شود؛ تشخیص روغن خراطین اصل می‌تواند از عوارض جانبی و ناگوار استفاده از روغن‌های تقلبی جلوگیری کند.

تشخیص روغن خراطین اصل

۱. حالت فیزیکی روغن خراطین

روغن خراطین اصل دارای حالتی روغنی و مایع بوده و به هیچ وجه سفت و جامد نیست. از این رو، از خرید روغنی که به صورت کِرِم و جامد و در بسته‌های تیره رنگ است، اجتناب کنید.

۲. ماده اصلی تشکیل دهنده روغن خراطین اصل

ماده اصلی روغن خراطین، کرم خراطین یا همان کرم خاکی ایزینیا فوتیدا است که امروزه طی فرایندی خاص و با کمک تجهیزات پیشرفته، ترکیبات و عناصر آن را وارد روغن‌های پایه می‌کنند. بنابراین به لیست مواد اولیه روی محصول دقت کنید.

۳. تغییر شکل پوست بعد از استفاده از روغن خراطین

بعد از استفاده از روغن خراطین اصل، ناحیه‌ای که روغن به آن آغشته شده، باید گرم شود؛ اما دقت داشته باشید که روغن خراطین نباید حالاتی مانند پف فوری و غیرطبیعی ایجاد کند. بروز این حالت به این معنی است که روغن خراطین تهیه شده، تقلبی بوده و دارای مواد شیمیایی کورتون‌دار است که موجب پف کردن موقت شده و عوارض زیان‌باری را به همراه خواهد داشت.

۴. غلظت روغن خراطین

مقدار غلظت نیز ویژگی دیگری برای تشخیص روغن خراطین اصل از تقلبی است. باید دقت داشته باشید که غلظت روغن خراطین اصل مقداری غلیظ‌تر از آب و رقیق‌تر از روغن‌های دیگر مانند روغن کنجد است. استفاده از روغن خراطین‌هایی که غلظتی مثل آب دارند به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. این مواد معمولا ترکیباتی از کورتون بوده و روغن خراطین اصل نیستند.

۵. بوی روغن خراطین

ویژگی خاصی که در تشخیص روغن خراطین اصل وجود دارد، بوی بد و کمی زننده این روغن است. بی‌بو بودن روغن خراطین کاملا نشان دهنده تقلبی بودن روغن است. لازم به ذکر است که روغن خراطین اصل به هیچ عنوان بوی غیر قابل تحملی نداشته و بوی خراطین پس از قرار گرفتن روی پوست از بین می‌رود. از این رو باید اشاره داشت که روغن خراطین اصل فقط کمی بوی تند و زننده دارد که آن هم روی پوست به هیچ عنوان حس نمی‌شود.

۶. معتبر بودن فروشنده روغن خراطین

دقت داشته باشید که روغن خراطین را نمی‌توان به سادگی تهیه کرد و هر فردی نیز نمی‌تواند آن را در منزل خود تهیه کند. از این رو لازم است که به هیچ عنوان از فروشگاه‌های نامعتبر و ناشناخته خرید نکنید؛ همچنین روغن خراطین‌های شرکتی را نیز مورد استفاده قرار ندهید؛ زیرا روغن خراطین تولید شده در شرکت‌ها غالبا دارای مواد شیمیایی هستند. در تهیه روغن خراطین در شرکت‌ها از مواد کورتون دار استفاده شده که ضررهای زیادی را به همراه دارند.

۷. رنگ روغن خراطین اصل

رنگ ویژگی چندان قابل اتکا و کاملی برای تشخیص روغن خراطین اصل از تقلبی نیست. روغن خراطین اصل رنگی قهوه‌ای متمایل به سیاه دارد. بسیاری از سودجویان روغن خراطین تقلبی را نیز به این رنگ در می‌آورند!

از خرید و استفاده از روغن خراطین با رنگ سفید کامل اجتناب کنید. تعدادی از روغن خراطین‌های شرکتی که توسط فروشگاه و عطاری‌های معتبر ارائه می‌شوند به رنگ سفید هستند. همچنین در صورتی که روغن خراطین داخل شیشه‌ تیره یا جعبه‌هایی بود که نمی‌توانستید رنگ آن را مشاهده کنید، از خرید آن امتناع کنید. دقت داشته باشید که شیشه روغن خراطین باید شفاف باشد تا رنگ روغن به خوبی مشخص باشد. استفاده از روغن‌های تقلبی جز ضرر و آسیب برای بدن، سود دیگری ندارند. این مواد دارای کورتون بسیار زیادی هستند.

۸. قیمت روغن خراطین اصل

بسیاری از افراد به دنبال روغن‌های ارزان‌قیمت هستند. در مقابل نیز افرادی هستند که تصور می کنند که هر چه روغن خراطین قیمت بالاتری داشته باشد از کیفیت بالاتری نیز برخوردار است. باید اشاره داشت که قیمت روغن خراطین اصل نه خیلی گران است و نه خیلی ارزان. از این رو، از خرید روغن‌های خیلی گران و خیلی ارزان اجتناب کنید.

۹. نداشتن تاثیر فوری

روغن خراطین اصل به هیچ عنوان تاثیر فوری ندارد و در طولانی‌مدت تاثیرات خود را روی بدن می‌گذارد. تعدادی از روغن‌های خراطین تقلبی بعد از قرار گرفتن روی پوست، آن ناحیه را متورم و گرم می‌کنند. باید دقت داشت که این نوع از روغن‌های خراطین کاملا تقلبی و دارای مقدار زیادی کورتون هستند که توانسته‌اند به سرعت روی پوست تاثیر گذارند.

 

مختصری بر خواص روغن خراطین

روغن خراطین را اولین بار دانشمند ایرانی ابو علی سینا کشف کرده‌است.  از خواص این روغن می‌توان به موارد زیر اشاره داشت.

 • افزایش گردش خون در رگ‌ها
 • افزایش حجم سینه‌ها
 • افزایش حجم باسن
 • افزایش و تقویت رشد مو
 • چاق کردن صورت
 • جوان‌سازی پوست
 • رفع مشکلات جنسی آقایان
 • از بین بردن خط اخم، خط خنده و خط پیشانی
 • حجم‌دهی عضلات
 • افزایش اندازه آلت تناسلی آقایان
 • حجم‌دهنده لب و گونه
 • افزایش رشد و حجم‌دهی عضلات برای ورزشکاران پرورش اندام

 

سخن آخر

با توجه به نکات آورده شده در این مقاله می‌توانید روغن اصل خراطین را تشخیص داده و از فواید آن بهرمند شوید. شما برای تشخیص روغن خراطین اصل چه معیارهایی را مدنظر قرار می‌دهید؟ لطفا تجربیات خود را با سایر کاربران سایت انگیزه به اشتراک بگذارید.

در پایان خواندن مقاله خواص روغن اسطوخودوس را نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم.

انگیزه
Logo
قابلیت ثبت نام در سایت فعال نیست
Compare items
 • Total (0)
Compare