تاریخ ولنتاین ۹۹ در ایران دقیقا چه روزی است؟

تاریخ ولنتاین 99 در ایران دقیقا چه روزی است؟

روز ولنتاین یا عید مقدس ولنتاین همه ساله در ۱۴ فوریه جشن گرفته می‌شود. این روز به عنوان جشن مسیحیان غربی و با ادای احترام به کشیش مقدس سن والنتینوس، در بسیاری از مناطق جهان به عنوان یک جشن مهم فرهنگی، مذهبی و تجاری از عشق و بزرگداشت آن شناخته می‌شود. اما آیا تاریخ ولنتاین ۹۹ را می دانید؟

 

تاریخ ولنتاین ۹۹ چه روزی است؟

تاریخ شمسی ولنتاین ۹۹ : روز یکشنبه، ۲۶ بهمن ماه (۱۳۹۹/۱۱/۲۶) مصادف با ۱۴ فوریه ۲۰۲۱ میلادی، برابر است با روز ولنتاین که در سراسر دنیا به روز عشق شناخته می شود.

تاریخ ولنتاین 99 در ایران

تاریخ ولنتاین ۹۹ – تاریخ دقیق ولنتاین ۹۹ – زمان ولنتاین ۹۹ – تاریخ ولنتاین در سال ۹۹

 

بیشتر ببینید: ۱۵ عکس پروفایل ولنتاین مبارک عشقم جدید و بی‌نظیر

 

آیا تاکنون به این فکر کرده‌اید که ولنتاین از کجا آمده، ریشه و یا معنای اصلی آن چیست؟

شاید تنها تعریف شما از ولنتاین، روز عشق باشد! اما علت به وجود آمدن روز ولنتاین به زمان ساسانیان برمی‌گردد. روز ولنتاین در هر ۱۴ فوریه (۲۵ بهمن) اتفاق می‌افتد. ولنتاین یک جشنواره سالانه برای تجلیل از عشق، دوستی و محبت است.

روز ولنتاین به نام سِنت ولنتاین، کشیش کاتولیک که در قرن سوم در رم زندگی می‌کرد نام‌گذاری شده است. داستان‌های زیادی درباره این کشیش وجود دارد.

کلیسای کاتولیک حداقل سه قدیس مختلف به نام ولنتاین یا ولنتاینوس را می‌شناسد که همگی به شهادت رسیده‌اند. به همین دلیل افسانه‌های مختلفی درباره ولنتاین وجود دارد. یک افسانه ادعا می‌کند که او کشیشی بود که در قرن سوم در رم خدمت می‌کرد. هنگامی که امپراتور کلودیوس دوم به این نتیجه رسید که مردان مجرد، سربازان بهتر و متعهدتری نسبت به مردان متاهل هستند، ازدواج را برای مردان جوان و مجرد ممنوع کرد. ولنتاین از این فرمان ناعادلانه بسیار ناراحت شد و با کلودیوس مخالفت کرد؛ اما امپراتور از فرمان خود بازنگشت و ولنتاین از آن پس به طور پنهانی مراسم ازدواج زوج‌های جوانی که به یکدیگر علاقه داشتتند را برگزار می‌کرد و آن‌ها را به عقد هم در می‌آورد. زمانی که کلودیوس متوجه این موضوع شد، او را مدتی به زندان انداخت و سپس دستور اعدام وی را صادر کرد.

داستان‌های دیگر حاکی از آن است که ولنتاین ممکن است به دلیل تلاش در جهت کمک به مسیحیان برای فرار از زندان‌های نمور رومی که اغلب زندانیان در آنجا مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار می‌گرفتند به قتل رسیده باشد. افسانه‌ای دیگر نیز می‌گوید زمانی که او در زندان محبوس بود، عاشق دختر زندان‌بان خود شد و‌ در روز ۱۴ فوریه به اعدام محکوم شد. در برخی افسانه‌ها گفته می‌شود که او پیش از مرگ خود برای معشقوش نامه‌ای نوشته بود و در زیر آن نوشته بود: «از طرف ولنتاین تو»؛ عبارتی که امروزه هنوز هم از سوی عشاق مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

سخن آخر

گفته می شود که در ایران باستان،نیز بیست قرن پیش از میلاد روزی موسوم به روز عشق بوده است. این روز در تقویم جدید ایرانی دقیقا مصادف است با ۲۹ بهمن، یعنی تنها ۴ روز پس از ولنتاین غربی است. این روز «سپندارمذگان» یا «اسفندارمذگان» نام دارد.

در آخر پیشنهاد می کنیم مطلب «۱۷ پیام تبریک ولنتاین به انگلیسی با ترجمه فارسی» را نیز در انگیزه بخوانید و برای عشق زندگیتان پیامی سرشار از محبت و احساس ارسال کنید.

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
  • Total (0)
Compare