بسته

مجموعه ای از جملات انگیزشی درباره زندگی و امید

جملات انگیزشی درباره امید و زندگی

جملات انگیزشی درباره امید و زندگی

امید به عنوان یک حس ارزشمند در انسان، شاید اصلی‌ترین شرط برای داشتن یک زندگی پر سعادت باشد. این حس همیشه به ما می‌گوید که آنچه می‌خواهیم را می‌توانیم به دست آوریم یا اینکه در انتهای هر اتفاق یا رخداد بهترین نتیجه برای ما حاصل خواهد شد. در این مطلب از وب سایت انگیزه مجموعه‌ای از جملات انگیزشیجملات انگیزشی درباره زندگی و امید را با یکدیگر مرور خواهیم کرد.

 

جملات انگیزشی درباره زندگی و امید

سه اصل ضروری برای داشتن زندگی شاد عبارتند از: کاری برای انجام دادن، چیزی برای دوست داشتن و چیزی برای امیدوار بودن

 • ژوزف ادیسون

ژوزف ادیسون بر این باور بود که برای داشتن یک زندگی شاد امید تنها اصل لازم نیست و در کنار امیدواری دو مورد دیگر وجود دارند. از دو مورد بعدی نخست کاری برای انجام است که ریشه در عمل دارد و دوم دوست داشتن و علاقه است. این سه در کنار یکدیگرند که می‌توانند معنای زیبای زندگی را برای ما خلق کنند.

── ✦✦✦✦✦ ──

بزرگترین گناه ناامیدی است.

 • حضرت علی (ع)

جمله‌ای بسیار کوتاه و تامل برانگیز، چرا میان این همه گناه ناامیدی بزرگترین آن‌ها شناخته شده است. شاید ناامیدی به این سبب بزرگترین گناه شمرده می‌شود که انسان را از صفات و فرصت‌های خوب بازداشته و زندگی را بی معنی می‌سازد. مهم‌تر اینکه با ناامیدی شخص وجود خود و خدا را انکار می‌سازد. همه می‌دانیم که اگر زندگی معنای مشخصی برای ما نداشته باشد نه لذتی در آن وجود خواهد داشت و نه منفعتی برای فرد و جامعه در بر خواهد داشت. ناامیدی گاه باعث می‌شود که حقایق را به درستی نبینیم، به سمت تاریکی حرکت کنیم و همواره احساس ناسپاسی و نارضایتی داشته باشیم. شاید از ناامیدی بتوان به عنوان مادر گناهان نام برد زیرا که به تنهایی می‌تواند منشاء بدی‌های بسیاری باشد.

جملات انگیزشی درباره زندگی و امید

 

 

 

 

── ✦ مجموعه‌ای از جملات انگیزشی درباره زندگی و امید ✦ ──

در تاریک‌ترین آسمان‌هاست که می‌توان درخشان‌ترین ستاره‌ها را دید.

 • ریچارد ایوانز

دنیای ما هر روز این پیام را تکرار می‌کند که، در تاریکی مطلق است که می‌توان زیبایی ستارگان در آسمان را به تماشا نشست و حتی در تاریکترین لحظه می‌توان نخستین نور طلوع را انتظار داشت. گاهی باید صبور بود و زیبایی‌هایی که در تاریکی نهفته‌اند را نیز نظاره‌گر بود.

── ✦✦✦✦✦ ──

امید چیز خوبیه، شاید بشه گفت بهترینِ چیزهاست و چیزهای خوب هیچ‌وقت نمی‌میرند.

 • اندی دوفرین – در فیلم رستگاری در شاوشنک

شاید این فیلم را دیده باشید، در این فیلم نیز شاهد معجزه امیدواری در تاریک‌ترین و ناعادلانه‌ترین بخش ممکن از زندگی هستیم. نکته‌ای که در این فیلم به آن اشاره می‌شود این است که امیدواری می‌تواند با هوشمندی همراه باشد و تنها باید باور داشت و از نتیجه نترسید. اگر تاکنون این فیلم را تماشا نکرده اید حتما تماشای آن را به شما توصیه می‌کنیم.

── ✦✦✦✦✦ ──

امیدتان را که از دست بدهید، انگار همه‌ چیز را از دست داده‌اید. البته حتی زمانی که فکر می‌کنید همه چیز از دست رفته است و همه چیز سرشار از ترس و وحشت است باز هم امید وجود دارد.

 • من شماره چهار هستم، پیتاکوس لور

شاید این جمله دقیق‌ترین جمله‌ای باشد که در مورد ماهیت امید صحبت می‌کند. امید تنها چیزی است که تا آخرین لحظه زندگی ما را همراهی می‌کند. تنها باید آن را پذیرفت و باور کرد. امید با ما آغاز می‌شود و با ما پایان می‌یابد.

── ✦✦✦✦✦ ──

ممکن است بتوانید همه‌ گل‌ها را بچینید، اما نمی‌توانید از آمدن بهار جلوگیری کنید.

 • پابلو نرودا

این جمله به این اصل اشاره دارد که در پس هر ناامیدی، روزی خواهد رسید حتی اگر با تمام توان بخواهی مانع از آمدن آن شوید.

رویش، امید و زندگی

── ✦ مجموعه‌ای از جملات انگیزشی درباره زندگی و امید ✦ ──

فلسفه‌ی زندگی من این است: اگر بدانیم در زندگی چه می‌خواهیم، در راستای آن هدف تلاش خواهیم کرد و هیچ‌گاه شکست نخواهیم خورد. صرفا در این صورت به پیروزی‌هایی دست پیدا می‌کنیم.

 •  رونالد ریگان

خیلی از شکست‌ها زمانی برای ما رخ داده‌اند که سردرگم و بی هدف بوده‌ایم. نکته مهم تشخیص درست بودن یک تصمیم و اتخاذ آن است، باید آن را انتخاب کنیم و به رسیدن به آن باور داشته باشیم. در اینصورت انگیزه و امید دو همراه همیشگی ما خواهند بود.

── ✦✦✦✦✦ ──

زمانی که امید را برمی‌گزینید همه چیز ممکن خواهد شد.

 • کریستوفر ریو – بازیگر، تهیه‌کننده و نمایش‌نامه‌نویس آمریکایی

به باور کرستوفر ریو (Christopher D’Olier Reeve) نیز امید جادویی است که غیرممکن را به ممکن تبدیل می‌کند. شاید از نگاه شما این جمله اغراق بزرگی در بر داشته باشد، اما به یقین می‌توان گفت امید دوست و همراه همیشگی، تمامی افراد موفق و سرآمد در هر شرایطی بوده و خواهد بود.

── ✦✦✦✦✦ ──

امیدواری، یعنی توانایی دیدن نور و روشنایی از پسِ تاریکی‌ها

 • دزموند توتو

اسقف اعظم دزموند مپیلو توتو (Desmond Mpilo Tutu) از فعالان صلح و از رهبران جنبش ضد نژادپرستی آفریقای جنوبی است، که در سال ۱۹۸۴ برنده جایزه نوبل صلح گردید. او نیز با این جمله خود به این نکته که امیدواری هیچگاه از بین نمی‌رود اشاره دارد به باور اون امید کمک می‌کند که واقعیت و سرانجام نیک هر اتفاقی را ببینیم.

── ✦✦✦✦✦ ──

دیروز جزئی از تاریخ است و فردا معمایی بیش نیست، امروز هدیه‌ای است از سمت خداست که ما آن را زمان حال می‌نمامیم.

 • بیل کین

بیل کین معتقد است که زندگی تنها در زمان حال معنا می‌یابد. و زمان حال هدیه‌ای از سمت خدا به تمام انسان‌ها است.

امروز هدیه‌ای است از سمت خداست

── ✦ مجموعه‌ای از جملات انگیزشی درباره زندگی و امید ✦ ──

وقتی عشق می‌ورزیم، همیشه سعی داریم تا از آنچه هستیم بهتر شویم. وقتی تلاش می‌کنیم که از آنچه هستیم بهتر شویم همه چیز در اطراف ما نیز بهتر خواهد شد.

 • پائولو کوئیلو

پائولو کوئیلو در این جمله در واقع به امید اشاره دارد. اینکه به دنبال بهتر شدن و بهتر ساختن باشیم یک مفهوم را می‌رساند و آن این است که به بهتر شدن امیدوارم هستیم.

── ✦✦✦✦✦ ──

امید، رویایی بیدار کننده است.

 • ارسطو

ارسطو از فیلسوفان یونان باستان، در این جمله باور خود را مبنی بر اینکه امید کلید تبدیل رویا و آروزها به واقعیت است را بیان می‌کند.

── ✦✦✦✦✦ ──

به باور من این اشتباه است که بیرون از خود به دنبال امید بگردیم.

 • آرتور میلر

آرتور میلر عقیده دارد که امید یک ندای درونی است که باید در درون خود آن را ایجاد کنید  نه اینکه در دنیای بیرون به دنبال آن بگردید.

── ✦✦✦✦✦ ──

حتی تاریک‌ترین شب نیز به پایان می‌رسد و خورشید طلوع می‌کند.

 • ویکتور هوگو

این جمله از ویکتور هوگو سرشار از امید است، او سخت‌ترین شرایط و موقعیت‌ها را به تاریک‌ترین شب‌ها تشبیه نموده و طلوع خورشید که نماد امید است را نوید می‌دهد.

تاریک‌ترین شب نیز به پایان می‌رسد و خورشید طلوع می‌کند

── ✦ مجموعه‌ای از جملات انگیزشی درباره زندگی و امید ✦ ──

تمام خرد انسان در دو کلمه خلاصه شده است. صبر و امید !

 • الکساندر دوما

الکساندر دوما وجود صبر و خرد را اثباتی بر سلامت و درستی عملکرد فرد افراد می‌دهد.

── ✦✦✦✦✦ ──

صرف نظر از اینکه اوضاع چقدر ناخوشایند به نظر برسد، وضعیت همیشه بهتر خواهد شد.

 • جوی فیلدینگ

جوی فیلدینگ عقیده دارد که نوع نگاه ما یا همان امیدوارانه یا ناامیدانه نگرسیتن است که خوشایند یا ناخوشایند بودن کیفیت زندگی را به ارمغان می‌آورد و اینکه در بدترین حالت نیز می‌توان با نوع نگاه تعبیری متفاوت داشت.

── ✦✦✦✦✦ ──

سعی کن تصمیم های تو بر مبنای امیدها و بازتابی از آن باشد نه ترس‌هایی که داری

 • نلسون ماندلا

توصیه نلسون ماندلا این است که هیچگاه اجازه ندهیم تصمیماتی بر اساس ترس بگیریم، در عوض سعی کنیم امیدهایی که در زندگی داریم بر روی تصمیمات ما تاثیرگذار باشند. زیرا که ترس منجر به شکست و امید منجر به پیروزی می‌شود.

── ✦✦✦✦✦ ──

اگر فرض کنی که هیچ امیدی نیست، تضمین می‌کنی که هیچ امیدی نخواهد بود.

 • نوام چامسکی

باز هم در این جمله اینگونه بیان می‌شود که همه چیز وابسته به خود شخص است و وقایع ابتدا در درون شخص تحقق می‌یابند.

── ✦✦✦✦✦ ──

تا زمانی که زندگی هست، امید وجود دارد.

 • استیون هاوکینگ

در نظر استیون هاوکینگ نیز امید وابسته به حیات فرد است، زیرا امید را خود شخص در درونش می‌سازد و سپس در دنیای بیرون به ساختن آن می‎‌پردازد.

زندگی و امید

── ✦ مجموعه‌ای از جملات انگیزشی درباره زندگی و امید ✦ ──

بیشتر موفقیت‌های مهم در جهان توسط افرادی بدست آمده که در زمانی که به نظر می‌رسید هیچ امیدی وجود ندارد، به تلاش کردن ادامه دادند.

 • دیل کارنگی

دیل کارنگی در این جمله به سرسختی و پشتکار اشاره دارد و باز هم دلیل پشتکار را می‌توان در امید و انگیزه فرد برای رسیدن به خواسته درونی‌اش جستجو کرد.

 

در پایان با بررسی جملات انگیزشی درباره زندگی و امید ، در این نوشته غزل زیبای مولانا را به یاد می‌آوریم که می‌گوید:

نوروز بمانید که ایّام شمایید!
آغاز شمایید و سرانجام شمایید!

یا رباعی:

تا در طلب گوهر کانی کانی

تا در هوس لقمهٔ نانی نانی

این نکتهٔ رمز اگر بدانی دانی

هر چیزی که در جستن آنی آنی

می‌توان نتیجه گرفت که تمامی این اشخاص به نوعی همه چیز را وابسته به خود شخص می‌دانند و اعتقاد دارند که هر چیز را همان باوری که در درون فرد جریان دارد، تعیین می‌کند.

هر یک از ما در درون خویش گاهی به موفقیت باور داریم و گاهی به شکست. تجربه نشان داده است، هر کدام از این دو که تداوم بیشتری روی آن داشته باشیم روزی تحقق خواهد یافت.

شما چه جمله انگیزشی دیگری را سراغ دارید؟ لطفا نظرات خود را در بخش پیام بگذارید برای ما ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 تعداد نظرات
پریدن به بالا