۹ متن مجری گری دهه فجر و ۲۲ بهمن زیبا و جدید

متن مجری گری دهه فجر و 22 بهمن زیبا و جدید

دهه فجر دوران پیروزی حق بر باطل بود. ده روزی که لحظه به لحظه آن کتابی ارزشمند و معجزه ای عظیم برای تمام بشریت بود. در این دهه در تمام سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی همواره مراسمات زیادی را برای گرامیداشت یاد و خاطره آن روزها و همچنین تجدید پیمان دوباره با آرمان های انقلاب و شهیدان راه انقلاب برگزار می کنند، لذا مجری گری حرفه ای و استفاده از متون حماسی و جذاب در این مراسمات جذابیت آن را دو چندان می کند. در این مطلب سعی داریم چند متن مجری گری دهه فجر زیبا را با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم.

 

متن مجری گری دهه فجر و پیروزی انقلاب

سلام خدا بر فجر و سلام خدا بر فجر آفرینان. سلام خدا بر شیرمردی که حقیقت فجر و آزادگی را با دم مسیحایی اش بر پیکره این ملت و سرزمین رنج دیده طنین انداز کرد و رهایی و آزادگی را به یک یک مردمان این مرز و بوم هدیه داد. سلام خدا بر دهه مقدسی که سرآغاز عصر تازه ای در تاریخ جهان بود، سرآغاز عصر خودباوری و مقاومت. دهه فجر دهه مقدسی بود که سرآغاز عدالت خواهی تمام مظلومان تاریخ شد. مظلومانی که همواره زیر بار جور ظالمین زمان لگدمال می شدند طلوع نور عدالت را با ورود امام عزیزمان به وطن نظاره کردند.
دهه فجر دهه فرود فرشتگان و لطف خاص خداوند بر زمین بود، دورانی که دست پرقدرت حق پشتیبان مردمان پا برهنه ای شد که از حکومت طاغوت به ستوه آمده بودند. اینگونه بود که لطف الهی زمین و زمینیان را نوید دوران شکوهمندی داد که با دستان قدرتمند پیر انقلاب و تلاش شهیدان به مقصد رسید.

❃ متن مجری گری دهه فجر ❃

سلام بر تو ای مطلعِ فجر. ای سپیده سحر، ای انفجار نور، خوش آمدی. خوش آمدی که با آمدنت زنجیرهای سنگی از گردنمان گسیخت، کمرهای خمیده مان راست شد، بر لب های پژمرده مان شکوفه های تبسم نشست، در قلب های سوخته مان گلبوته های عشق و امید رویید و بر گونه های زردمان گلخنده های شادی نمودار شد. خوش آمدی که با مقدمت، عطر آزادی به جای بوی باروت در فضای میهن اسلامی مان پیچید و قفس ها شکسته شد. خوش آمدی که با آمدنت، سوز و سرما از شهر و دیارمان گریخت. خوش آمدی ای فجر پیروزی. تو طلوع آزادی وطن، بارش مهتاب، ترانه عشق، نردبان عروجی. مقدمت را گرامی می داریم و پیامت را پاسداری می کنیم.

متن مجری گری دهه فجر و 22 بهمن

متن مجری گری دهه فجر و ۲۲ بهمن جدید

❃ متن مجری گری دهه فجر ❃

تا تو آمدی، پرده‏ های غفلت، کنار زده شد و پنجره ها به سمت نور باز شدند. اندیشه ها، میل پرواز یافتند و ایده ها، جرأت ابراز. هوای تازه، آرام آرام، واردِ دالان‏ های تنگ و تاریک اذهانِ پوسیده شد. خورشید، همچنان تابید و نور پاشید، گیاهان نورس، قد کشیدند و غنچه‏ ها، لب به اعتراض گشودند. درختان، دست به دست هم دادند و برای قیام سرخشان، به آفتاب، اقتدا کردند. حسّی غریب، همه چیز را به شکفتن واداشت و روح سبز زندگی به اجساد پوسیده، انگیزه ی تحرّک و تکاپو بخشید. درختان قیام کردند و حماسه ای سرخ جوانه زد. «شب»، با تمام جلال و جبروتش، ترسیده و خورشید را ـ از این آسمان به آن آسمان ـ تبعید کرد؛ ولی همچنان نور خیره کننده ی خورشید، می‏ تابید و حضورش، گرم و روشن تر از همیشه، به چشم می‏خورد. شب نمی‏دانست که آفتاب، مکان و زمان نمی‏ شناسد و خورشید، در هر آسمانی که باشد، کدام ابر، توانِ به زنجیر کشیدن آفتاب را دارد؟ کدام؟!
چه غنچه‏ هایی که در این راه ـ برای رسیدن به نور مطلق ـ از خون، حنا بستند و راهیِ حجله‏ ی بهشت شدند!
چه گل‏هایی که در زیر شکنجه و تازیانه ی پاییز، به قافله‏ ی شهادت پیوستند و «بهار» را در نهایت زیبایی به تصویر کشیدند! و امروز، روز شکوفایی گل‏های زیبای پیروزی است و همه با هم، با گل و لبخند، جشن خواهیم گرفت روزِ به گل نشستن بهار همیشه سبز انقلاب سرخی را که سال‏ها پیش، از دل کویر قد کشیده و تا بلندای تاریخ شکفت!

❃ متن مجری گری دهه فجر ❃

چه مژده‏ ای زیباتر از آمدن بهار در پی یک زمستان تار و طولانی؟!
چه بشارتی شیرین تر از بشارت خورشید در پی یک شب سرد و تاریک؟!
چه پیامی نیک‏ تر از پیام زلال آب برای لبانی تشنه و خشکیده؟!
چه نوایی برتر از بشارت «جاء الحق» و «زهق الباطل»؟!
قسم به شب پوشیده! که روز خواهد درخشید و بهاری ترین روز هستی، بر صحیفه‏ ی شب تار و طولانی، مُهر پایان خواهد زد.
نسیم خوش عطر هدایت و نصرت، از هر سو می‏ وزد و روح و جان عاشقان را می‏ نوازد. بهار، با همه ی مهربانی ها و با همه ی طراوتش، نهال فتح و پیروزی را به ارمغان می آورد. پرندگان سفیدبال و عاشق، تنگی قفس اسارت را بال می‏ گشایند و در قاب نیلگون آسمان، نغمه‏ ی آزادی سر می‏دهند.
قلب‏ها، کهکشانی از عشق خمینی می‏شود و جامی لبریز از شراب طهور پیروزی.
وطن، این خاک مقدس، اقیانوسی می‏شود خروشان از موج‏های سنگین؛ و غریو «اللّه‏ اکبر»، از هرکوی و برزن، نوید نصرت را طنین انداز می‏ کند.

متن مجری گری دهه فجر

متن مجری گری دهه فجر جدید

❃ متن مجری گری دهه فجر ❃

شهر در قلمرو شب بود … آمدی

تاریک بود، شب رَجَز می‏خواند، سوسوی ستاره ها را ابر تیره می‏ سترد. خورشید، تبعیدی فردا بود، و شب در صحراها و کوه‏ ها و دشت‏ ها، در میان باغ و بر فراز رود و اقیانوس، حکم می‏راند و نفس‏ها را می‏ برید، به چار میخ می‏کشید و خون سرخ ستاره ها را بر چهره آسمان می‏ پاشید.
صدای غل و زنجیر می‏ آمد، و جز آن، دیگر سکوت بود که کران تا کران، در گوش‏ها فریاد می‏کشید. درخت‏ ها یخ زده بودند، رودها منجمد شده بودند، ماهی‏ ها خواب بودند، و پنجره های رهایی یکی پس از دیگری بسته می‏ شدند. دست‏ ها آن‏قدر پنجه به دیوار کشیده بودند که فرسوده بودند. یاد باران کم کم از ذهن زمین پاک می‏شد، قندیل سکوت و وحشت و هراس در سردابه تاریخ، هر رهگذری را به خواب ابدی فرا می‏خواند؛ و این چنین شب رجز می‏خواند، و یکه‏ تاز میدان بود تا این‏که چاووشان از آمدن صبح خبر دادند.
خبر در اندام شب پیچید. شب به خود نالید، تلألو نور خورشید از کرانه‏ های دور، بر ذهن خفته جهان تابید. رودها به راه افتادند، ترنم باران بود و رقص جویباران، هلهله درختان بود و لبخند زمین و بازی گنجشکان و بال و پر گرفتن قناری‏ ها، چکاوک‏ ها و پرستوها. اکنون صدا، صدای بارش باران بود تا این‏که در میان گرگ و میش صبح، خورشید برآمد و پایان انجماد زمین را اعلام کرد.

❃ متن مجری گری دهه فجر ❃

«والفجرِ و لَیالٍ عَشْر…». دهه مبارک فجر، تجلی شکوه‏مند حماسه و سرافرازی ملتی است که در عصر اسارت انسان و در روزگار قحطی انسانیت، با انقلاب اسلامی خویش، صفحه ای زریّن را در تاریخ حیات آدمی گشود و صلای خداخواهی، معنویت، آزادی و استقلال را در گوش جان جهانیان طنین‏ انداز کرد. در این دهه مبارک، یاد حضرت امام (رحمت الله علیه) را گرامی می‏داریم؛ ابرمردی که هماره دم مسیحایی اش، جان‏بخش جان‏ های حقیقت جوست و هنوز پس از گذشت سال‏ها از رحلت ملکوتی اش، نامش بر پایه های ستم استکبار لرزه می‏ افکند و یادش، در دل‏های مستضعفان و آزادگان زمین، امید می‏ آفریند و انگشت اشارت او، به آیندگان امتداد راه را نشان می دهد.

❃ متن مجری گری دهه فجر ❃

سال‏های حکومت ستم، گرفتار چنگ یأس بودیم. ناامید از پیروزی و مقهور قدرت، دشنام به «شب» می‏دادیم و نفرین به «ستم» می‏کردیم. اما… مسیحا نفسی، احیاگر نفوس شد و حیات این ملت را جانی تازه بخشید. «روح خدا» بود که در جان افسرده مردم دمیده شد. حنجره‏ های داوودی، در رهگذر باد و چشم انداز آفتاب و در موج خون و شط شهادت، سرود فجر حقیقت را سرداد. امام آمد، نشسته بر بال فرشتگان. امام در پیام خدایی اش در شهید آباد «بهشت زهرا»، در «صور انقلاب» دمید و مردم را در عرصه های حق و محشر نهضت جان بخشید. «صبح صادق» انقلاب بود. فجر ایمان، از شرق مکتب سرزده بود که به نماز عشق ایستادیم. در محراب حق، رو به کعبه عرفان، با وضویی از خون ده‏ها هزار شهید، بر سجاده صدق نشستیم و پیشانی اخلاص بر مهر «تعبّد» نهادیم و دل به «ولایت» سپردیم و این، معجزه انقلاب بود.

❃ متن مجری گری دهه فجر ❃

بار دیگر معجزه ای در تاریخ اتفاق افتاد. بار دیگر دست توانای خدا از آستین غیب بیرون آمد. بار دیگر اراده خدای عزیز و حکیم به کار افتاد و رحمت و منت حق، ملتی مستضعف و ستم کشیده را در برگرفت و فیض روح القدس مدد فرمود و به کالبد ملتی مرده، روح و روان دمید. سرانجام آنچه به خواب شب هم نمی‏دیدیم و ناممکن می‏ پنداشتیم، به وقوع پیوست و ملت ما و ملت‏ های مسلمان و عالمیان را غرق بهت و حیرت و اعجاب نمود. قدرت‏ های داخلی و ابرقدرت های بین‏ المللی را با همه هوشیاری غافلگیر کرد، حساب‏ها و نقشه‏ های سیاسی و طرح‏ های دراز مدت و تصمیم گیری های مطالعه شده آنان را به هم ریخت و بالاخره، ملت مسلمان ایران آزادی را بازیافت.

متن مجری گری دهه فجر جدید

متن مجری گری دهه فجر زیبا و جدید

❃ متن مجری گری دهه فجر ❃

امـام آمـد و چون خون در رگ هایمان جاری شد. امـام آمـد و به سان نور، شب تارمان را روشنایی داد. امـام آمد و چـون روح به کالبد مرده مان، حیاتی دوبـاره بخشید. امام آمد و زمستانمان را بهــاری جـاودانه کرد. امـام آمد و فــجــر آورد و در دسـتان پر نـورش، «استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی» را به ارمغان آورد.

این روزها بوی خوش بهار آغشته به عطر معطر آزادی از راه می‏رسد و تقویم تاریخ یک بار دیگر برگ زرینی را به خود می‏ افزاید و انقلاب شکوهمند اسلامی ما سالگرد پیروزی خود را جشن می گیرد؛ انقلابی که صفحه ای زرین را در تاریخ حیات انسان های به خواب رفته گشود، و صلای دین‏داری، عدالت‏خواهی، استقلال طلبی و آزادگی را در گوش جان خفتگان طنین‏ انداز کرد.

 

سخن آخر

امیدواریم از خواندن مجموعه متن مجری گری دهه فجر این مطالب لذت برده باشید و مطالب ما را برای برنامه های خود بکار ببرید. لطفا در قسمت نظرات، نظر ارزنده خود را با ما به اشتراک بگذارید.

همچنین در این باره از مطلب «شعر ایران؛ منتخب بهترین اشعار زیبا در وصف ایران» نیز کمک بگیرید.

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
Logo
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
  • Total (0)
Compare