تعبیر خواب غرق شدن در دریا چیست؟ مصیبت یا موفقیت؟

تعبیر خواب غرق شدن در دریا

درباره تعبیر خواب غرق شدن در دریا یا دیدن دریا در خواب و رویا، اکثر معبرین اتفاق نظر دارند که  به معنی پادشاه، قدرت و شکوه است. اما بر اساس نوع خواب شما تعابیر هم متفاوت هستند. مثلا تعبیر غرق شدن در دریا با سایر تعابیر آن متفاوت است. در این مطلب با ما همراه باشید تا از تعبیر آن مطلع شوید.

تعبیر خواب غرق شدن در دریا از نظر معبرین اسلامی

تعبیر امام صادق (ع)

امام صادق برای تعبیر غرق شدن در دریا چهار مورد را ذکر کرده‌ است.

 •  ثروت قابل‌توجه.
 •  خوش‌شانسی و فرصت خوب در امور.
 •  هم‌کلام شدن و مراوده با مردمان بی‌دین.
 • رسیدن به سود و منفعت.

تعبیر  ابراهیم کرمانی

شنا کردن در دریا و این‌که نتوانی خود را به کنار ساحل برسانی به معنای آن است که از طرف افرادی که با شما دشمن هستند، ضربه بدی خواهید خورد.

تعبیر  یوسف پیامبر (ع)

اگر در خواب ببینید که در دریا غرق شدید، تعبیر آن است که نعمت زیادی به دست می‌آورید.

تعبیر  جابر مغربی

 • اگر شما در خواب خود ببینید که در دریا غرق می‌شوید و جان خود را از دست می‌دهید، به این معناست که در شغل و حرفه‌ی خود در زندگی دنیوی غرق می‌شود.
 • اگر در خواب ببینید که در آب غرق شدید و باز روی آب آمدید، تعبیر آن است که از امور و لذت این دنیا دست می‌کشید و به فکر آخرت و ثواب آن خواهید بود.
 • دیدن غرق شدن دارایی یا حیوانی در خواب که متعلق به شماست، به این معناست که در کاری گرفتاری برایتان پیش می‌آید، ولی در نهایت مشکلتان برطرف می‌شود.
 •  اگر این خواب را ببینید که کشتی شما به اعماق دریا رفت و غرق شد، یعنی از جانب شخصی با منصب بالا و قدرتمند، صاحب مال و کمک بزرگی می‌شوید. آن شخص می‌تواند در خواب پادشاه نیز باشد.
 •  دیدن این خواب که تن به آب دریا می‌زند، به این معناست که دیگران از حرف و خواسته‌های شما پیروی می‌کنند.

تعبیر ابن سیرین

 • اگر شخصی در خواب ببیند که در دریا شنا کرد و بعد هم از آن بیرون می‌آید، از زندان و مصیبت‌های زندگی رهایی می‌یابد.
 •  این خواب که در دریا غرق شوید و بمیرید و سپس جسمتان روی آب نمایان شود، به این معناست که در زندگی خود دچار حرص و طمع می‌شوید.
 •  وقتی در خواب ببینید که در دریا غرق می‌شوید، اما از آن سلامت بیرون می‌آیید، گرفتاری‌های این دنیا برای او به پایان می‌رسد.

تعبیر منوچهر مطیعی تهرانی

در این باره منوچهر مطیعی تهرانی می‌گوید: دیدن این خواب که در حال غرق شدن در دریا هستید، به این معناست که مشکلاتی در زندگی شما رخ می‌دهد.

تعبیر خواب موضوعی درمورد غرق شدن در دریا

تعبیر خواب افتادن و سقوط در دریا

دیدن چنین خوابی می‌تواند معنای خوب و نیکویی داشته باشد. این خواب خبر از این می‌دهد که شما در سلامت کامل به سر می‌برید و اگر بیماری یا کسالتی داشتید، شفا پیدا می‌کنید و دوباره وضعیت جسمی‌تان خوب می‌شود. شرایط شما بهتر از قبل می‌شود، همچنین می‌توانید مشغول کار و فعالیتی نو شوید.

تعبیر خواب شیرجه زدن در آب دریا

اگر در خواب ببینید که درون آب دریا یا اقیانوس شیرجه می‌زنید یعنی شاهد تغییر و تحولی در زندگی خود خواهید بود. ممکن است این تغییر مربوط به مسائل کاری یا روابط شخصی شما باشد، به همین جهت باید خود را برای مقابله با این سری مسائل آماده کنید.

چنین خوابی حاوی این پیام است که برای پیشامدهای آینده باید خود را آماده کنید و پذیرای آن باشید. گرچه این‌که انسان بخواهد به راحتی تغییر کند غیرممکن است، اما بهتر آن است که در برابر مشکلات از خود قدرت نشان دهیم و با صبوری از آن‌ها گذر کنیم. هیچ‌کس آگاه نیست که تغییرات در زندگی چه نتایج خوبی برایمان به دنبال دارد و چه چیزهایی به ما می بخشد. سعی کنید همواره مثبت فکر کنید و در مقابل مسائل پیش‌آمده ذهنی روشن و باز داشته باشید.

خواب غرق شدن فرزند

به گفته‌ی شیخ طوسی اگر خواب ببینید که فرزند خود و دیگران در آب مشغول بازی هستند و بعد از آن غرق شدنشان را ببینید، به این معناست که ضرر  مالی و هنگفتی به شما می‌رسد و یا اتفاقات زیان‌آور برای شما پیش می‌آید.

 خواب افتادن در آب دریا

اگر شما دچار مشکلات مالی هستید این خواب را می‌بینید. وقتی که احساس ندامت و سرزنش درون خود داشته باشید این خواب به سراغ شما می‌آید.

 خواب ریختن آب دریا روی دیگران

اگر از لحاظ عاطفی دارای هیجاناتی باشید و یا نیازمند بروز احساسات بیشتری باشید این خواب را می‌بینید. اگر در خواب آب روی شما بریزند، یعنی کسانی از شما کینه و نفرت به دل دارند و قصد دارند تا شما را آزار دهند.

 خواب غرق شدن در دریای عمیق

اگر در دریایی عمیق غرق شوید، به معنای مشکلات آینده است. شاید این مشکلات آنقدرها هم مهم نباشند و شما را آزار ندهند، اما باید آن‌ها را حل و فصل کنید. حل کردن این مشکلات یعنی توانایی خوبی در برطرف کردن مسائل دارید و فردی انعطاف‌پذیر در سختی‌ها هستید. امکان دارد از پس این سختی‌ها، اتفاقات خوبی در انتظار شما باشد.

تعبیر خواب غرق شدن در دریا از نظر روانشناسان

تعبیر آنلی بیتون

هنگامی که زنی خواب ببیند همسرش در دریا غرق می‌شود، یعنی از اقوامش یا نزدیکانش شخصی فوت می‌شود و عزادار خواهد شد.

دیدن این خواب که افرادی غرق می‌شوند و شما برای کمک به آن‌ها اقدام می‌کنید، یعنی به یکی از دوستان یا آشنایان کمک خواهید کرد تا در زندگی موفق شود.

تعبیر لوک اویتنهاو

اگر خواب ببینید که در دریا غرق شدید یعنی با دست خود مسبب بدبختی و گرفتاری برای خود می‌شوید.

سخن آخر

اگر با توجه به مطالب ذکر شده در این مطلب موفق به تعبیر رویای خود نشده‌اید، خواب خود را در پایین همین صفحه با کارشناسان ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

۲ Comments
 1. سلان پد م حدود شش سال است که فوت شدند دیشب در خواب دیدم که مرا محکم به آغوش کشیده وباهم گریه میکنیم تعبییر این خواب چی میشه باتشکر سعید هستم از ساری

  • سلام. ریه در خواب نشانه خوبی دارد؛ مراقب سلامتی خود و اطرافیانتان باشید و صدقه ای کنار بگذارید.

Leave a reply

انگیزه
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
 • Total (0)
Compare