تعبیر خواب مار از نظر یوسف نبی (ع)

تعبیر خواب مار از نظر یوسف نبی

حضرت یوسف نبی (ع) نیز مانند سایر معبران اسلامی، تعبیر خواب مار را نوعی دشمنی نزدیک یا دور می‌دانند. در این مطلب نظر ایشان در مورد این خواب را بیشتر بررسی می‌کنیم.

دیدن مار در خواب به تعبیر حضرت یوسف

حضرت یوسف (ع) درباره خواب ۴ تعبیر اصلی ذکر کرده‌اند که در زیر آورده شده است:

  • آسیب دیدن از طرف مار – اگر در خواب ببینید از طرف مار به شما آسیب می‌رسد، یعنی از شخصی که با او دشمنی دارید، زیانی می‌بینید.
  • نیش خوردن از مار – اگر مار تو را نیش زد، یعنی دشمن به تو ضرری می‌رساند.
  • دیدن مار بزرگ – اگر آن مار بزرگ باشد، یعنی دشمن تو قوی و خطرناک است.
  • دیدن مار کوچک – اگر آن مار کوچک باشد، یعنی دشمن تو ضعیف است و خطری ندارد.
  • بیرون آمدن مار از شکم – اگر خواب ببینید که از شکم‌تان مار بیرون می‌آید، به این معناست که دشمن تو فرزندت خواهد بود.
نکته: تعبیر خواب مار از نظر امام صادق (ع)، ۱۰ مورد است. از منظر ایشان دشمنی پنهان، ازدواج با زن، پسردار شدن و رسیدن به قدرت از جمله مهم‌ترین تعابیر موجود برای این خواب خواهند بود.

 

تعبیر خواب مار از نظر یوسف نبی - حضرت یوسف
تعبیر خواب از نظر یوسف نبی (ع)

 

خواب مار از منظر سایر معبران اسلامی

[accordions]
[accordion title=”علامه مجلسی می‌گوید:” load=”hide”]خواب مار به فال نیک یاد نمی‌شود و بیشتر به معنای قرض و وام و بدهی است.[/accordion]
[accordion title=”منوچهر مطیعی می‌گوید:” load=”hide”]• دیدن مار در خواب یعنی دشمنی که شما از هویت آن اطلاعی ندارید؛ بنابراین ممکن است شما را غافلگیر کند. این دشمن ممکن است در خانه باشد.
• مار در خواب ممکن است به ثروت نیز تعبیر شود؛ ثروت و مالی که به صورت ناگهانی به شما خواهد رسید.
• مار در خواب ممکن است به زن زیبایی تعبیر شود که خطر و نیرنگ‌های بسیاری دارد.
[/accordion]
[/accordions]

دیدن مار در خواب در حالت های مختلف

[accordions]
[accordion title=”مار چنبره زده” load=”hide”]در گذشته برای این‌ که گنج‌ها را از دسترس سارقان در امان نگه دارند، مارهای روی آن‌ها چنبره می‌زدند. پس در زمان فعلی، این مار می‌تواند به معنای حفاظت از خود در برابر خطرات باشد.

[/accordion]
[accordion title=”مار افعی” load=”hide”]به این معناست که افراد لاابالی و بی قید و بند، در اطراف شما وجود دارند. اگر در خواب مار افعی ببینید، یعنی مشکلات خود را حل می‌کنید. نیش خوردن از مار افعی به این معنی است که بلا و مصیبت سراغ‌تان می‌آید.

[/accordion]
[accordion title=”خرید و فروش مار” load=”hide”]تعبیر آن است که شما از رقیبان پیروز می‌شوید و برای این منظور با سیاست و تدبیر رفتار می‌کنید.

[/accordion]
[accordion title=”نیش زدن مار” load=”hide”]اگر خواب ببینید ماری به گرد شما حلقه می‌زند و نیش خود را بیرون می‌آورد، یعنی در مقابله با رقیبان شکست خواهید خورد و اگر دشمنی دارید به شما ضرر می‌رساند.

[/accordion]
[accordion title=”کشتن مار” load=”hide”]به معنای موفقیت است و از هر فرصتی در زندگی نهایت استفاده را می‌برید.

[/accordion]
[accordion title=”مار مرده” load=”hide”]اگر زنی خواب ببیند ماری مرده به او نیش می‌زند، یعنی شخصی به او ظلم کند و با کینه‌توزی موجب آزار آن زن خواهد شد.

[/accordion]
[/accordions]

سخن آخر

دیدن مار در خواب بسته به اتفاقات موجود در خواب، رنگ مار و همچنین کاری که شما با مار انجام می‌دهید یا مار با شما انجام می‌دهد، متفاوت است. البته بیشتر تعابیر موجود برای خواب مار، روی مسئله “دشمنی و خصومت” تمرکز دارد.

اگر می‌خواهید تعبیر دقیق‌تری از خواب خود را بدانید، می‌توانید شرح رویای خود را در انتهای این مطلب با ما به اشتراک بگذارید تا ما تعبیر آن را برای شما ارسال کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 تعداد نظرات
پریدن به بالا