تعبیر خواب مار سبز چیست؟

تعبیر خواب مار سبز

دیدن مار در خواب می تواند بیانگر ترس‌ها و نگرانی‌های نهفته باشد که شما را تهدید می‌کند. خواب شما ممکن است در مورد چیزی در زندگی بیداری‌تان هشدار دهد که از آن آگاه نیستید یا هنوز معلوم نشده است. در این‌جا با ما همراه باشید تا تعبیر خواب مار سبز را بدانید.

 

تعبیر خواب مار سبز از نظر قرآن،‌ معبرین اسلامی و روانشناسان

تعبیر ابراهیم کرمانی

ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر مار سبز در خواب دیدی، یعنی با فردی دشمنی دارید که درستکار است.

تعبیر قرآن

با تحقیق در قرآن متوجه می‌شویم که در این کتاب آسمانی فقط سه واژه وجود دارد که معنای نزدیکی دارند و در رابطه با مار و اژد‌ها به کار رفته است.

  • کلمه حیّه که یک مرتبه در قرآن آمده است : «فالقا‌ها فاذا هی حیه تسعی»، موسی عصا را افکند، ناگهان مار عظیمی شد و شروع به حرکت کرد سوره مبارکه طه آیه ۲۰.
  • کلمه ثعبان که دو مرتبه در قرآن به کار رفته است: «فالقی عصاه فاذا هی ثعبان مبین»، ناگهان عصای خود را افکند و اژد‌های آشکاری شد سوره مبارکه اعراف ، آیه ۱۰۶ و سوره مبارکه شعراء ، آیه ۳۲.
  • کلمه جانّ به معنای مار، در قرآن کریم دو بار تکرار شده است: «و ألق عصاک فلما رأ‌ها تهتز کان‌ها جانّ ولی مدبراً و لم یعقب یا موسی لا تخف انی لا یخاف لدی المرسلون»، و عصایت را بیفکن هنگامی که آن را مشاهده کرد، دید با سرعت همچون ماری کوچک می‌دود، ترسید و به عقب برگشت و حتی پشت سر خود را نگاه نکرد،‌ای موسی! نترس که رسولان در نزد ما نمی‌ترسند (سوره نمل/آیه ۱۰) و نیز (سوره قصص/آیه ۳۱ ).
  • تعبیر خواب مار بر اساس تشبیه و قیاس با آیات قرآنی دشمن است و یا بدعت گذار در دین، چون مانند مار زهرش کشنده است. در جایی دیگر حضرت دانیال نبی می‌فرماید: اگر ببینی ماری دور گردن تو حلقه زده است، زکات مال خود را نمی‌دهی، همانطور که در قرآن کریم آمده: «سَیُطَوَّقُونَ مَا بَخِلُواْ بِهِ یَوْمَ الْقِیَامَهِ» چه آنکه آن مالی که در آن بخل ورزیده‌اند در روز قیامت زنجیر گردن آن‌ها شود… (سوره آل عمران/آیه ۱۸۰).

 

تعبیر موضوعی درمورد خواب مار سبز

مار سبز زیاد

مارهای سبز دشمنانی هستند که اگر زیرک و باهوش باشید، می‌توانید او را شکست دهید. اگر تعداد مارها بسیار بود یعنی شما با رفتارهای خود، دشمنان زیادی برای خود رقم زده‌اید. احتمالاً شما سبک درستی را در زندگی پیش نگرفته‌اید.

مار سبز باردار

مار باردار سبز به این معناست که شما برای تولد فرزندی جدید آماده هستید.

مار سبز در خانه

گر مار سبز در خانه بود، دشمن شما می تواند از اهالی خانه باشد، برای مثال خواهر یا برادر.

مار سبز و زرد

اگر در خواب مار سبز و زرد بود، تعبیر این است که دشمن شما فردی پیر و ضعیف است.

مار سبز و سیاه

اگر در خواب مار سبز و سیاه ببینی، تعبیر آن است که دشمنتان ناگهانی به شما ضربه‌ای وارد می‌کند و شما اطلاع ندارید این دشمن کیست.

مار سبز بزرگ

هر چه این مار سبز در خواب بزرگ‌تر باشد، تعبیر آن است که دشمن شما فردی قدرتمند است. اگر کوچک باشد یعنی دشمن شما آن چنان قوی نیست و جای نگرانی وجود ندارد.

 

تعبیر خواب مار سبز از نظر روانشناسی

مار سبز یعنی خطر یا دشمنی در کمین شماست. این فرد که دشمنی دارد یا این اتفاق خطرناک زمانی رخ می دهد که شما فکرش را هم نمی‌کنید.

  1. خواب مار سبز رنگ به معنای زندگی و تولد دوباره است.
  2. مار سبز رنگ هم چنین به معنای دشمن داشتن است. در اکثر مواقع با این تفاوت که مار سبز دشمنی تازه به دوران رسیده و بی تجربه است. این دشمن خطرناک هست، اما می‌توانید با دانستن ضعف‌های آن شخص، بر او غلبه کنید. شما برای مقابله با این دشمن باید با نقشه و برنامه عمل کنید.
  3. مار سبز فرایند زندگی درونی ماست که با داشتن حس خوب و تمرکز بر کات مثبت زندگی توانسته‌اید حال و احوال بهتری داشته باشید و بر مشکلات غلبه کنید.

 

سخن آخر

شما می توانید برای تعبیر بهتر خوابتان، مطلب «تعبیر خواب مار رنگی؛ معنی دیدن مار سیاه، سفید، خاکستری، زرد» را نیز در انگیزه بخوانید. همچنین اگر خوابی با این موضوع دیده‌اید، می‌توانید آن را در پایین همین صفحه با کارشناسان ما در میان بگذارید تا تعبیر آن را برایتان بنویسند.

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
Logo
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
  • Total (0)
Compare