بسته

تعبیر خواب بغل کردن مرده و گریه کردن چیست؟

تعبیر خواب بغل کردن مرده و گریه کردن

تعبیر خواب بغل کردن مرده و گریه کردن در خواب از منظر امام صادق (ع) به “طولانی شدن عمر” مربوط می‌شود. سایر معبران اسلامی نیز تعابیر مثبتی برای این خواب در نظر گرفته‌اند. در ادامه با تعابیر اسلامی و روانشناسی در آغوش گرفتن مرده و گریه کردن آشنا می‌شوید.

 

تعبیر خواب بغل کردن مرده و گریه کردن

۱. تعابیر معبران اسلامی

منوچهر مطیعی تهرانی می‌گوید:

 • اگر در خواب ببینیم که فرد مرده گریه می‌کند، احتمالاً خبر خوشی دریافت می‌کنید.
 • اگر در خواب ببینیم کسی که مرده است گریه می‌کند، معنای خوبی دارد و نباید از این بابت به دل خود بد راه دهید.

شیخ طوسی می‌گوید:

 • حالت گریه و ناراحتی چهره مرده، در تعبیر خواب موثر است.
 • اگر مرده در ابتدا خوشحال باشد، اما بعد شروع به گریه کند، معنای خوب و مبارکی ندارد.
 • اما اگر شما مرده‌ای را در خواب دیدید که فقط گریه می‌کند و شما فقط گریه کردن او را نگاه می‌کنید، آن را به فال نیک بگیرید.

امام صادق (ع) می‌فرمایند:

روزی موسی زوار عطار نزد امام صادق (ع) آمد و گفت: یا ابن رسول اللَّه خوابی دیدم که مرا به وحشت انداخته است، خواب آن بود که دامادم مرا در آغوش گرفته بود، می‌ترسم عمرم به دنیا نباشد. امام صادق فرمود: ای موسی مرگ را در هر بام و شام منتظر باش، اما هم‌آغوشی مرده‌ با زنده، عمر آن‌ها را درازتر کند.

براهیم کرمانی می‌گوید:

 • اگر ببینی آن شخص مرده، غریبه است و آشنای تو نیست، خبرهای بدی به شما می‌دهند. شاید شخصی تصادف کند و یا فوت کند؛ در هر صورت زیانی به شما می‌رسد.
 • اگر آن شخص را بشناسی و چهره‌اش برایت آشنا باشد، خبرهای خوبی به شما می‌رسد که باعث شادی شما می‌شود؛ از جمله وصلت و ازدواج نزدیکان.

جابر مغربی می گوید:

اگر در خواب ببینی مرده را بغل کردی، یعنی قرار است اشخاصی وارد زندگی شما شوند که برای شما دردسرساز خواهند بود و به شما ضربه می‌زنند و آرامش زندگی‌تان را از بین می‌برند. در کل، به این معناست که اطراف شما با افراد شر پر می‌شود. در این شرایط، باید از هوش خود استفاده کنید و اجازه ندهید آن‌ها به اهداف شوم خود برسند. پس لازم است که امنیت و آرامش خود را با تدبیر، حفظ کنید. اغلب اوقات این پیشامدهای ناگوار برای مردان رخ می‌دهد.
خالد اصفهانی می‌گوید:

 • عموماً اگر مرده‌ای که بغل می‌کنی را بشناسی، برایش خدمتی انجام دهی و نیازی از او را برآورده سازی، تعبیر خوب و مثبتی دارد.
 • بغل کردن مرده می‌تواند به معنای دفع شدن شر و بدی از تو باشد و از شر بلایا در امان باشی.
 • مرده را در خواب بغل کردن یعنی خانواده‌ شما در صحت و سلامت خواهند بود و جانشان از خطرات در امان است.
 • اگر این خواب را دیدید، ممکن است صاحب مال و ثروتی بسیار شوید.
 •  اگر مردی جوان خواب ببیند مرده‌ای از اقوام دوستان یا آشنایان خود را در بغل می‌گیرد، امکان دارد زنی برای او خبری بد بیاورد و آن خبر باعث اندوه شما شود، شاید خبر مرگ کسی را برای آن مرد بیاورند.
 • اگر این رویا را مردان و پسران ببینند معنای خوبی ندارد.
 •  اما اگر زن یا دختری ببیند فرد فوت شده‌ای را بغل می‌کند، بسیار خوب و نیکوست. این دختر عافیت و عاقبت به خیری نصیبش می‌شود؛ مثلاً ازدواج می‌کند و یا در زمینه تحصیلی و کاری موفق می‌شود.

خالد بن علی بن محد العنبری می گوید: اگر ببینید مرده را در آغوش می‌گیرید، امکان دارد شما نیز بمیرید.

۲. بغل کردن مرده یا گریه کردن یعنی:

 • خرید خانه: اگر خواب ببینید که بر سر قبر کسی که در بیداری زنده است و شما خواب می‌بینید که مرده است، نشسته‌اید و گریه می‌کنید، آن فرد در آینده خانه جدیدی می‌خرد و شما نیز در این شادی سهیم خواهید شد و برای تبریک نزد او خواهید رفت.
 • پاک شدن گناهان مرده: اگر خواب کسی را که واقعا مرده است ببینید و در این خواب اقوام و خویشاوندان برای آن مرده گریه و عزاداری می‌کنند، یعنی آن فرد فوت شده مورد آمرزش و بخشش پروردگار قرار می‌گیرد و در آن دنیا در آرامش است.
 • مشکل در سلامتی: اگر در خواب ببینید که مرده را بغل کرده و گریه می‌کنید، سلامتی شما به خطر می‌افتد، همچنین امکان دارد شخصی از نزدیکان مریض احوال شود.
 • گرفتار شدن به مشکلات: اگر در خواب فردی مرده را ببینید و آن فرد گریه کند، با دیگران به مشکل برمی‌خورید، در واقع این اشخاص حرف شما را نمی‌فهمند، شما را درک نمی‌کنند و دلایل شما را قبول ندارند.

۳. از منظر روانشناسی

تعبیر خواب بغل کردن مرده

تعبیر ادوارد

ادوارد می‌گوید: اگر کسی در خواب ببینید که یکی از خویشان و یا نزدیکانش مانند پدر برادر مادر و یا خواهر مرده‌اش گریه می‌کند، به معنای اتفاقات ناراحت‌کننده یا بیماری است. حال آن‌که نوع گریه مرده مهم است.

تعبیر آنلی بیلتون

آنلی بیتون می‌گوید: گریستن در خواب به این معناست که اعضای خانواده خبرهای بدی را می‌شنوند.

 • اگر در خواب مرده را در حال گریستن ببینید، تعبیر آن است که اگر فراغ بکشید بعد از مدتی به وصال یکدیگر می‌رسید.
 • اگر دختری مرده را در حال گریستن ببیند، به این معناست که برای رسیدن به معشوق باید فداکاری و از خودگذشتگی کند.
 • اگر فرد که تاجر است و اهل معامله است، مرده را در حال گریه ببیند، یعنی در امور کاری‌اش با شکست مواجه می‌شود.

تعبیر اچ میلر

اچ میلر می‌گوید: اگر در خواب صدای گریه شخصی را بشنوید، تعبیر آن است که زندگی روی بد خود را به شما نشان می‌دهد.

 

سخن آخر

دیدن رویای افراد مرده از جمله خواب‌هایی است که ذهن بیننده‌ خواب را به خود مشغول می‌کند. از نظر نمادین، شخص مرده می‌تواند بخشی از وجود شما باشد که می‌خواهید از خود جدایش کنید. ناراحتی مرده از زنده در خواب نیز ممکن است به “محتاج شدن به دیگران” یا “پول قرض گرفتن” تعبیر شود.

شما می‎توانید خواب های خود را در انتهای این مقاله با ما به اشتراک بگذارید تا تعبیر آن را برای شما ارسال کنیم.

26 تعداد نظرات

 1. سلام من مادرم عمه ای دارد که من رو خیلی دوست داشت و من هم دوستش داشتم.دو سالی هست ک فوت کرده اند.دیشب خواب دیدم در یک ماشین ک ب ظاهر تصادف کرده چند انسان کشته شده اند که خیلی از انها آشنا هستند مثلا دختر و پسر و بچه ای که میشناسم البته در خواب انگار همسرم ب من میگه که کشته شده اند.من از کنار اون ماشین رد شدم و دیدم یکی از اونها منفجر شده و له شده و محتویات شکمش بیرون ریخته و محتویاتش زرد هست و سیب زمینی توی اون هست …خلاصه با شیون و گریه میرم تو مجلسی ک عمه مامانم هست بغلش میکنم و جیغ و داد میزنم همون عمه مامانم ک فوت کرده چون انگار این افراد فامیل اون هستن لحظه ای ک با جیغ و فریاد میرم اونجا صدام گرفتس و هیچ کس صدامو نمیشوه جاری من هم اول اتاق نشسته و سیاه تنشه ولی میخنده و بعد صدام باز میشه لحظه ای ک دارم تو بغل عمه مادرم گریه میکنم ی نفر ی چیزی میگه عمه مامانم و من هم ی لحظه میخندیم و بعد میشینیم.میخواستم تعبیر این خواب و ببینم.خیلی ممنونم

  1. با سلام .. با توجه به جزئیات خواب شما، نشان از آن است که آشفتگی ذهنی و نگرانی اطرافیان خود را دارید. مسائلی که در خواب دیده اید نشان می دهد که شما و ضمیر ناخودآگاهتان کمی مضطرب و نگران است. بهرحال صدقه ای کنار بگذارید و نکران نباشید.

 2. سلام
  خواب دیدم به امامزاده شهرمان رفتم مادر بزرگم که پارسال ان را از دست دادم دیدم و کلی اورا بغل کردم و گریه کردم
  اولش کمی خوشحال بودم اما بعد از بغل کردنش کلی گریه کردیم بعد مردم قرص اوردن که اروم شم و من بدون خوردن قرص سریع گریه هایم بند امد مادر بزرگمم همینطور

  1. سلام . به طور کلی گریه کردن مرده خبر خوش است اما وقتی شما او را در آغوش گرفته و گریه می‌کنید ممکن است خبر از ناخودآگاه نا آرام و دلواپس شما در مورد سلامتی داشته باشد. اما انتهای خواب شما صورت نیکی دارد و نیازی به نگرانی نیست. بهتر است صدقه دهید.

 3. من خواب دیدم که من روی ویلچر بود نمیتونستم راه برم بعد یه نفر یه حرفی بهم زد ک انقدر بهم برخورد که یهو از روی ویلچر بلند شدم و تونستم راه ب راه برم بعد دختر خالم ک فوت شده و نمیتونست راه بره اونجا بود رفتم بغلش کردم و هر دو باهم خیلی گریه کردیم لطفا تعبیرشا

 4. درود بر شما من خواب دیدم مادرم که چند سال پیش فوت شده اند را جایی میبینم وگریه میکنم وقتی مادرم مرا می‌بینند پیشم می آید و همدیگر را در آغوش میگیریم و همچنان گریه میکنم اما مادرم چهره آرامی دارد

  1. با سلام. خواب شما با توجه به احوالات مادرتان، پیامی دارد و آن احتمالا به روابط شما در زندگی اجتماعیتان بر میگردد. به نوعی شما باید در روابط خود کمی از خود گذشتگی داشته باشید.

 5. سلام من چندروز پیش یعنی ظهر روز ۸ تیرماه خوابیدم و خواب دیدم که رفتیم یه جایی و همه توی صف
  وایساده بودن یه نفر گفت ظاهرا صف خریدو فروش سگ هست اما من سگ های زشت اونجا ندیدم همشون کوچولو و مینیاتوری بودن یکیشم سفید بود و کوچولو که خیلی خوشم اومده بود ازش ولی دست بهشون نزدم.بعد انگار این صف کنار مترو یا ایستگاه قطار بود.یه لحظه حس کردم پدربزرگم رو دیدم ولی انگار اونموقع نرفتم پیشش.با مامانم سوار قطاری که میگفتن واسه باربری هست شدیم انگار قصدمون این بود که بریم ببینیم جلوتر هم سگ میفروشن.بعد از اون قسمت خوابم که مثل تونل مترو سرپوشیده بود اومدیم بیرون با همون قطار.قطار نو بود و خوبم میرفت.یه مسیری رو طی کردیم باهاش که طی این مسیر یه پل خوشگل رو، دیدم و یه مجسمه انگار خارج بودیم.پل رو شب دیدم و مجسمه رو روز.بعدش برگشتیم همونجا و همون موقع دوباره پدربزرگمو دیدم که لباس سفید بلند هم تنش بود.دقیقا یادم نیست چجوری ولی انگار بدون اینکه حرفی بزنیم من رفتم و بغلش کردم و کلی گریه کردم اونم گریه میکرد اینطوری که یادمه.بعدش گفت بیا شطرنج بازی کنیم.اما انگار شطرنج فرق داشت قانونش یعنی قبل از اینکه شروع به بازی کنیم انگار روی یه فرش بودیم و پدربزرگم با دست یکی از گلهای خوشگل فرش رو کندن و دادن به من و گفتن این تضمین برنده شدن و شروع بازی رو میدم به تو.بعد نشستیم که بازی کنیم ولی من همش هواسم پرت بود.نفهمیدم آخر بازی چیشد ولی تیکه آخر خوابم هم باز پدربزرگم و من داشتیم گریه میکردیم و همدیگه رو در آغوش گرفته بودیم ولی انگار من پدربزرگمو در لحظه آخر خوابم زورکی بغل کرده بودم چون انگار حس کردم ایشون میخوان من زود دست بردارم از بغل کردنشون ولی انگار حس خوبه رو به من داشتن.ممنون میشم تعبیرشو بگید من خیلی فکرم درگیره.اجرتون به خدا.

  1. با سلام . هم آغوشی با فرد مرده عمر شما را دراز می کند. توجه به این نکته که شما هر دو در حال گریه بوده اید نیز جای نگرانی ندارد و نشان از خبرهای خوش و موفقیت های بزرگ دارد.

 6. سلام.خسته نباشید.من واسه اینکه مزاحمتون نشم تموم خوابایی که دیگران گفته بودن رو خوندن اما چون هیچ یک شباهت نداشت به خواب من ممنون میشم خوابمو تعبیر کنید اجرتون به خدا.
  من دیشب یعنی شب ۲۲ مرداد و ۲۲ ذی الحجه بین ساعت ۴.۳۰ تا ۵.۴۵ صبح خوابی دیدم.قبل خواب هم یعنی در ساعت ۴.۱۵ پا شدم نماز صبح خوندم درحالیکه هنوز اذان نگفته بود و بعد فهمیدم هنوز اذان نگفته و وقتی خوابیدم این خواب رو بین ۴.۳۰ تا ۵.۴۵ صبح دیدم.خواب دیدم برادر بزرگم که در قید حیات هستن و شغلشون هم اسنپ موتوری هست در واقعیت،خدای نکرده مردن.نمی دونم دقیقا چجوری اینطوری شده بودن ولی من همش گریه میکردم از ناراحتی و میگفتم دیگه نمی بینمش و دلم براش تنگ میشه. بعد دیدم انگار روحش اومده بود توی خونمون ورفت توی اتاق خودش منم با گریه رفتم پیشش و با گریه گفتم بخاطر من اینطوری شدی چون من درکت نکردم. بعد روح داداشم با یه لبخند مهربون گفت ناراحت نباش بهتر از این نیست که از دست مامان و بابا سکته کرده باشم؟(در واقعیت خیلی حساسه و بعضی از رفتارهای مادر و پدرم باعث ناراحتیش میشه ولی روابطشون با هم خوبه و در واقعیت هم چند بار به من گفته من آخر از دست اینا سکته میکنم)منم این حرف رو که زد انگار گفتم آره یه مرگ یهویی بهتره از اینکه روی جا می افتادی. اما گریه ام بند نمی اومد و همش شوکه و ناراحت بودم و به خودم دلداری میدادم که حالا با روحشم میتونم ملاقات کنم و بالاخره منم می رم پیشش بعد خودمو توی یه دشت خشک دیدم که با ناراحتی در حال راه رفتن بودن انگار دیگه از مردن نمی ترسیدم چون داداشمو از دست داده بودم. بعدشم یه صحنه ای دیدم که برادرم سوار بر موتور داشت می پیچید توی یه خیابون که بیمارستان مراقبت از بیماران کرونایی در واقعیت اونجا قرار داره. نمیدونم مورد آخر دلیل مرگ داداشم بود یا نه خودم اینطور فکر میکنم.من از بعد این خواب خیلی حس ناراحتی و شوکه شدن دارم و همش میترسم نکنه این خواب چون توی این ساعت دیده شده و قبلشم نماز خوندم هرچند که اذان هنوز نگفته بود به واقعیت تبدیل شده باشه.من خیلی می ترسم.ممنون میشم این خوابم رو تعبیر کنید.اجرتون به خدا

  1. با سلام … خوشبختانه نگرانی ندارد . اول اینکه رویای صادقه شرایط خیلی پیچیده ای دارد و ضمنا خواب شما نشان از استرس و اضطراب ها و تشویش های ناخودآگاهتان در طول روز دارد. دوما توجه داشته باشید که شما در خواب فرد زنده ای را مرده دیده اید و این یعنی برعکس! یعنی ایشان عمر طولانی خواهند داشت. ذهن خود را رها کنید و در طول روز به افکار مثبت پناه ببرید و صدقه ای نیز کنار بگذارید.

 7. سلام .من خواب دیدم درخانه مادربزرگم در یک جمع خیلی شلوغ که همه ی فامیل ها هستند و این جمع به خاطر فوت پدرم امده اند بعد پسر عمه ام به من پول به عنوان هدیه می دهد و من انرا قبول نمی کنم بعد پدرم را که قبلا فوت شده می بینم که سرحال است و پیراهن سفید پوشیده است اورا بغل می کنم و گریه می کنم . ممنون می شم این خوابو تعبیر کنید

  1. با سلام. خواب شما نشان از باخبر بودن پدرتان از احوالات شما دارد و گریه شما نشان از خبرهای خوشی دارد که پدر هم خوشحال می شوند.. برایشان فاتحه و صدقه دهید و نگران نباشید.

 8. سلام خوبین،من قبل اذان صبح خواب دیدم
  من چندساله از همسرم جدا شدم و توی خواب ب زنش اصرار داشتم ک از زندگی من و بچه هام بره .از یکطرف یک مراسمی مربوط به برادر شوهر سابقم بود ..وانگار توی خانه قدیمی مادر بزرگم ،،اونجا دیدم ک مادر جاریم ک یکساله فوت شده یجا نشسته ب سمتش رفتم و از شدت خوشحالی بغلش کردم مثل قدیم ک منو خیلی دوست داشت و از خوشحالی گریه کردیم ،بعد بمن گفت اونروز ک با حجی کنیز درد دل کردی من پیشش بودم وکلی بحالت گریستم ،،حاجی کنیز مادر پدرمه ک من عاشقشم و فوت کرده وهمیشه یادش میکنم و باهاش درد دل و..
  خلاصه مادر جاریم ک بهش میگفتم بی بی رو بردم پیش جاریم و اونام همو بغل و از خوشحالی گریه کردن
  میشه لطف کنید تعبیر کنید و برام ایمیل کنید ،،از زحماتتون سپاسگذارم

  1. سلام . تعبیر خواب شما نشان از احوالات خوشی دارد که در انتظار شماست و اشخاصی که در عالم واقعی از نظر شما مثبت و خوب هستند برای شما گریه کرده اند و این جای نگرانی ندارد.

 9. سلام وقت بخیر خواهر بنده خواب دیده که آرد گریه می‌کند ومادر بزرگم که فوت شده اشکهای اورا پاک می‌کند خواهش میکنم پاسخ دهید باتشکر از شما بزرگوار

 10. با سلام ، در خواب دیدم پدر خوانمم که مدتی است فوت شده با اهل خانه اش به دیدار ما (من و همسرم ) میاید ودر خواب ما میدانیم ایشان فوت شده و انگار موقت زنده شده د،وقتی به منزل میرسد بسوی من آمده ودست مرا گرفته واز رختخواب مرا بلند میکند، منم آعوش باز کرده و هر دو گریه کنان همدیگر را بغل میکنیم ،وبه همان حالت گریه که هر دو داشتیم از من میپرسد که خبر مرگ منو از کی شنیدی ،،همکاران گفتند ، لطفا تعبیر فرمایید

  1. سلام. گریه کردن مرده در خواب نشان از آینده ای خوش و رسیدن خبرهای خوب دارد. برای ایشان خیراتی کنار بگذارید و منتظر اتفاقات و خبرهای خوش باشید.

  1. سلام . بغل کردن مرده ای که آشنای شماست معنای نیکویی دارد و عمر شما دراز است و گریستن را نیز باید به فال نیک گرفت.

 11. سلام و عرض ادب
  دیشب خواب دیدم برادرم که سال ۹۷فوت شده را در آغوش گرفتم صورتش رو نوازش میکردم میگفتم داداش دلم برات تنگ شده بهم گفت ابجی گریه نکن هر وقت دلت تنگ شد میام میبینمت نگران نباش خیلی نوازشش آرومم کرد تو خواب جوری که بیدار شدم هنوز صورتش رورو دستام حس میکردم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

26 تعداد نظرات
پریدن به بالا