تعبیر خواب ناراحتی مرده از زنده چیست؟

تعبیر خواب ناراحتی مرده از زنده

اگر ناراحتی مرده از زنده را در خواب ببینید، این رویا ممکن است به عادات یا رفتاری اشاره داشته باشد که مدت‌هاست در بیداری آن‌ها را کنار گذاشته‌اید. در ادامه با تعابیر اسلامی و همچنین غربی این خواب آشنا می شوید.

 

تعبیر خواب ناراحتی مرده از زنده

۱. تعابیر معبرین اسلامی

شیخ طوسی میگوید: ناراحتی پدر فوت شده سه تعبیر دارد:
• شما از لحاظ مالی محتاج دیگران می‌شوید و مجبور می‌شوید که پول قرض کنید
• داشتن کمبود در زندگی و گرفتار شرایط دشوار شدن
• درآمد شما پاسخگوی گذراندن زندگی نیست و خانواده در موقعیت بدی قرار دارد
ابراهیم کرمانی می‌گوید: وقتی در خواب ببینید که مرده نگاه خود را از شما گرفت و به شما پشت کرد، یعنی وصیت و خواسته‌ی او را اجابت نکرده‌اید.
ابن سیرین می‌گوید:

• اگر مرده در خواب ناله کند و ناراحت باشد، به این معناست که در دنیا آدم خوبی نبوده و دیگران از ظلمش در امان نبوده‌اند.
• اگر ببینی که مرده از سردرد ناله می‌کند، تعبیر آن است که او فردی مرفه و ثروتمند بوده و در این دنیا به دارایی و ثروت خود می‌بالیده و به دیگران فخر می‌فروخته است.
• اگر ببینی که مرده در خواب از دندان درد ناله می‌کند، به این معناست که فردی بد گفتار بوده و در سخن گفتن با ناسزا و فحش با دیگران هم‌کلام می‌شده است.
• اگر به خاطر درد پهلو ناله کند، تعبیر آن است که با زنان بی‌عفت و بد سرشت در ارتباط بوده است.
• اگر از درد شکم ناله کند، یعنی در زندگی دنیوی مال او حرام بوده است.

۲. خواب ناراحتی مرده از زنده یعنی:

نادیده گرفتن احساسات و ارزش‌های درونی در واقع دیدن مرده‌ای که ناراحت است، بیشتر به ناراحتی و نگرانی خود شما مربوط می‌شود. بخشی از وجود شما رضایت کافی از خود ندارد و به این فکر می‌کنید که اگر یک سری کارها را در گذشته انجام داده بودید، اکنون شرایط برای شما بهتر بود.
این خواب پیامی از جانب ناخودآگاه شماست. باید به کاستی‌های خود غلبه کنید و به نکات مثبت خود توجه کنید تا بتوانید از این حال روحی بیرون بیایید. در حقیقت، هنگامی که مرده را با حالی بد در خواب می‌بینید یعنی خود شما نیز احوال خوبی ندارید و ناخودآگاه از شما می‌خواهد تا به خودتان اهمیت دهید.
نمادی از افکار و درونیات شما تعبیر آن است که شما باید خاطرات بد گذشته را مکرر در ذهن خود نیاورید، بهتر است که از فکر کردن به لحظات بد گذشته دست بکشید. اگر فرد مرده از شما ناراحت نباشد و ناراحتی‌اش را نسبت به دیگر افراد ابراز کند، باز هم شما باید آگاه باشید که همه این افراد نمادی از احساسات و کمبودهای شماست که باید به رفع آن‌ها بپردازید.
اگر کسی در خواب ببیند که (پدر، برادر، مادر، خواهر، عمه، عمو، پدربزرگ و یا مادربزرگ) فوت شده‌ی او از دستش دلخور و عصبانی هستند، به این معناست که برکت و رزق و روزی از زندگی او می‌رود. این فرد از نعمت‌ها خداوند محروم می‌شود و باید در اعمال خود تجدید نظر کند

۳. خواب ناراحتی مرده از نظر روانشناسی

تعبیر خواب ناراحتی مرده از زنده

تعبیر آنلی بیلتون

اگر والدین خود را که در قید حیات نیستند، در خواب ناراحت و اندوهگین ببینید به این معناست که آن‌ها از شما راضی نیستند و حلالتان نکرده‌اند، در نتیجه، شما در زندگی خود از رحمت الهی محروم خواهید شد.

سایر معبرین

اگر در خواب مرده‌ای را ببینید که از شما فاصله می‌کند و از نگاه کردن به شما اجتناب می‌کند، یعنی شما وصیت او را عملی نکرده‌اید.

 

سخن آخر

مرده در تعبیر خواب با سمبل‌های مرگ و نیستی مرتبط است. این خواب می‌تواند نشان دهنده‌ یک جریان متوقف شده در زندگی دنیوی باشد؛ شاید گویای آن باشد که شما از نبود چیزی رنج می‌برید! البته همین که مرده را در خواب زنده می‌بینید و با او صحبت می‌کنید، نشان از آن دارد که حال مرده در آن جهان خوب است. بهتر است بدانید که زنده شدن مرده در خواب تعابیر مثبت متعددی دارد.

شما می‎توانید خواب های خود را در انتهای این مقاله با ما به اشتراک بگذارید تا تعبیر آن را برای شما ارسال کنیم.

۳۷ Comments
 1. سلام توروخدا خواب منو تعبیر کنید.. من مدتی عقد بودم و بدلیل رفتارهای بد شوهرم ازش جداشدم ناگفته نماند خودمم کمی بدرفتاری میکردم اماچون سرکارنمیرفت و رفیق بازبود و از لحاظ روان مشکل داشت نتونستم تحمل کنم.. مرحوم پدرم سیدی هستش که یک ماه بعدازطلاقم خواب پدرم رو دیدم که اصلا بامن حرف نمیزد توی خواب باصدای بلند واسش دعامیکردم که خداوند ازگناهانش بگذره و باگریه بهش گفتم باباجانم منو ببخش و ان شاالله اجرت باامام حسین باشه اما اصلانگاه من نمیکرد کم محلم میکرد تا اینکه خاهشش کردم قسمش دادم که جوابمو بده چرا حرف نمیزنه بامن… گفت از این ناراحتم که طلاق گرفتی همینو گفت و رفت.. توروخدا راهنماییم کنید این خواب معنیش چیه.. یعنی من بایست باشوهرم میموندم اون همه بدبختی میکشیدم.. خاهش میکنم کمکم کنید

  • با سلام … خواب شما در ظاهر نشان از ناراحتی پدرتان از شما دارد اما توجه کنید که اگر در ناخودآگاه خود همواره نگران رضایت پدرتان در مورد طلاقتان بوده‌اید، تعبیر فرق دارد و در واقع ضمیر ناخودآگاه شما این پیام را فرستاده که ممکن است پدر از شما ناراحت باشد و در واقع این خودتان هستید که نگران درستی یا نادرستی عملتان هستید. نگران نباشید و با توکل بر خدا به سوی آینده ای بهتر حرکت کنید.

 2. سلام وقتتون بخیر چند ماه پیش دایی بزرگ من فوت کردن و من الان خواب دیدم که مراسم تشعیع همی داییم هست و خیلی هم شلوغ بعد یهو دیدم اومد جلوم و میخواست منو بکشه به همراه ۲تا دایی دیگم بعد دایی کوچیکم فقط کمکم میکرد تا فرار کنم از دستشون میخوام بدونم تعبیر خوابم چیه

  • با سلام . خواب شما پیامی از ناخودآگاه شما دارد و آن این است که شما به گذشته خود زیاد فکر می‌کنید و احتمالا حسرت می‌خورید. بهتر است در اعمال خودتان تجدید نظر کنید و به سوی آینده حرکت کنید تا رزق و روزی به زندگی شما روانه شود.

 3. سلام من خواهرم خود کشی کرده تو خواب اومده به خواهر بزرگم گفته واسه من گریه نکن میکنی از ته دل گریه کن من هودم به حال خودم گریه میکنم
  تعبیرش چیه

  • با سلام. خواب شما نشان از درگیر بودن ضمیر ناخودآگاه خواهرتان نسبت به خواهری که فوت شده‌اند دارد. بهتر است برای ایشان طلب مغفرت کنید و صدقه و خیرات کنار بگذارید تا روحشان آرامش بگیرد.

 4. سلام توروخدا خواب منو تعبیر کنید من مامانبزرگم فوت شده ۴ سالی میشه امروز صبح خواب دیدم یکی از فامیلای زنموم فوت شده خبر فوتیشو ب ما رسوندن عمم قرار بود عروسی کنه عمم تو خواب خیلی ناراحت و پریشان بود منم تو خواب عممو نمیدیم ی گلی بود بالا و پایین میشد هی میگفتم پریسا بسه پریسا بسه ناراحت نباش درست میشه یهو مامانبزرگم خیلی ناراحت با ی چادر معمولی تیره ظاهر شد دست کشید روم گفت رویا ولش کن ولش کن بذار گریه کنه .

  • سلام . . . این گریه در خواب شما معنای خوبی داشته و نشان و از با خبر بودن مادربزرگ شما از احوالات زندگیتان دارد. صدقه ای کنار بذارید و منتظر اتفاقات خوش باشید.

 5. سلام حسته نباسید
  من ۳ سالی هست شوهرم رفته نه دیداری نه تماسی هیچی بی خبرم ولی خیلی تو خواب میبینم برگشته البته اینم بگم خیلی یهو رفت و الانم نمیدونم چرا خیلی ناراحتم و بلاتکلیف‌.حتی تو خواب اطرافیانم هم اومده که برگشته و اومده و گفته من مقصرم تعبیرش چیه؟

  • سلام خواب دیدم توخونه عمه و پسر مرحومش بودم عمم باهام صحبت میکرد و خوب بود بع بهم گفت خونه من نیمه کاره هست پاشو ببین ساخت داخل خوب بود ولب بیرون که نگاه کردم همش زمین و خاک بود بهم گفت قراره شوهرم بساز ه اینجارا و من برم طبقه دوم( عمه و پسرش فوت شدند )بعد باهم رفتیم یه جای دیگه که باز وصل بود به این خونه و پر از مهمون بود تمام اقوامی بودند که من اصلا بااینا رفت و امد ندارم منم شروع کردم به پذیرایی کردن

   • سلام. همانگونه که در بیداری ساختن و آباد کردن خوب است و انسان با آباد کردن احساس آرامش و خوشحالی می کند، بیشتر معبران ساخت و ساز را در خواب خوب می دانند و جای نگرانی برای بیننده خواب وجود ندارد. همینکه مرده در حال ساخت نبوده است را به فال نیک بگیرید. البته فراموش نکنید صدقه کنار بگذارید.

  • سلام. خوابهای این چنینی در مورد افراد زنده، برخواسته از ضمیر ناخودآگاه شماست و افکاری که در طول روز دارید.

 6. سلام خسته نباشید من ۵۰ هزار تومن نذر کردم مشکلم حل شد بدم داروخانه.مشکلم هنوز حل نشده ها ولی تو خواب دیدم دارم ۵۰ تومن پولو میدم به پسر عمم که آرایشگاه داره درصورتی که خودم میدونستم باید بدم داروخانه ولی وقتی دادم به پسرعمم دیگه نگرفتم ازش گفتم هر کی میاد آرایشگاه پول نداره به اندازه این کارشو انجام بده.

 7. سلام من نزدیک ۱۲ روزی هست باطل السحر گرفتم بعد تو خواب دیدم اون موضوعی که برای حلش دعا گرفتم نتیجه داده و اون اتفاقی که میخواستم افتاده بود و احساس خوبی داشتم حتی به اطرافیانم میگفتم دیدین چه زود جواب داد.تعبیرش رو زحمت بکشید

 8. سلام خسته نباشید من خواب یک جفت پرنده سفید دیدم دقیقا نمیدونم چه نوع پرنده ای بودن ولی مطمئنم که با هم جفت بودن خیلی قشنگ بودن و نگاشون میکردم ولی یهو از جلو چشمم رفتن. اینکه پروازشونم ببینم نه.

  • سلام . دیدن پرنده آن هم به صورت جفت، به معنای نیاز احساسی شما به عشق و عاطفه است که با توجه به خوابتان احتمالا در رسیدن به آن در تقلا هستید.

 9. Reply
  👩‍🦰👩‍🦰👩‍🦰 مهر ۵, ۱۳۹۹ at ۳:۳۸ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید من خواب دیدم عازم سفر به مشهدم با ماشین عموم و همراه عمو و زنموم خیلی حال خوبی داشتم و خوشحال بودم از رفتن به این سفر.با خودم میگفتم بلاخره وقتش شد طلبید بعد مدتی که نرفتم.
  ممنون میشم تعبیر کنید این خواب چه تعبیری داره

  • سلام . اگر زن عمو و عموی شما در ید حیات هستند این خواب بسیار نیکو بوده و تعبیر خواب سفر رفتن نشان از آرامش و برکت در آینده دارد. اما اگر در قید حیات نیستند، بهتر است صدقه ای کنار بگذارید.

 10. Reply
  👩‍🦰👩‍🦰👩‍🦰 مهر ۱۰, ۱۳۹۹ at ۳:۱۵ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید .خاله من خواب دیده که خانواده ما رفتیم یه گوسفند خریدیم من و خواهرم داشتیم اون گوسفندو دوتایی میاوردیم بعد خاله من از مامانم پرسیده این گوسفند چیه گفته نذر داریم باید بدیم و بابای من بهش پول داده که این گوسفندو بخره قیمت گوسفندم ۲ میلیون بوده.حتی مامان بزرگم که تازه فوت شده تو خواب خالم بوده که داشته نگاه میکرده. البته ما چنین نذری نداریم..خواستم ببینم این تعبیر بر خانواده ما چیه.

  • سلام. احتمالا مادربزگتان یا یکی از اعضای خانواده نذری دارند که فراموش شده … بهتر است به جا آورید.

 11. سلام من مادرم۱۷ روزه فوت شده وچون بسیار به اووابسته بودم خیلی حالم بده وباقرص خواب دارم روزهامو میگذرونم امروزبرای اولین بار خوابشو دیدم مریضی و درد نداشت فقط خسته وبی حوصله بود ومثل زنده بودنش خوب نمیتونست راه بره.داشتیم سفره مینداختیم من بغلش کردم وگفتم مامان چه خوبه اینجوری میای سر میزنی بعد صورتشو نگاه کردم اون گفت بابات منو دوباره کتک زد من تعجب کردم گفتم چموقع؟گفت تونبودی منو زد چشمم و…کبود بود الان جاش رفته من خیلی ناراحت شدم ومات داشتم نگاش میکردم که ازخواب بیدار شدم

  • سلام من ده ساله پدرم فوت شده امشب خواب پدرمرحومم رودیدم که توخواب بهش میگفتم چرا نمیای واون میگفت این دنیاچیزی ندارم که بخوام بیام ومیگفت دست وپام درد میکنه وانگار ازکسی ناراحت بود خیلی ذهنم مشغوله من همیشه پدرم زو توخواب شاد وسرحال میدیدم

   • سلام. نالیدن مرده از درد دست و پا می تواند نشانه پشیمانی وی از کارهای دنیوی اش باشد. اگر حقی از کسی بر گردن ایشان است ادا کنید و اگر اطلاعی ندارید برایشان صدقه و خیرات بدهید.

  • سلام. ضمن عرض تسلیت این خواب نشانه بدی ندارد و صرفا نتیجه درگیری بیش از حد ناخوداگاه شماست و تصورات و همهمه های ذهنی شما در خواب آمده اند. برای مادرتان صدقه و خیرات بدهید و با توکل بر خدا سعی کنید دلتان را آرام کنید.

   • سلام من خواب دیدم که بابابزرگم در یک خانه نامناسب است همه میگفتن بیا برو پیشش ولی من فقط گریه میکردم و میگفتم چرا بردنش اونجا و هیچ کس کاری براش انجام نمیداد خودمم نمیتونستم کاری کنم
    تو خواب از مادربزرگم ناراحت بودم و میدونستم که مسببش اونه
    پدربزرگم سه ساله که به رحمت خدا ولی مادربزرگم زندست

    • سمیرا رمضانی دی ۱۳, ۱۳۹۹ at ۱۰:۰۹ ق٫ظ

     سلام. گریه کردن شما در خواب خبر از شادی در زندگی می دهد و جای نگرانی ندارد. پدر بزرگ را در احوال خوبی ندیده اید و بهتر است برای شادی روحشان حتما صدقه و خیرات بدهید.

 12. سلام چند روز پیش برادرم خواب قبر خواهرم و دامادمونو را که چند ماه پیش تصادف کردن و همراه پسرشون فوت شدن را دیده که که قبر خواهرم کج شده و رنگشم سفید شده و قبر دامادمون که کنار قبر خواهرم و خواهر زادم هست اونطرفتر رفته و ازاونا فاصله گرفته تعبیرش چی میتونه باشه

  • سلام. جابه جایی قبر و عوض شدن نشانه های آن دلیل بر باز شدن گره های زندگی و آغاز شادی شما خواهد بود. که شاید فردی ناشناس وارد زندگی شما می شود و با عزمی جدی و قصد خیر مشکلات شما را ریشه کن می کند و دوباره امید روحیه و شادی را به شما هدیه می بخشد و تاثیر مثبت و خوبی را روی زندگی شخصی شما خواهد گذاشت. بهرحال حتما برای این عزیزان خیرات و صدقه بگذارید.

 13. Reply
  👩‍🦰👩‍🦰👩‍🦰 آبان ۱۱, ۱۳۹۹ at ۱:۰۸ ق٫ظ

  سلام خسته نباشید
  من نزدیک دوماه مادرم فوت شده خواب دیدم اومده لباس قرمز
  پوشیده بود و میگفت لباسم قشنگه؟ برام یه قابلمه روحی بایه کتری نو هم آورده بود.ممنون میشم تعبیر کنید.

  • سلام لباس نو بر تن کردن مرده خبر از احوالات خوش او در آن دنیا دارد. همچنین هدیه گرفتن از کسی که از دنیا رفته بسیار خوش یمن است و برای شما خبرها و اتفاقات خوش در پیش دارد.

 14. سلام بنده ۱۰ماه پیش همسرم به رحمت خدارفتن دیشب خواب دیدم ناراحته ازش پرسیدم چی شده چراناراحتی میگه تومیخوای منوطلاق بدی؟علتش روهم گفت یادم نمیاد من گفتم نه چرااین فکرومیکنی من توروخیلی دوست دارم
  ازاون روزی هم که ازدنیا رفته هروزبراش قرآن میخونم هرکاری که بتونم برای شادی روحش انجام میدم نمیدونم علت ناراحتیش چی بوده
  ممنون میشم تعبیرشو بگید

  • سلام. ناراحتی مرده از شما بیشتر به ضمیرناخودآگاه شما بر می گردد. در واقع شما فکر می کنید شاید کارهایی بوده که باید برای همسرتان انجام می داده اید این خواب جای نگرانی ندارد. بهتر است برای همسرتان صدقه و خیرات بدهید و اگر ایشان کار یا وصیت ناتمامی دارند برایشان انجام دهید.

 15. سلام خسته نباشید

 16. سلام .من خواب دیدم برادرم که چند ساله فوت کرده حال پریشان ناراحتی داره به خانودا ما دورش بودیم گفت تو دردسرافتادین از خواب پریدم

  • سلام. حال پریشان مرده در خواب نشان و اضطرار ایشان دارد و بهتر است حتما برایشان صدقه و خیرات بدهید و اگر از کار ناتمامی از ایشان خبر دارید، برایشان انجام دهید. بد به دل راه ندهید و برایشان قرآن بخوانید.

Leave a reply

انگیزه
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
 • Total (0)
Compare