تعبیر غذا دادن به مرده در خواب؛ برکت یا مال حرام؟!

تعبیر غذا دادن به مرده در خواب

به طور کلی دیدن غذا در خواب، خوب است. این خواب اشاره به روزی و برکت دارد. اما اگر در خواب ببینید، به مرده غذا می‌دهید چطور؟ حالت‌های دیده شده در خواب می‌توانند در تعبیر خواب تاثیرگذار باشند. در ادامه تعبیر غذا دادن به مرده در خواب را از نظر معبران اسلامی و روانشناسی بررسی می کنیم.

 

تعبیر غذا دادن به مرده در خواب

۱. تعابیر معبران اسلامی

منوچهر تهرانی می‌گوید: غذا خوردن با مرده در خواب و یا گرفتن غذا از دست مرده، تعبیر خوبی دارد و نیکوست. می‌تواند به معنی خیر و برکت و روزی حلال باشد که در زندگی شما رخ می‌دهد. به خصوص اگر طعم غذا خوب باشد و از آن خوشتان بیاید.

جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی مرده‌ای غذای تو را خورده است، تعبیر آن است که این غذا در زندگی واقعی، قیمتش گران می‌شود.

حضرت دانیال (ع) می‌فرماید:

• در صورتی که در خواب ببینید که مرده به شما غذا داد و یا شما از مرده غذا درخواست کردید. یا همراه با مرده غذا می خورید، به معنای روزی حلال و پاک است.
• در صورتی که ببینید مرده از سهم غذای شما و یا از ظرف غذای شما می‌خورد، تعبیر آن است که در تامین مایحتاج خانه و خورد و خوراک خود با مشکل مواجه خواهید شد. از لحاظ مالی قادر نیستید که آن‌ها را خریداری کنید.
• اگر در خواب ببینی کسی که مرده است غذا می خورد و از غذای خود نیز راضی است، به این معناست که در این دنیا به کارهای خیر مشغول بوده است و خیر زیادی به همه رسانده است، هم چنین خیرات زیادی داده است.

۲. غذا دادن به مرده در خواب یعنی:

برکت و فراروانی نعمت

غذا در خواب نشانه‌ی برکت و فراروانی نعمت است، غذا دادن به فرد مرده به معنای افزایش رزق و روزی و بهتر شدن شرایط تعبیر می‌شود.

ثروتمند شدن

اگر شخصی به یکی از بستگان و آشنایان خود، مانند پدر مادر خواهر برادر و یا فامیلی که فوت کرده است در خواب غذا بدهد، به این معناست که ثروتمند و غنی خواهد شد.

تنگدستی و فقر

اگر کسی خواب ببینید مرده‌ای غذا می‌خورد و سپس غذا را به زور از او می‌گیرید، تعبیر آن است که به تنگدستی و فقر دچار می‌شوید.

مال حرام

اگر غذا دادن به مرده به همراه عصبانیت باشد، به معنای مال حرام است.

 

۳. از دیدگاه روانشناسی

غذا دادن به مرده در خواب

روانشناسان و معبرین غربی در این مورد می‌گویند:
براساس غذایی که می‌خورید در رابطه با غذایی که به شما به رایگان یا به نذری می‌دهند، تعبیر خواب متفاوت است.. برخی از معبرین اعتقاد دارند غذا دادن و یا غذا خوردن در خواب معنای مهمی نمی‌تواند داشته باشد.

سخن آخر

به صورت کلی می توانیم نتیجه بگیریم که غذا دادن به مرده یا غذا خوردن با او تعبیر بدی ندارد. همچنین باید بدانید که خواب زنده شدن مرده نیز تعابیر مثبت متعددی دارد. اما از طرف دیگر ناراحتی مرده از زنده در خواب ممکن است تعابیر منفی زیادی مانند محتاج شدن در زندگی داشته باشد.

در هر صورت شما می توانید خواب یا رویای خود را در انتهای این مقاله برای ما به اشتراک بگذارید تا تعبیر آن را برای شما ارسال کنیم.

 

۴ Comments
 1. سلام من خواب دیدم پدر بزرگم که سالها پیش فوت شده مهمان خانه ی من هست ولی بیمار هستند و سرفه میکنند .من ازشون پذیرایی میکردم .ایشان درحال طالبی خوردن بود که با تلفن هم صحبت میکرد که انقدرسرفه کرد که استفراغ کرد.میشه تعبیر کنید

  • با سلام. فضای خواب شما شامل اطلاعات اقتصادی زندگی شماست. به زودی در زندگی خود با افزایش زرق و روزی مواجه خواهید شد که شاید در این زمینه کمی چالش داشته باشید.

   • من پدربزرگم دوهفته است که فوت کرده و پدر بزرگم من را بسیار دوست داشته و سه بار خواب او را دیدم بار اول خواب دیدم که من برای پدر بزرگم میوه میبرم و او قربون صدقه ی من میرود و من میخواستم برای اون میوه ها را پوست بکنم و او با خوشحالی میخواست برای من میوه پوست بکند و خواب دوم این بود که محرم بود و من برای پدر بزرگم نذری گرفتم و برای او بردم و او خوشحال بود و قیمه خیلی خوش رنگ بود
    و بار سوم دیدم که او به خانه ی ما امده است و فامیل هایمان همه با هم بودیم و پدر بزرگم نشسته بود

    • سلام با توجه به زمان کمی که از فوت ایشان می گذرد، غالبا خواب های شما ریشه در ضمیر ناخودآگاهتان دارد و تعبیری آنچنان قوی نمی تواند داشته باشد. ضمن اینکه در تمامی خواب ها حال خوب پدربزرگتان نشان از احوال خوب ایشان دارد.

Leave a reply

انگیزه
Register New Account
عضویت در سایت
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare