استایل کژوال مردانه؛ اصول ست کردن و نکات مربوط به آن

انگیزه – مد و پوشاک – ظاهر شما تا حد زیادی می‌تواند بر دیگران تأثیر داشته باشد، پس به هیچ وجه آن را دست کم نگیرید. تمام آقایان به طور قطع چند شلوار جین یا تی‌شرت در کمد لباس‌هایشان دارند و در گوشه‌ای از کمد شما، پیراهن‌های رسمی و کت‌وشلوارهایی نیز هستند که در مجالس رسمی‌تر، از آن‌ها استفاده می‌کنید. در صورتی که بخواهید یک استایل روزمره اما زیبا و خاص را برای خود انتخاب کنید، قوانین پوشیدن لباس‌ها عوض می‌شود. نکات زیر به شما کمک می‌کند تا علاوه بر اینکه مرتب و خاص به نظر برسید، یک استایل کژوال مردانه با همان لباس‌های سابق خود داشته باشید.

استایل کژوال مردانه

تکنیک‌هایی برای داشتن یک استایل کژوال مردانه

استایل کژوال در اصطلاح به سبکی از لباس پوشیدن اطلاق می‌شود که فرد در آن احساس راحتی کرده و مانعی برای فعالیت‌های روزانه او نباشد. برای داشتن استایل کژوال باید نکات و قوانینی را مورد توجه قرار دهید. در ادامه به برخی از این قواعد و تکنیک‌های ساده اشاره می‌کنیم.

استایل کژوال مردانه

۱. تی‌شرت انتخابی همیشگی

می‌توانید برای تکمیل استایل کژوال مردانه خود، از تی شرط به عنوان یک سلاح خارق العاده استفاده کنید. جالب است بدانید از تی‌شرت‌ها می‌توان در تمام فصول سال استفاده کرد. برای مثال در فصل زمستان می‌توان یک تی‌شرت زیبا را زیر یک ژاکت گرم یا کت چرم پوشید. جوانان همواره از تی‌شرت‌ها برای تکمیل استایل کژوال مردانه خود استفاده می‌کنند و اگر شما نیز می‌خواهید جوان‌تر به نظر برسید، تی شرت انتخاب مناسبی است.

چندان فرقی نمی‌کند که تی شرطی که انتخاب می‌کنید، یقه دار باشد یا یقه گرد. با انواع تی‌شرت‌ها می‌توان اکسسوری ها، کفش‌ها و شلوارهای مختلف را ست کرد. به شما توصیه می‌کنیم که در کمد خود همواره تی‌شرت‌هایی با رنگ‌های مشکی، طوسی و سفید داشته باشید؛ زیرا این تی‌شرت‌ها با بیشتر استایل‌ها ست می‌شوند.

تی شرت مردانه

۲. گاهی می‌توانید پیراهن‌های مردانه را جایگزین تی‌شرت کنید

همه این را می‌دانیم که تی‌شرت‌ها علاوه بر اینکه بسیار راحت هستند، طرح و رنگ‌های متنوع و زیبایی نیز دارند؛ اما لازم به ذکر است که نباید در هر موقعیتی به سراغ تی‌شرت‌هایتان بروید. هر اندازه هم که قوانین پوشیدن لباس در محل کار شما آسان گرفته شود، باز هم لازم است برای رفتن به محل کار، از یک پیراهن مردانه استفاده کنید. با توجه به تنوع مدل‌های پیراهن‌های مردانه اسپرت و مجلسی، شما انتخاب‌های وسیعی برای خرید دارید. پیراهن‌های مردانه را چه با شلوار جین بپوشید و چه با شلوارهای پارچه‌ای، استایل شما را خیلی خاص و متفاوت نشان می‌دهند.

استایل کژوال مردانه

طرح‌های کلاسیک و ساده پیراهن‌های مردانه تقریباً برای تمام سلایق مناسب هستند. پیراهن‌های مردانه چهارخانه همواره طرفداران زیادی دارند که به سادگی با انواع مختلف لباس هماهنگ می‌شوند. پیراهن‌های چهارخانه به طور خاصی با انواع شلوار جین به خصوص جین‌های سرمه‌ای رنگ ست می‌شوند و یک استایل کلاسیک می‌سازند. علاوه بر این پیراهن‌های ساده با رنگ‌های ملایم مانند سفید و آبی و چند رنگ متفاوت و خاص را نیز خریداری کنید. در انتخاب رنگ پیراهن هم می‌توانید بر اساس سلیقه شخصی خودتان را در نظر بگیرید و هم از رنگ‌های پرطرفدار سال الهام بگیرید.

پیراهن مردانه روشن

با این وجود در صورتی که در ست کردن رنگ‌ها چندان ماهر نیستید، انتخاب‌هایتان را به رنگ‌هایی محدود کنید که کاربرد بیشتری دارند و ساده‌تر ست می‌شوند. رنگ‌هایی نظیر صورتی یا سبز روشن.

اگر بخواهید استایل‌تان را بیشتر به کژوال نزدیک کنید، به جای پیراهن‌های معمولی مردانه، می‌توانید از پیراهن‌های جین استفاده کنید. پیراهن‌های جین علاوه بر اینکه ماندگاری بیشتری دارند، استایل کژوال شما را خاص‌تر می‌کنند. در فصل پاییز بهتر است که زیر پیراهن خود یک تی‌شرت ساده یا راه راه بپوشید و بعد با پیراهن جین یک لایه به آن بیفزایید. برای استایل کژوال در تابستان نیز بهتر است یک پیراهن جین سبک با رنگ روشن را با شلوار کتان روشن به رنگ‌های کرم یا شیری ست کنید.

پیراهن جین

در صورتی که استایل‌های تیره را می‌پسندید، پیراهن‌های مشکی نیز می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد؛ اما باید بدانید که انتخاب رایجی نیست. پیراهن‌های تیره را می‌توانید با شلوار جین جذب مشکی ست کنید. بوت‌های سنگین و بندی چرم با این ست به خوبی هماهنگ می‌شوند.

برای اینکه استایل کژوال خاصی داشته باشید، باید پیراهن نخی مات بپوشید و همواره پیراهن‌های براق را از انتخاب‌هایتان حذف کنید.

۳. در نیمه دوم سال از پلیور استفاده کنید

اگر به دنبال استایل کژوال مردانه هستید، می‌توانید در فصل زمستان از پلیور استفاده کنید. اگر پلیورهایی با رنگ‌های زیبا و طرح‌های جذاب و امروزی انتخاب کنید، استایل کژوال شما را در فصل زمستان، بسیار خاص و چشمگیر می‌کند. با همه این تفاسیر به شما توصیه می‌کنیم، از یک پلیور ساده یقه گرد برای استایل کژوال مردانه خود استفاده کنید. این سبک از لباس پوشیدن، برای مجالس رسمی و غیر رسمی مناسب است. در ضمن با لایه ای پوشیدن لباس ها همراه پلیور، استایل های متفاوتی را تجربه خواهید کرد. از انتخاب و خرید پلیورهای پشمی و خیلی گرم خودداری کنید. می‌توانید از یک پلیور نازک‌تر استفاده کنید. برای جلوگیری از سرما، تی‌شرتی ضخیم در زیر پلیور خود بپوشید.

استایل کژوال مردانه

۴. شلوارها نقش پررنگی در استایل کژوال دارند

شلوارهای جین‌، شلوارهای غیرقابل جایگزینی در کمد شما هستند؛ اما لازم است در کنار این شلوارها همواره شلوارهای پارچه‌ای رسمی و کتان‌ نیز داشته باشید. شما بر طبق موقعیت‌های مختلف، می‌توانید انتخاب‌های متنوعی برای استایل کژوال و روزمره خود داشته باشید. قاعده این است که برای استایل کژوال، انواع شلوار جین و کتان مردانه همواره انتخاب‌های اول هستند؛ اما با کمی دقت می‌توانید از شلوارهای پارچه‌ای نیز در استایل کژوال روزمره استفاده کنید.

شلوارهای جین راحت و باکیفیت در استایل‌ کژوال مردانه مختلف کاربرد بسیار زیادی دارند. اینکه چه رنگ شلوار جین را خریداری می کنید، به سلیقه و علاقه شما بستگی دارد. ولی به شما پیشنهاد می‌کنیم که شلوارهای جین را که بیش از حد زاپ‌دار هستند یا جزییات و طرح‌های بیش از حدی دارند را به هیچ وجه انتخاب نکنید.

شلوار جین

بر اساس فرم بدن‌تان جین‌های راسته، گشاد یا جذب می‌تواند انتخاب‌های مناسبی باشد. لازم به ذکر است که جین‌هایی با فرم جذب برای اکثر فرم‌های بدن و استایل‌ها مناسب هستند، با این وجود شلوارهای جین خیلی تنگ را از گزینه‌هایتان حذف کنید.

شلوارهای کتان را نیز به عنوان جایگزینی مناسب برای شلوار پارچه‌ای مردانه در کمدتان داشته باشید. این شلوارها مناسب‌ترین شلوارها برای استایل کژوال تابستانی هستند. رنگ‌های مختلف در شلوارهای کتان، این امکان را به شما می‌دهد که انتخاب‌های بیشتری داشته باشید. شلوارهای کتان، حالت رسمی‌تری در مقایسه با جین‌ها دارند. شلوار کتان را می‌توانید با کفش‌ها و کمربندهای رسمی‌تر ست کنید. برای یک استایل کژوال پاییزی، کتان‌ها خیلی ساده با انواع کت مردانه ست می‌شوند. شلوارهای کتان با رنگ‌های مختلف را داشته باشید. شلوار کتان مشکی برای زمستان و پاییز و شلوار کتان با رنگ کرم یا بژ برای تابستان انتخاب مناسبی هستند و شلوار کتان با رنگ سبز را برای استایل کژوال متفاوت، انتخاب کنید.

۵. به رنگ و جنس کفش‌هایتان دقت کنید

در صورتی که به دنبال یک کفش راحت برای استایل کژوال خود هستید، به جای کفش‌های مخصوص ورزش، کفش‌های تخت اسپرت را خریداری کنید. این کفش‌ها می‌توانند یک انتخاب همیشگی و مناسب برای شما باشند. این کفش‌ها علاوه بر راحتی، با ترکیب‌های مختلف کژوال ست می‌شوند. کفش‌هایی با رنگ‌های طبیعی نظیر مشکی، سفید و یا سرمه‌ای، بهتر با رنگ‌های دیگر ست می‌شوند. علاوه بر توجه به طراحی کلاسیک، کفش‌هایی را خریداری کنید که جنس با کیفیتی دارند. دقت کنید که جنس چرم همواره انتخاب مناسبی است.

کفش مردانه

۶. از انتخاب لباس‌هایی با طرح های گرافیکی و انیمیشنی خودداری کنید

به شما پیشنهاد می‌کنیم از پوشیدن لباس‌هایی با طرح های گرافیکی و انیمیشنی خودداری کنید. این نکته درست است که این نوع از لباس ها خیلی بامزه هستند و هر فردی را به خود جذب می‌کنند. ولی بهتر است که از گزینه های مناسبتری استفاده کنید. قطعا طرح های گرافیکی ساده و شیکی نیز وجود دارند.

برخلاف باور افراد، پوشیدن لباس‌هایی با این طرح ها، شما را با مزه و جذاب نمی‌کنند. بلکه مردم شما را به چشم کودکان بزرگسال نگاه می‌کنند! اگر به فیلم های سینمایی تلویزیون نیز دقت کنید همواره شخصیت های غیر جدی فیلم، از این طرح های گرافیکی استفاده می‌کنند و برای شخصیت های مرد جذاب، از اینگونه استایل ها استفاده نمی شود.

۷. بدانید چرا استایل کژوال را انتخاب کرده‌اید

بیشتر آقایان به اشتباه فکر می‌کنند با انتخاب استایل کژوال جوانتر به نظر خواهند رسید در صورتی که هدف این استایل راحتی در پوشش است. در صورتی که واقعا می‌خواهید شیک و جذاب به نظر برسید، هیچوقت سعی نکنید سن واقعی خودتان را کتمان کنید. همین بزرگ و بالغ بودن خود یکی از عوامل جذابیت است و سبب می‌شود با احترام بیشتری با شما رفتار شود. البته این موضوع به آن معنی نیست که مثل پدرها لباس بپوشید و در این زمینه افراط کنید ولی از لباس ها و سبک‌های نوجوانان و طرح‌هایی که می‌پوشند، اجتناب کنید.

استایل روزمره مردانه

۸. به دنیای مد اهمیت ندهید

هنگامی که برای لباس پوشیدن و زیبا به نظر آمدن دنبال کمک هستیم، اولین فکری که به ذهنمان می رسد، کمک گرفتن از دنیای مد و فشن است. ولی این دنیای مد و فشن، فقط برای اهالی مد کارایی دارد. در صورتی که یک مرد عادی هستید و فقط می‌خواهید جذاب و شیک به نظر برسید بهتر این است که به همین تکنیک ها اکتفا کنید.

۹. از اکسسوری‌های مردانه غافل نشوید

اکسسوری ها یکی از ساده ترین روش‌ها برای جذابیت و زیبایی استایل کژوال شما هستند. در اینجا به شما توصیه می‌کنیم که همیشه برای افزودن به جذابیت خود از اکسسوری های خاص و مردانه استفاده کنید. برای آقایان مچ‌های بدون اکسسوری خاص، کمی زننده است و به چشم می‌آید. در صورتی که مایل هستید که از اکسسوری های جذاب استفاده کنید، در استایل کژوال خود، حداقل یک ساعت مچی را به همراه داشته باشید.

استفاده از ساعت در استایل مردانه

نکاتی کلیدی برای انتخاب استایل کژوال مردانه

 • در انتخاب استایل کژوال مردانه، مهمترین عامل سلیقه شما است. ولی نباید سلیقه شما، قواعد و قوانین استایل کژوال مردانه را نقض کند.
 • بافت پارچه‌ها در طراحی استایل کژوال مردانه اهمیت زیادی دارد. با کمی خلاقیت بر روی بافت پارچه ها می‌توان فرصتی برای ارائه تیپ‌های گوناگون و شیک در اختیار داشت. برخی از بافت‌های پارچه به راحتی با یکدیگر ست می‌شوند ولی برخی از بافت‌ها هرگز با هم هماهنگ نمی‌شوند.
 • در استایل کژوال، هرچه لباس‌ها تیره‌تر شوند، استایل شما رسمی‌تر می‌شود و هر چه رنگ لباس‌ها روشن‌تر باشد، استایل شما، غیر رسمی‌تر است.
 • ژاکت هایی با رنگ سبز زیتونی با تی‌شرت سفید و شلوار جین سنگ شور شده، انتخاب بسیار مناسب برای استایل کژوال مردانه است.
 • اگر قصد خرید کتونی دارید، حتما رنگ سفید آن را انتخاب کنید زیرا کتونی سفید رنگ با سایر لباس‌های شما به راحتی ست می‌شود.
 • پولوشرت، سویشرت و کت تک نقش پررنگی در زیبا شدن استایل شما دارند.
 • کراوات و پاپیون جزو استایل کژوال محسوب نمی‌شوند.
 • استایل کژوال رسمی را می‌توان در تمام موقعیت ها مورد استفاده قرار داد ولی هارمونی در این زمینه بسیار مهم است.
 • استایل ورزشی را با استایل کژوال اشتباه نگیرید‌‌. استایل ورزشی را در هر موقعیتی نمی‌توان استفاده کرد.
 • دو فاکتور زمان و مکان را برای طراحی استایل کژوال مردانه خود در نظر داشته باشید.
 • در انتخاب استایل کژوال خود به رنگ پوستتان توجه داشته باشید.
 • برای بهتر شدن استایل خود از دیگران مشورت بخواهید.
 • رعایت جزئیات در استایل کژوال مردانه اهمیت بسیار زیادی دارد.

 

نمونه هایی از استایل کژوال مردانه

استایل کژوال مردانه

استایل کژوال مردانه   استایل کژوال مردانهاستایل کژوال مردانهاستایل کژوال مردانهاستایل کژوال مردانهاستایل کژوال مردانهاستایل کژوال مردانهاستایل کژوال مردانه

استایل کژوال مردانهاستایل کژوال مردانهاستایل کژوال مردانه

نظر شما در مورد استایل کژوال چیست؟ آن را برای محل کار و سایر فعالیت های روزانه مناسب می‌دانید؟ لطفا دیدگاه خود را از بخش نظرات  با ما سایر مخاطبین انگیزه به اشتراک بگذارید.

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
 • Total (0)
Compare