انگیزه های جذاب زندگی

نکات کلیدی در ست کردن جوراب با کفش

ست کردن جوراب با کفش، یکی از دغدغه‌های افرادی است که به جذابیت خود اهمیت می‌دهند. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که ست کردن جوراب با کفش در واقع، وجود تناسب میان ساق جورابتان و کفشی است که برای پوشیدن انتخاب می‌کنید. درواقع شما می‌توانید با توجه به کفشی که به پا دارید، از جوراب‌های مختلفی همچون جوراب‌های کالج، جوراب‌های ساق بلند، جوراب‌های ساق کوتاه و یا نوع دیگری از جوراب‌ها استفاده کنید…

بسیاری از افراد در ست کردن جوراب با کفش دچار مشکل می‌شوند، البته این امر طبیعی است؛ زیرا ترفندهای لازم دراین‌باره را نمی‌دانند. این افراد فکر می‌کنند که برای ست کردن جوراب با کفش خود، فقط باید رنگ جوراب را با رنگ کفش خود ست و هماهنگ کنند. جالب است بدانید که این فرضیه کاملاً اشتباه است زیرا:

رنگ جورابی که می‌پوشید را باید با رنگ شلوار خود ست کنید و رنگ جوراب شما ربطی به رنگ کفش شما ندارد.

طبق یک قاعده کلی، رنگ جوراب شما باید مقداری تیره‌تر از رنگ شلوار شما باشد؛ اما برای ست کردن جوراب با کفش، شما باید به مدل جوراب خود توجه کنید. در این مقاله به‌طور کامل این موضوعات را به شما آموزش خواهیم داد.

 

انواع جوراب

برای ست کردن جوراب با کفش، در ابتدا شما باید انواع جوراب‌ها را خوب بشناسید. به‌طورکلی جوراب‌ها را می‌توان به چند نوع تقسیم کرد:

  • جوراب‌های کفی
  • جوراب‌های ساق بلند
  • جوراب‌های ساق کوتاه
  • و جوراب‌های با ساق متوسط،

ازجمله معروف‌ترین این جوراب‌ها هستند. در ادامه به معرفی هر یک از این جوراب‌ها به‌صورت مجزا پرداخته خواهد شد.

ست کردن جوراب با کفش

جوراب‌های کفی

این جوراب‌ها ساق ندارند و زمانی که شما همراه کفش از این نوع جوراب استفاده می‌کنید، کسی متوجه نمی‌شود که شما جوراب پوشیده‌اید. این جوراب‌ها دو فایده دارند؛ اول اینکه هنگام پوشیدن جوراب‌های کفی شما از فواید جوراب استفاده می‌کنید بی‌آنکه کسی جوراب شما را ببیند، دوما شما می‌توانید با استفاده از این جوراب‌ها، تیپ و استایل اسپرت خود را حفظ کنید. به این جوراب‌ها پاپوش و جوراب کالج نیز گفته می‌شود.

جوراب‌های کفی

بسیاری از افراد، معتقدند که این نوع از جوراب‌ها را باید با شلوارهای پاچه کوتاه پوشید. این عقیده تا حدی درست است، اما فراگیر نیست. در واقع شما می‌توانید با بسیاری از تیپ‌ و استایل‌ها، این نوع جوراب‌ها را بپوشید. ولی این جوراب‌ها بهترین انتخاب برای تیپ‌های اسپرت هستند و بهتر است این جوراب‌ها را همراه شلوار جین بپوشید‌‌.

اگر قصد پوشیدن کفش‌های کالج رادارید، این نوع از جوراب‌ها بهترین انتخاب ممکن برای شما هستند. اگر ساق کفش شما از ساق جوراب کفی شما بلندتر است، از پوشیدن این نوع از جوراب‌ها بپرهیزید، زیرا این نوع از کفش‌ها باعث سابیدگی در قسمت بالایی پای شما می‌شوند. از پوشیدن این نوع از جوراب‌ها با کفش‌های، ساق دار، بوت و انواع صندل‌ها پرهیز کنید.

 

جوراب‌های ساق کوتاه

تفاوت جوراب‌های ساق کوتاه با جوراب‌های کفی، در این است که جوراب‌های کفی تا زیر مچ پای شما را می‌پوشاند ولی جوراب‌های ساق کوتاه، مچ پای شما و حتی قسمت‌های بالاتر از آن را نیز خواهد پوشاند و همین امر از سابیدگی احتمالی پای شما توسط کفش جلوگیری می‌کند.جوراب‌های ساق کوتاه

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که شما نمی‌توانید این جوراب‌ها را در تیپ‌های روزمره خود و یا در مجلس‌های رسمی بپوشید‌‌. این جوراب‌ها درواقع مخصوص فعالیت‌های ورزشی هستند و بیشتر اوقات با کفش‌های ورزشی پوشیده می‌شوند. به عبارتی ساده‌تر این جوراب‌ها، حکم جوراب‌های سفیدرنگ و نخی ورزشی رادارند پس تحت هیچ شرایطی برای مجلس‌های رسمی به سراغ آن‌ها نروید.

 

جوراب‌های با ساق متوسط یا جوراب‌های نیم ساق

نکته‌ای که در مورد این نوع از جوراب‌ها می‌توان گفت این است که جوراب‌های نیم ساق، پرکاربردترین جوراب‌ها هستند. این نوع از جوراب‌ها، بهترین انتخاب برای تیپ‌های روزمره شما هستند. ساق این جوراب‌ها بالاتر از مچ پای شما است.

جوراب‌های با ساق متوسط

این جوراب‌ها را می‌توانید با کفش‌های استیکرز، کفش‌های راحتی، کفش‌های رسمی و حتی بوت ها بپوشید. این جوراب‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های متفاوتی تولید می‌شوند و شما می‌توانید مطابق سلیقه خود، جوراب موردعلاقه‌تان را انتخاب کنید. بهتر است چندین جفت از این جوراب‌ها در منزل داشته باشید و آن‌ها را با کفش‌هایتان ست کنید.

ست کردن جوراب با کفش

جوراب‌های ساق بلند یا جوراب‌های تمام ساق

این جوراب‌ها بلندترین نوع ساق را دارند و ساق این جوراب‌ها تا زیر زانو می‌رسد. این جوراب‌ها در ابتدا برای جلوگیری از جمع شدن جوراب در قسمت مچ پا تولید شد ولی به‌ مرور زمان و با بهبود مواد و کش به‌کاررفته در جوراب‌ها، تولید کمتری پیدا کرد. جوراب‌های ساق بلند، نسبت به جوراب‌های دیگر، کاربرد بسیار کمی دارند و بیشتر همراه کفش‌های کت‌وشلوار پوشیده می‌شوند. اگر پاهای بلندی دارید در هنگام نشستن شلوار شما به سمت بالا جمع می‌شود و نمی‌خواهید قسمتی از پاهای شما معلوم باشد، از جوراب‌های ساق بلند استفاده کنید.

جوراب‌های ساق بلند

جمع‌بندی

اگر به‌خوبی مطلب بالا را مطالعه کرده باشید، درخواهید یافت که جنس جوراب، رنگ جوراب و دیگر مشخصه‌های آن باید با نوع شلواری که می‌پوشید، ست شود نه با کفش شما. تنها ساق جورابی که می‌پوشید را باید با نوع کفش خود ست کنید.

در ادامه تعدادی از طرح‌ها برای ست کردن جوراب با کفش آورده شده است.

 

ست کردن جوراب با کفش

ست کردن جوراب با کفش

ست کردن جوراب با کفش

مطالب زیر را هم ببینید