انگیزه های جذاب زندگی

چیدمان وسایل اتاق نشمین با راه‌کارهایی ساده!

اگر فضای نشمین زندگی شما بیش‌ازحد تنگ، بیش‌ازحد مبهم، بی‌روح و یا بدتر است و موردپسند همه نیست، نیاز است که برای تغییر چیدمان وسایل اتاق نشمین دست بکار شوید و کمی تغییر ایجاد کنید. نسبت به پلان خانه شما، اتاق نشیمن باید بخشی جدایی‌ناپذیر در نحوه زندگی، کار و یا خانواده شما باشد.

خوب از آن جایی که یک اتاق نشمین با استفاده از مبلمان خاص خودش به اتاق نشیمن تبدیل می‌شود. در ادامه راه‌کارهایی برای چیدمان وسایل اتاق نشمین مطرح می‌کنیم.

 

انتخاب صحیح مبلمان

خوب ازآنجایی‌که مبل شما احتمالاً بزرگ‌ترین و گران‌ترین قطعه اتاق نشیمن شما است، یکی از مهم‌ترین قطعات سرمایه‌گذاری را به‌دقت خریداری کنید. اطمینان حاصل کنید که بسیار محکم است و بنا بر ست مبلمان، تمام قطعات دیگر خود را باهم متحد کنید. اجزای مبلمان را طوری بچینید که فضایی برای گپ و گفتگوی اعضای خانواده ایجاد شود و در هم‌جواری آن آثار هنری قرار دهید یا مبلمان را در ارتباط با تلویزیون قرار دهید و مطمئن شوید که فضای زیادی برای حرکت در اطراف مبلمان وجود دارد.

 

تلویزیون و بازی‌های دیجیتال

اگر شما با خانواده‌تان تلویزیون را در اتاق نشیمن خود تماشا می‌کنید، مبلمان را طوری تنظیم کنید تا بتوانید راحت برنامه‌های موردعلاقه خود را تماشا کنید. اگر اتاق نشیمن جایی است که بازهای دیجیتال در آن انجام می‌شود، مبلمان را طوری انتخاب کنید که بتوانید همه تجهیزات موردنیاز برای بازی را داشته باشید و زمانی که استفاده نمی‌شود، آن‌ها را پنهان کنید.

 

استفاده از میز چایی‌خوری

درصورتی‌که مساحت اتاق نشیمن اجازه دهد، اضافه کردن یک میز قهوه یا چایی در وسط مبلمان به اتاق نشمین شما جلوه خاصی می‌بخشد. برای چیدمان اتاق نشیمن اگر نتوانستید یک میز بزرگ در وسط قرار دهید، استفاده از میزهای کوچک در بین مبلمان را فراموش نکنید.

موارد دیگر مانند فرش یا آثار هنری می‌تواند طراحی زیبایی ایجاد کند.

 

انتخاب فرش مناسب

فرش شما یکی از مهم‌ترین وسایلی است که برای اتاق نشیمن خود خریداری می‌کنید و در انتخاب آن باید دقت نمایید. رنگ٬ طرح٬ جنس و ابعاد عوامل مؤثر برای انتخاب فرش اتاق نشیمن شما هستند. با توجه به ست مبلمان خود از دسته‌ی فرش‌های سنتی یا فرش‌های مدرن انتخاب نمایید.

 

استفاده از گلدان‌های گل، آثار هنری و کتاب‌ها در سطوح

با اضافه کردن گیاهان، شادابی و زندگی را به دکوراسیون اتاق نشیمن ببخشید و فضای اتاق نشیمن خود را سرشار از طراوت و شادی کنید.

قاب‌های هنری موردعلاقه‌ی خود و اعضای خانواده را در جاهای مناسب روی دیوار آویزان کنید. وسایل تزیینی و هنری را در قفسه‌های موجود در اتاق بچینید. دقت داشته باشید که قفسه‌های کتاب را در اطراف فضای اتاق قرار دهید، نه در داخل فضای زندگی. وجود اشیاء اضافی در اتاق نشیمن سبب شلوغی و بی‌نظمی بصری می‌گردد، پس از این کار پرهیز کنید.

 

نورپردازی اتاق نشیمن

روشنایی کافی در اتاق نشیمن ضروری است تا اطمینان حاصل شود که همه می‌توانند ببینند که چه‌کاری انجام می‌دهند٬ کارهایی مثل خواندن، ساختن لوگو یا انجام تکالیف. البته نورپردازی اتاق نشیمن مجموعاً باید روشنایی کمی داشته باشد و برای قسمت‌های خاصی که اعضای خانواده کار خاصی انجام می‌دهند باید با استفاده از چراغ‌های رومیزی نور لازم را ایجاد کرد.

 

چیدمان وسایل اتاق نشمین و سطوح مختلف این اتاق

کف و دیوارهای اتاق نشیمن منزل خود را فراموش نکنید. از دیوار پوش و کف‌پوش‌های قابل شستشو و به‌روز استفاده نمایید. اگر از کاغذدیواری برای دیوار پوش استفاده می‌کنید از ترکیب ساده و طرح دار توأم با یکدیگر استفاده نمایید.

بهتر است رنگ کف‌پوش، مقداری از رنگ دیوار‌ها تیره‌تر باشد. در این صورت دکوراسیون فضا ثبات پیدا می‌کند و جلوه‌ای متعادل‌تر به خود می‌گیرد.

 

انتخاب پرده مناسب

نورپردازی طبیعی از پنجره در اتاق نشیمن اهمیت بسیار زیادی دارد ولی برای کنترل نور٬ حفظ محرمیت و جلوه بخشیدن به اتاق نشیمن از پرده برای پنجره‌ها استفاده نمایید. بافت پارچه‌ای پرده احساس نرمی و لطافت را منتقل می‌کند. به‌طورکلی پرده‌ها، زمانی که هم‌رنگ مبلمان باشند، جلوه بسیار زیبایی به دکوراسیون می‌بخشند و اتحاد و انسجام را  در چیدمان پدید می‌آورند.


خواندن این مقاله نیز توصیه می‌شود: طراحی و چیدمان دکوراسیون اتاق خواب کودک با راه هایی مدرن


مواردی که در بالا ذکرشده موارد عمومی و کلی برای چیدمان وسایل اتاق نشمین بود. اگر شما از اتاق نشیمن منزل خود برای پذیرایی از مهمان استفاده می‌کنید، باید یک چیدمان شیک و کلاسیک‌تر برای مبلمان خود در نظر بگیرید و همواره اتاق نشمین را تمیز و مرتب نگه‌دارید.

برای مثال بزرگ‌ترین وسایل خود را در نقطه کانونی قرار دهید. این وسیله احتمالاً مبل شما خواهد بود. جلوی مبل می‌توانید قالیچه پهن کنید. بین قالیچه و نقطه کانونی کمی فاصله بیندازید.  بقیه وسایل خود را به شکل U در اطراف مبلتان بچینید. برای مثال در دو طرف مبل دو صندلی با یک زاویه قرار دهید و میز را جلوی مبل قرار دهید، طوری که در دسترس باشد. سعی کنید شکل U ی متعادلی ایجاد کنید. اگر یک وسیله بزرگ را در یک‌طرف مبل قرار دهید، تعادلش با صندلی کوچکی که در طرف دیگر قرار دارد یا با لبه میز برهم می‌خورد.

این نکات بسیار مهم اما ساده به شما کمک می‌کنند تا اتاق نشیمنی به معنای واقعی راحت و خوشایندی داشته باشید. فضایی کامل و مناسب، هم برای دورهم جمع شدن‌های خانوادگی و خودمانی و هم به‌اندازه کافی رسمی و گرم برای پذیرایی از میهمان.

در ادامه چند مدل مختلف چیدمان وسایل اتاق نشمین به همراه تصویر را بررسی می‌نماییم:

رسمی و متعادل

چیدمان وسایل اتاق نشیمن

چیدمان دو کاناپه کوچک رو به یکدیگر، یک میز قهوه بین آن‌ها.

معمولی و متعادل

چیدمان وسایل اتاق نشیمن

مطابق تصویر چیدمان و مبلمان بسیار راحت و متنوع انتخاب‌شده‌اند.

مبلمان چندمنظوره

چیدمان وسایل اتاق نشیمن

این قطعاً یک اتاق نشیمن است تا از دورهمی دوستانتان برای دیدن فیلم لذت ببرید.

مبلمان راحت

چیدمان وسایل اتاق نشیمن

هنگامی‌که راحتی و سبکی مهم‌ترین هستند، مبلمان را نرم، اما با دقت انتخاب کنید.

فضای کار و زندگی

چیدمان وسایل اتاق نشیمن

این اتاق می‌تواند با تقسیم فضای اتاق نشیمن یک دسترسی راحت به اعضای خانواده بدهد که فضای نشیمن در مرکز اتاق قرار دارد و اساساً یک اتاق نشیمن کوچک و فضای اداری است.

چیدمان مدرن معمولی

چیدمان وسایل اتاق نشیمن

این چیدمان ممکن است موردپسند اکثر افرادی که علاقه‌مند به سبک مدرن هستند قرار بگیرد.

دوستانه و خانوادگی

چیدمان وسایل اتاق نشیمن

برگرفته از:homebeautiful.com.au

مطالب زیر را هم ببینید