مدل مبل استیل؛ ویژگی‌های اصلی این مبل کدامند؟

مدل مبل استیل

انگیزه – دکوراسیون – آیا با انواع مدل مبل استیل آشنایی دارید؟ نام دیگر مبل استیل، مبل سلطنتی است. مبل استیل به دلیل شکل خاصی که دارد بیشتر برای مجالس رسمی و مهمانی‌ها کارایی دارد. در ادامه همزمان با مشاهده مدل‌های مبل استیل، نکات مهم حین خرید این نوع مبلمان را بررسی می‌کنیم.

مبل استیل

مدل مبل استیل مصری جدید

مبل استیل

مبل استیل کلاسیک (صورتی چرک)

 

تفاوت مبل استیل با سایر مبل‌ها

 • منبت کاری: مبلمان استیل به علت داشتن برخی ویژگی‌ها جزو دسته مبلمان‌ خاص محسوب می‌شوند. یکی از ویژگی‌های شاخص این مبل‌ها، منبت‌کاری موجود بر روی این مبلمان است. مبل‌های استیل و مبل‌های کلاسیک هر دو دارای منبت‌کاری هستند، اما میزان کنده‌کاری‌های روی مبلمان کلاسیک کمتر و ساده‌تر از مبلمان استیل است و در مبل استیل به طور خاص به این هنر پرداخته شده است.
 • تاج: ویژگی منحصر به فرد دیگر این مبل‌ها، وجود تاج است. تاج در مبلمان استیل، در وسط مبل قرار دارد. بیشتر تولیدکنندگان نیز منبت‌کاری را بیشتر روی این قسمت انجام می‌دهند.
مبل استیل

مدل مبل استیل لوکس مشکلی-طلایی

 • تعداد: یکی دیگر از تفاوت‌های اصلی مبلمان استیل با دیگر مبل‌ها، تعداد واحد‌های آن است. مبلمان استیل در دو قالب هفت نفره و نه نفره در بازار عرضه می‌شود. قالب نه نفره مبل‌های استیل، دارای یک کاناپه سه نفره، چهار مبل تک نفره و دو صندلی میزبان است. این در حالی است که سایر مبل‌ها در قالب هفت نفره ارائه می‌شوند که دارای یک کاناپه سه نفره، یک کاناپه دو نفره و دو مبل یک نفره هستند.
مبل استیل

مدل مبل استیل کویین برژه

مبل استیل

مبل استیل شیک

 

اصطلاحات رایج در خرید مبل استیل

مبل استیل

مبل استیل چوبی قهوه‌ای

برای خرید مبل لازم است با تعدادی از اصطلاحات مهم در این زمینه آشنا شوید. در این بخش به بررسی تعدادی از آن‌ها می‌پردازیم که دانستن این اصطلاحات برای خرید خوب ضروری است.

۱. واحد مبل

در خرید با این اصطلاح زیاد مواجه می‌شوید. واحد‌ مبل این‌گونه است که مبل یک نفره برابر یک واحد، مبل دو نفره برابر یک و نیم واحد و مبل سه نفره معادل دو واحد است. از این رو یک دسته از مبلمان هفت نفره که شامل یک مبل سه نفره، یک مبل دو نفره و دو مبل تک نفره است برابر پنج و نیم واحد است.

۲. کلاف مبل

قالب و چارچوب اصلی مبلمان که بیشتر از جنس چوب تولید می‌شود را اصطلاحا کلاف می‌گویند.

۳. تاج مبل

بالاترین قسمت مبل که در وسط آن قرار دارد و بیشترین منبت گاری‌ها بر روی آن انجام می‌شود.

۴. نشیمن مبل

منظور کفی مبل و در اصطلاح جای نشستن در مبل را می‌گویند.

مبل استیل

مدل مبل استیل طلایی سفید

مبل استیل

مدل مبل استیل با منبت‌‌کاری ظریف

 

نکات مهم خرید مبل استیل

برای خرید مبل، باید دقت زیادی به خرج دهید. در این قسمت به بررسی مهم‌ترین نکات در خرید مبل استیل می‌پردازیم.

مبل استیل

مدل مبل استیل سلطنتی شیک

 • قبل از خرید، اول متراژ و فضای داخلی خانه را در اندازه بگیرید. به دلیل اینکه مبلمان استیل به دلیل ابعاد، نسبت به مبل‌های دیگر، بزرگ‌تر هستند؛ بنابراین برای منازلی با مساحت کم مناسب نیستند.
 • تاج در مبلمان استیل از اجزای جدا نشدنی این نوع مبل است. وجود تاج در این مبلمان باعث شده تا ارتفاع آن، از سایر مبل‌ها بلندتر باشد؛ از همین رو برای آپارتمان‌هایی که سقف کوتاهی دارند نیز مناسب نیست.
 • چیدمان مبلمان استیل، باید به نحوی باشد که اطراف آن خالی از تزئینات اضافه باشد. مبلمان استیل، به علت داشتن طرح‌های منبت‌کاری شده روی کلاف خود، شلوغ به نظر می‌رسند؛ بنابراین برای زیباتر شدن فضای منزل خود، از چیدن لوازم تزئینی مانند فرش‌های پر نقش و نگار، پرده و هر چیزی که احساس آشفتگی در انسان ایجاد می کاد، در کنار مبلمان استیل پرهیز کنید.
مبل استیل

مبل استیل طرح کلاسیک سبز

 

مهم‌ترین ویژگی‌های چوب مبل استیل

۱. مبل استیل سنگین است!

در نگاه اول با مشاهده مبلمان استیل، خواهید دید که بیشتر این مبلمان، از چوب تشکیل شده اند. چوب در انواع مختلف مبلمان فقط از جهت استحکام بخشیدن به مبل دارای اهمیت است. اما در مدل مبل استیل علاوه بر استحکام، چوب در ظاهر مبل و منبت‌کاری نیز اهمیت بالایی دارد. مهم‌ترین نکته‌ای که هنگام خرید مبل استیل یا سلطنتی باید به آن توجه شود، استحکام چوب است. عده‌ای از تولید کنندگان در ساخت مبل استیل از مواد دیگر به جای چوب استفاده می‌کنند. ساده‌ترین راه و روشی که می‌توان از آن به عنوان سنجشی برای تشخیص چوب، از مواد مصنوعی استفاده کرد سنگینی مبل استیل است. وزن چوب نسبت به مواد مصنوعی بیشتر است. در ابتدای امر برای سنجش استحکام چوب مبلمان، باید کلاف آن را مورد بررسی قرار دهید.

۲. به جنس چوب کلاف دقت کنید

در مبل‌های سلطنتی، کلاف موجود در مبل اهمیت بسیار زیادی دارد؛ زیرا کلاف مبل استیل، متصل‌ کننده تمام بخش‌های مبل مانند پارچه، اسفنج نشیمن به همدیگر است. کیفیت چوبی که کلاف از آن ساخته شده است، در مقدار طول عمر مفید مبل استیل تأثیر بالایی دارد. در مدل مبل استیل اغلب از چوب درخت گردو و راش استفاده می‌شود. البته عده‌ای از سودجویان به دلیل کم کردن هزینه‌های تولید، از چوب سفید که کیفیت بسیار پایینی دارد، استفاده می‌کنند. پس باید هنگام خرید از جنس چوب کلاف اطمینان حاصل کنید.

 • ساده‌ترین روش برای شناسایی یک کلاف خوب این است که روی مبل بنشینید و هنگام نشستن روی مبل استیل به صدای ایجاد شده توسط مبل دقت کنید. در صورت شنیدن صدای جیر جیر، یکی از دلایل آن می‌تواند استفاده از چوب بی‌کیفیت باشد.
 • بهترین و با کیفیت ترین نوع کلاف، کلاف دوبل است. برخی از تولید کنندگان مبل استیل به دلیل جلب رضایت مشتری خود امکان بازدید مشتری‌ها از کلاف را فراهم می‌کنند. در صورتی که این امکان برای شما فراهم شده است، از دوبل بودن کلاف مبل اطمینان حاصل کنید.

۳. نباید صدای جیرجیر بشنوید!

نکته دیگری که درباره کلاف مبل استیل یا سلطنتی اهمیت بسیار زیادی دارد، نقاط متصل شدن قطعات مختلف مبل به یکدیگر است. همانطور که از قبل به آن اشاره کردیم اگر هنگام نشستن روی مبل استیل صدای جیرجیر چوب را واضح شنیدید، از دیگر دلایل آن می‌تواند اشکال در اتصال قطعات مبل استیل به همدیگر باشد. در این حالت نیز از خرید این مبل‌ها خودداری کنید. در هنگام خرید مبلمان سلطنتی، از استحکام و اتصال دقیق قطعات به یکدیگر اطمینان حاصل فرمایید.

۴. توجه بیشتر به منبت‌کاری مبل

از نکات مهم دیگری که در هنگام خرید مبل استیل، چه در خریدهای اینترنتی و چه در خرید از فروشگاه‌ها، باید به آن توجه ویژه‌ای شود، کنده کاری و منبت‌های موجود بر روی کلاف مبل‌های استیل است. همانطور که قبلا نیز گفتیم، در بیشتر اوقات قسمت تاج مبلمان استیل، به هنر منبت‌‌کاری اختصاص داده می‌شود. بهترین و با کیفیت ترین چوب‌هایی که باید از آن برای منبت‌کاری استفاده کرد چوب نراد گرجستان، درختان راش و گردو و البته گاهی نیز استفاده از مواد مصنوعی به منظور استحکام بخشیدن بیشتر به مبل است.

مبل استیل

مدل مبل استیل فیروزه‌ای

۵. نکات کلیدی

 • نکته‌ دیگری که باید در مورد چوب مبل استیل به آن توجه کنید این است که چوب مبل نباید خوردگی و فرورفتگی نداشته باشد.
 • مهم‌ترین بخشی که باید برای تست کیفیت چوب آن را بررسی کنید چوب موجود در پایه‌های مبل استیل است. پایه‌های مبل استیل باید توانایی تحمل وزن بالا را داشته باشند. توجه کنید چوب، پوسیده یا ترک خورده نباشد.
 • جنس بدنه و پایه‌ها را با دقت مورد بررسی قرار دهید. توجه کنید که جنس هر دو، از یک نوع چوب باشد.
 • رنگ چوب نیز از نکات مهم در تشخیص دوام و کیفیت چوب مبل استیل است. رنگ تیره چوب نشانه مقاومت و دوام بیشتر آن است.
 • به طرح و نقشه ایجاد شده روی تاج مبلمان توجه کنید. این طرح و نقش‌ها باید به طور کامل قرینه باشد.
 • وجود نقش‌ها و گل‌های بزرگ در منبت‌کاری‌ نشانه این است که زمان زیادی صرف اجرای منبت‌کاری این مبل نشده است؛ بنابراین این نوع از مبل استیل، ارزش کمتری نیز خواهد داشت!
مبل استیل

مدل مبل استیل با رنگ خاکستری آنتیک

 

رنگ چوب‌های مختلف

مبل استیل

مبل استیل چوبی سفید

رنگ چوب‌ها به ترتیب از تیره به روشن عبارت اند از چوب آبنوس به رنگ سیاه، چوب گردو به رنگ خاکستری مایل به قهو‌ه‌ای تیره، چوب اوکالیپتوس به رنگ قهوه‌ای مایل به قرمز، چوب شمشاد به رنگ زرد لیموئی، چوب صنوبر به رنگ کرم و چوب تبریزی که به رنگ سفید است و نسبت به سایر چوب‌ها ماندگاری پایین‌تری دارد.

 

رنگ‌ آمیزی و ورق‌کاری مبل استیل

مبل استیل

مدل مبل استیل مصری سلطنتی

در این قسمت از مقاله، به بررسی رنگ مبلمان استیل به عنوان یکی از ویژگی‌های مهم در خرید مبل می‌پردازیم. در سال‌های پیش برای رنگ‌آمیزی مبل‌های استیل تولید کنندگان بیشتر از رنگ قهوه‌ای استفاده می‌کردند؛ اما در سال‌های اخیر تنوع سلیقه مشتریان، تولید کنندگان مبل استیل را بر آن داشت تا رنگ‌های گوناگون و متنوعی برای رنگ‌آمیزی مبلمان استیل به کار ببرند. تنوع رنگ موجود در مبلمان، این امکان را در اختیار مشتریان این مبل‌ها قرار داده است تا انتخاب بر مبنای سلیقه داشته باشند. رنگ‌آمیزی مبل‌های استیل اغلب با دو تکنیک استفاده از رنگ‌های پلی استر و ورق‌کاری انجام می‌شود. در ادامه به بررسی این دو شیوه می‌پردازیم.

۱. رنگ‌ پلی استر

این رنگ، در مقابل بسیاری از عوامل محیطی مانند حرارت، رطوبت، چربی، جوهر و غیره مقاوم است.

۲. ورق‌کاری

مبل استیل

مدل مبل استیل خرچنگی

در گذشته افراد برای ایجاد زیبایی اجسام با ارزش از آبکاری طلا استفاده می‌کردند و هم اکنون از ورق‌ طلا استفاده می‌کنند. این ورق‌ها، بسیار باریک‌تر و نازک‌تر از زرورق‌های موجود در منازل هستند و برای ایجاد یک لایه روی رنگ اصلی مبل‌های استیل از آن‌ها استفاده می‌شود. این ورق‌ها در رنگ‌های طلایی، مسی و نقره‌ای در بازار موجود هستند.

 

پارچه به کار رفته در مبل استیل

مبل استیل

مبل استیل سلطنتی

یکی آشکارترین و مهم‌ترین مشخصه های مبل استیل یا سلطنتی، پارچه‌های زیبای به کار رفته در این نوع از مبلمان است. بسیار دیده شده تعدادی از فروشندگان مبل‌های استیل، برای جذب مشتری از عبارت پارچه نانو استفاده می‌کنند. این فروشندگان، برای وصف کردن پارچه‌های به کار رفته در مبل‌های خود می‌گویند که مایعات به هیچ وجه در پارچه‌های این مبل نفوذ نمی‌کند و با ریختن مقداری آب روی پارچه مبل استیل تلاش در متقاعد کردن مشتریان دارند. این در حالی است که پارچه این مبلمان ضد آب است و آب برای زمان کوتاهی روی پارچه باقی می‌ماند و اگر مدتی آب روی پارچه باقی بماند به داخل پارچه نفوذ می‌کند.

مبل استیل

مدل مبل استیل سلطنتی با تناژ طلایی سفید

آب گریز بودن و عدم جذب آب فقط یکی از شاخصه‌های پارچه نانوست. مشخصات دیگر این نوع پارچه مانند ضد لکه بودن، ضد چین و چروک بودن، استحکام بالا، ضد بو و باکتری، دوام رنگ و غیره تنها تعدادی از مشخصات این نوع پارچه‌ها هستند. پارچه‌های نانو بسیار گران قیمت هستند و ارزش مادی یک متر پارچه نانو به طور تقریبی برابر است با مبلغ بیش از صد هزار تومان! این در حالی که است که میزان پارچه به کار رفته در مبلمان استیل حدود هفده الی بیست متر است.

 

رابطه بین میزان فضای منزل و نوع پارچه مبل استیل

مبل استیل

مبل استیل منبت‌کاری شده

مبل استیل

مدل مبل استیل طرح جدید

میزان فضای موجود در خانه شما که برای استقرار مبل‌ها قصد دارید از آن استفاده کنید، در انتخاب پارچه مبل شما از اهمیت زیادی دارد. در آپارتمان‌های کوچک که فضای کمی در اختیار شماد قرار می‌دهند بهتر است از پارچه‌های با جنس مخمل براق و پرزدار استفاده کنید. در خانه‌های بزرگ‌تر که فضا‌های بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهند، استفاده از پارچه‌های مخملی مات و بدون پرز، به زیباتر شدن منازل شما کمک شایانی خواهد کرد.

 

قیمت مبلمان استیل

مبل استیل

مدل مبل استیل

مبل استیل

مدل مبل سلطنتی استیل رنگ نسکافه ای

قیمت مبل استیل یا سلطنتی به علت استفاده از چوب‌‌‌های با کیفیت و مرغوب و همچنین انجام هنر منبت‌کاری روی کلاف مبل، قیمت تقریبا بالایی دارد. با توجه به افزایش قیمت متریال مبل نمی‌توان قیمت دقیقی از مبل‌ها ارائه کرد ولی به طور تقریبی حداقل قیمت‌ مبلمان استیل با کیفیت و مورد پسند حدود پنج میلیون تومان و حداکثر آن حدود چهل میلیون تومان است.

 

گارانتی مبل استیل

مبل استیل

مبل استیل سلطنتی (چوب نقره‌ای رنگ)

بسیاری از فروشندگان مبل استیل‌، برای جلب رضایت مشتری با دادن وعده‌های دروغین بیان می‌کنند که مبل‌های ما، دارای گارانتی‌های مختلفی مانند گارانتی تعویض هستند؛ اما در هنگام عقد قرارداد، گارانتی و ضمانت‌‌نامه ای که به شما ارائه می‌کنند دارای تبصره‌ و استثناهای زیادی است که مشتری از رسیدن به حق خود بازمی‌ماند؛ بنابراین مبل‌هایی را خریداری کنید که آن‌قدر مطمئن باشند که نیازی به استفاده از گارانتی تعویض نباشد و یا اینکه دقت داشته باشید ضمانت نامه ارائه شده برای مبل استیل، به شکلی تنظیم شده باشد که بتوان به آن اعتماد کرد.

آیا تجربه استفاده از مدل مبل استیل را در منزل خود داشته اید؟ میزان رضایت شما از کیفیت این مبل‌ها چقدر است؟ دیدگاه‌های خود را در انتهای این صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
 • Total (0)
Compare