بسته

جدیدترین مدل‌ های مبل راحتی

امروزه مبل‌ها جای خود را به‌خوبی در بین اسباب خانه بازکرده‌اند و کمتر خانه‌ای را می‌توان یافت که در آن مبل نباشد. انتخاب مبل و خرید آن، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های خانواده‌ها است. با توجه به تنوع مبل‌ها و همچنین تنوع رنگ‌ها، انتخاب مبل مناسب برای خانواده‌ها به کاری سخت تبدیل‌شده است. در این مطلب قصد داریم شما را با جدیدترین مدل‌ های مبل راحتی و راهنمای انتخاب آن آشنا کنیم.

جدیدترین مدل‌های مبل راحتی

جدیدترین مدل‌های مبل راحتی

هدف ما از نوشتن این مقاله، معری جدیدترین مدل‌ های مبل راحتی است. ما قصد داریم، جدیدترین مدل‌های مبل سال ۲۰۱۸ را در معرض نمایش شما قرار دهیم تا با خیالی آسوده‌تر و با دیدی بازتر به انتخاب مبل موردنظرتان برسید. علاوه بر نمایش تصویرهای جذاب از جدیدترین مدل‌ های مبل راحتی، اطلاعات جامعی در رابطه با مبل‌ های راحتی را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

جدیدترین مدل‌های مبل راحتی

انواع مبل

جدیدترین مدل‌های مبل راحتی

مبل‌های موجود در بازار، شکل‌ها و رنگ‌های متنوعی دارند، اما این مبل‌ها را برحسب نوع ترکیب پارچه و چوب، به‌طورکلی به سه دست مبل راحتی، مبل استیل یا سلطنتی و مبل‌های و نیمه سلطنتی تقسیم می‌کنند. ما در این مقاله قصد معرفی جدیدترین مدل‌ های مبل راحتی راداریم. پس لازم است مقداری با مبل‌های راحتی آشنا شوید.

جدیدترین مدل‌های مبل راحتی

مبل‌های راحتی

جدیدترین مدل‌های مبل راحتی

جدیدترین مدل‌های مبل راحتی

شاید کمتر کسی را بتوان یافت که با مبل‌های راحتی آشنا نباشد. مبل‌های راحتی یکی از انواع مبل‌ها هستند که تقریباً تمام سطح مبل با پارچه پوشیده شده است. این نوع از مبل‌ها، دارای ساختمانی از جنس چوب محکم هستند که با مقداری اسفنج پوشیده می‌شود و در آخر پارچه‌ای زیبا و نفیس آن را می‌پوشاند.جدیدترین مدل‌های مبل راحتی

مبل‌های راحتی نسبت به مبل‌های سلطنتی طرفداران بیشتری دارد؛ چراکه این مبل‌ها از راحتی بیشتری برخوردارند، همچنین قیمت مبل‌های راحتی به‌طورمعمول، از قیمت مبل‌های سلطنتی کمتر است. از مزیت‌های دیگر مبل‌ های راحتی این است که این نوع از مبل‌ها، فضای کمتری از خانه را اشغال می‌کنند و این ویژگی با توجه به فرهنگ آپارتمان‌نشینی، می‌تواند یک مزیت محسوب شود.

جدیدترین مدل‌های مبل راحتی

مزایا و معایب مبل راحتی نسبت به مبل های دیگر

جدیدترین مدل‌های مبل راحتی

مبل راحتی، پرطرفدارترین مبل در میان انواع مبل‌هاست. این مبل مزایا و معایب بسیاری نسبت به مدل‌های دیگر دارد. حمل‌ونقل آسان ازجمله مزایای این نوع از مبل‌ها است. مبل‌های سلطنتی سنگین و بزرگ هستند و همچنین نت‌های سلطنتی دارای چوبه‌ای منبت‌کاری شده هستند که همین عامل حمل‌ونقل آن‌ها را سخت‌تر می‌کند.

جدیدترین مدل‌های مبل راحتی

مبل‌های راحتی ازلحاظ قیمت، دارای قیمتی کمتر نسبت به مبل‌های سلطنتی هستند. مبل‌های سلطنتی به دلیل داشتن ظرافت‌های هنری، قیمتی به‌مراتب بالاتر دارند.

مبل‌های راحتی همان‌گونه که از نامشان پیداست، راحتی و آرامش بیشتری نسبت ب مبل‌های سلطنتی دارند. مبل‌های سلطنتی تا حدی رسمی هستند.

جدیدترین مدل‌های مبل راحتی

اگر خانه‌ای با پذیرایی کوچک دارید یا اینکه در آپارتمان زندگی می‌کنید، مبل‌های راحتی یک انتخاب هوشمندانه برای شما هستند، به‌طورکلی، مبل‌های سلطنتی مخصوص خانه‌های بزرگ و مدل‌های راحتی مخصوص خانه‌های کوچک است.

جدیدترین مدل‌های مبل راحتی

ازجمله معایب مبل‌های راحتی، کثیف شدن زودهنگام پارچه‌ای این مبل‌ها است. همان‌طور که گفتیم سراسر مبل‌های راحتی را پارچه می‌پوشاند به همین دلیل پارچه‌ای نوع از مبل‌ها در معرض آلودگی قرار دارد.جدیدترین مدل‌های مبل راحتی

ازجمله معایب دیگر مبل‌های راحتی نسبت به مبل‌های سلطنتی این است که مبل‌های سلطنتی ظاهری زیباتر نسبت به مبل‌های راحتی دارند. مبل‌های سلطنتی دارای منبت‌کاری‌های زیبا هستند، درحالی‌که یک مبل راحتی تمام زیبایی‌اش را مدیون جنس و رنگ پارچه‌اش است.

چگونه مبل راحتی باکیفیت را تشخیص دهیم؟

جدیدترین مدل‌های مبل راحتی

نکته هایی که باید در انتخاب مبل‌های راحتی بدانید، این است که ماده اصلی تشکیل‌دهنده مبل‌های راحتی، پارچه است و مبل راحتی در صورتی باکیفیت است که پارچه‌ای باکیفیت داشته باشد. البته مرغوبیت اسفنج بکاررفته در مبل نیز، معیار مهمی در تشخیص کیفیت آن است.

جدیدترین مدل‌های مبل راحتی

پارچه مبل راحتی

جدیدترین مدل‌های مبل راحتی

همان‌طور که گفتیم پارچه مبل، نقش مؤثری در کیفیت مبل راحتی، بازی می‌کند. در بازار پارچه‌های متنوعی وجود دارد. پارچه‌هایی بارنگ‌ها و نقش‌های مختلف؛ اما از کجا بدانیم که کدام پارچه باکیفیت‌تر است؟

در بازار ایران، پارچه‌هایی از کشورهای چین، ایتالیا، ترکیه و خود ایران وجود دارد. همان‌طور که احتمالاً می‌دانید، ترکیه یکی از قطب‌های نساجی دنیاست. به همین دلیل پارچه‌های ترک، سرآمد پارچه‌های موجود در بازار هستند و از کیفیت بالایی برخوردارند. نکته‌ای که باید بدانید این است که پارچه‌های ایرانی نیز از کیفیت خوبی برخوردارند و به‌خوبی توانسته‌اند جای خود را در بازار باز کنند.

جدیدترین مدل‌های مبل راحتی

تعیین قیمت مبل‌های راحتی

جدیدترین مدل‌های مبل راحتی

همان‌طور که میدانید، مهم‌ترین عامل در تعیین قیمت مبل راحتی، جنس و کیفیت پارچه به‌کاررفته در آن است. برای مثال اگر شما دو عدد مبل با ساختمانی مشابه را در نظر بگیرید، مبلی که با پارچه ترک پوشانده می‌شود تا حد خیلی زیادی گران‌تر از مدلی است که با پارچه‌ای از چین پوشیده می‌شود.

علاوه بر این عامل، حالت ساختمان مبل راحتی نیز نقش مهمی در تعیین قیمت آن دارد. بسیار ساده است که بدانید، مبل‌هایی که ساختمانی زیباتر دارند، طرفداران بیشتری نیز دارند و همین عامل باعث افزایش قیمت این نوع از مبل‌ها می‌شود.

مبل راحتی متناسب با دکوراسیون خانه

جدیدترین مدل‌های مبل راحتی

تطبیق مبل‌های راحتی، با دیگر اجسام خانه، بسیار مهم است. یکی از عوامل مهم تعیین‌کننده در زیبای خانه، رنگ مبل است. رنگ مبل درواقع، همان رنگ پارچه به‌کاررفته در آن است. در انتخاب مبل راحتی می‌بایست رنگ مبل را با دیگر اجسام خانه هماهنگ کرد. برای مثال اگر فرش شما کرمی است، می‌بایستی مبلی با پارچه‌ای نزدیک به رنگ کرمی بخرید.جدیدترین مدل‌های مبل راحتی

دقت کنید که هنگام خریدن مبل، شما متعلقات دیگری نیز باید خریداری کنید. ازجمله این متعلقات، میز عسلی است. نکته‌ای که باید در این رابطه بدانید این است که باید رنگ میز شما با رنگ مبل راحتی شما هماهنگ باشد و جلوه‌ای زیبا به خانه ببخشد. همچنین کوسن‌های مبل نیز، نقش پررنگ در زیبایی خانه شما دارند. بهتر است از کوسن‌هایی رنگ متضاد نسبت به پارچه مبلتان، استفاده کنید. این کار زیبای مبلمان و دکوراسیون خانه شمارا، چندین برابر می‌کند.جدیدترین مدل‌های مبل راحتی

انواع مبل‌های راحتی

جدیدترین مدل‌های مبل راحتی

مطلبی که باید بدانید این است که مبل‌های راحتی در انواع مختلفی تولید می‌شوند. تعدادی از این دسته‌ها عبارت‌اند از کاناپه، مبل راحتی آل، مبل راحتی نیمه آل و…

مبل‌های راحتی ال، همان‌طور که از نامشان پیداست، شبیه حرف L در الفبای لاتین هستند. این نوع از مبل‌های راحتی، طرفداران بی‌شماری دارد و بسیار مورد استقبال است. این نوع از مبل‌ها در خانه‌هایی با پذیرایی مربع شکل، کاربرد بیشتری دارند. به‌تازگی یک ضلع از مبل ال را بزرگ‌تر تولید می‌کنند و به آن مبل راحتی نیمه ال می‌گویند. این مبل‌ها نیز در خانه‌هایی با پذیرایی مستطیل شکل، کارایی دارند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 تعداد نظرات
پریدن به بالا