تغییر دکوراسیون خانه با راه هایی ساده

تغییران دکوراسیون خانه

تغییر دکوراسیون خانه همواره یکی از دغدغه‌های خانواده‌ها، به‌خصوص خانم‌ها است. با فرارسیدن ایام پایانی سال و نزدیک شدن به عید نوروز، این دغدغه خانواده‌ها قوت می‌گیرد؛ اما تغییر دکوراسیون خانه مخصوص عید نوروز نیست و در طول سال همواره خانواده‌ها به دنبال نونوار کردن خانه خود هستند. وقتی شما دکوراسیون خانه خود را تغییر می‌دهید، به خانواده خود انگیزه مجدد زندگی می‌دهید و باعث آرامش آن‌ها می‌شوید. انسان‌ها همیشه تغییرات و نو شدن را دوست دارند ولی این نو شدن و تغییر دکوراسیون خانه نیاز به زمان زیادی دارد. وقتی زمان تغییر دکوراسیون خانه فرامی‌رسد، بیشترین زمان خانواده‌ها صرف فکر کردن به ایده‌هایشان می‌شود.

تغییر دکوراسیون خانه

این‌که بدانیم کدام قسمت از خانه را باید تغییر دهیم یا اینکه آن را چگونه تغییر دهیم تا نتیجه بهتری را بگیریم بسیار مهم است. ایجاد هرگونه تغییر اشتباه در دکوراسیون خانه باعث ایجاد خلل درنتیجه به‌دست‌آمده می‌شود. اگر نتیجه تغییر دکوراسیون خانه مثبت نباشد باعث دلسردی اعضای خانواده می‌شود؛ همچنین ایجاد تغییرات در دکوراسیون خانه بسیار هزینه‌بر است پس هرگونه اشتباهی می‌تواند هزینه شما را به باد بدهد. قصه ما از نوشتن این مطلب، ایده دادن به افرادی است که قصد ایجاد تغییر دکوراسیون خانه خود را دارند. ایده‌هایی که به شما در این مطلب داده می‌شود، بسیار کم‌هزینه هستند و وقت زیادی را از شما برای انجام آن‌ها نمی‌گیرند. به شما اطمینان می‌دهیم که با انجام دادن این تغییرات می‌توانید خانه‌ای شیک و نونوار بسازید و از داشتن خانه‌ای زیبا و جدید لذت ببرید.

تغییر دکوراسیون خانه

جزئی‌تر نگاه کنید

به‌جای اینکه به مرمت فضای بیرونی خانه و انجام تعمیرات داخل خانه بپردازید، نگاه خود را جزئی‌تر کنید و به مسائل کوچک‌تر خانه بپردازید. وقتی فردی به خانه شما پا می‌گذارد، بیشتر توجه او به مبلمان شما است تا اینکه به این توجه کند که شما لوله‌کشی حمام را عوض کرده‌اید. به دنبال انجام تغییرات کوچک و تأثیرگذار باشید و انجام تغییرات کلی را در اولویت دوم خود قرار دهید.

 

مانند یک کاراگاه خصوصی عمل کنید

یک برگ کاغذ و یک خودکار به دست بگیرید و مانند یک کارگاه خصوصی در تمام خانه بچرخید. تمام جزئیاتی از خانه که نیاز به تغییر دارد را یادداشت کنید. از کوچک‌ترین جزئیات نیز نگذرید. می‌توانید فضای خانه خود را بر روی برگه نقاشی کنید و قسمت‌هایی از خانه که نیاز به تغییر دارد را علامت‌گذاری کنید تا در زمان مناسب به تغییر آن‌ها بپردازید. همچنین می‌توانید لیست خرید وسایل موردنظرتان را نیز در همین برگه یادداشت کنید.

 

تخت خواب خود را به یک اثر هنری تبدیل کنید

تخت خواب خود را به یک اثر هنری تبدیل کنید

شاید شما هم مدت‌هاست که به این نکته توجه کرده‌اید که نقش و نگار تختخوابتان تکراری شده است. تخت خواب معمولاً مهم‌ترین عضو در  دکوراسیون اتاق‌خواب شما است و درصورتی‌که همیشه تخت خواب شما یک‌شکل تکراری داشته باشد، ضربه مهلکی را به دکوراسیون اتاق‌خواب شما وارد می‌کند. یک ملحفه با نقش و نگارهای متنوع تهیه کنید. فقط دقت داشته باشید که نقش و نگارهای ملحفه‌ای که تهیه‌کرده‌اید، باید با دکوراسیون اتاق‌خواب شما هماهنگ باشد. این ملحفه را بر روی تمام تشک یا قسمتی از آن بکشید و دو طرف آن را در زیر تشک قرار دهید تا ثابت بماند. این کار هزینه‌ای را برای شما ندارد اما به زیبایی دکوراسیون خانه شما کمک زیادی می‌کند. توجه کنید که استفاده از ملحفه‌هایی با نقش و نگارهای رنگارنگ می‌تواند، زیبایی دکوراسیون اتاق‌خواب شما را چندین برابر کند.

 

قاب عکس‌های مناسب با سلیقه شما

قاب عکس

ما همیشه قاب عکس‌ها را بر روی دیوار می‌بینیم. آیا این‌یک قانون است که همیشه قاب عکس‌ها را باید بر روی دیوار نصب کنیم؟ یا اینکه آیا همیشه باید قاب عکس‌ها را صاف و منظم به روی دیوار نصب کرد؟ بیایید و برای یک‌بار هم که شده عادت شکنی کنید. قسمتی از خانه که کم رفت‌وآمد تر است را انتخاب کنید. برای قاب عکس‌های خود پایه‌های شیک و زیبا بخرید. قاب عکس‌های خود را به‌وسیله این پایه‌ها بر روی زمین قرار دهید. می‌توانید قاب عکس‌ها را به‌صورت کاملاً منظم بر روی زمین قرار دهید یا اینکه آن‌ها را به‌صورت کاملاً غیرمنظم بر روی زمین قرار دهید. در هر دو صورت نتیجه تغییر دکوراسیون خانه عالی است. اگر این ایده را دوست ندارید و می‌خواهید قاب عکس‌های خود را بر روی دیوار نصب کنید، آن‌ها را به‌صورت کج‌ومعوج و بدون نظم بر روی دیوار نصب کنید. این کار را انجام دهید و مطمئن باشید نتیجه آن مثبت است.

 

گلدان‌های سخنگو

گلدان‌های سخنگو

به گلدان‌های خانه خود نگاهی بیندازید، آن‌ها شکل‌های متفاوتی دارند. احتمالاً آن‌ها را از مغازه‌های مختلفی خریده‌اید و شکل‌های متفاوتی باهم دارند. این متفاوت بودن شکل گلدان‌ها، چندان جالب نیست. شما به‌سادگی می‌توانید با یک تغییر کم‌هزینه، شکل گلدان‌های خود را خوشایند کنید. مقداری کاغذ کادو یا کاغذ رنگی با نقش و نگارهای زیبا بخرید و با کمی سلیقه گلدان‌های خود را با این کاغذ کادوها بپوشانید. با استفاده از یک خودکار یا ماژیک، جملات زیبا یا خنده‌داری را بر روی آن‌ها بنویسید. می‌توانید از اعضای خانواده خود بخواهید تا هرکدام از آن‌ها بر روی گلدان موردعلاقه‌شان چیزی بنویسند. هرچند ماه یک‌بار می‌توانید این کاغذها را عوض کنید و جملات جدیدی را روی آن‌ها بنویسید.

گلدان‌های سخنگو

دراور های عروسکی

دراور های عروسکی

اگر مدت‌زمان زیادی است که از دراور های خود استفاده می‌کنید و از آن‌ها خسته شده‌اید، به‌جای اینکه آن‌ها را تعویض کنید یا اینکه آن‌ها را رنگ کنید و هزینه زیادی متحمل شوید، می‌توانید آن‌ها را با استفاده از عروسک و روبان‌های مختلف تزئین کنید. فقط باید توجه کنید که رنگ روبان‌ها را متناسب با رنگ دراور تان انتخاب کنید. اگر می‌خواهید دراور اتاق کودکان را تزیین کنید، می‌توانید از روبان‌های رنگارنگ و عروسک‌های زیبا استفاده کنید. می‌توانید قسمت‌هایی از دراور را که دچار آسیب شده است، با استفاده از عروسک و روبان‌های زیبا بپوشانید.

 

خانه مادربزرگه

تغییر دکوراسیون خانه با وسایل کهنه

فضای خانه خود را می‌توانید با وسایل مختلف تزئین کنید. برای تزیین کردن خانه می‌توانید از وسایل کهنه و قدیمی استفاده کنید. می‌توانید به سمساری‌ها سری بزنید یا اینکه از انباری خانه خود و یا از خانه مادربزرگتان، وسایلی را پیدا کنید و آن‌ها را در فضای خانه خود قرار دهید تا به‌وسیله آن‌ها خانه خود را زیباتر کنید. مثلاً می‌توانید از یک گوشی تلفن قدیمی استفاده کنید و از صندلی کهنه برای زیر تلفن استفاده کنید.

 

جعبه‌های پرکاربرد

جعبه‌های پرکاربرد

میزهای آرایش و میزهای تحریر همواره شلوغ هستند. وسایلی که در جلوی میز آرایش شما قرار می‌گیرند همیشه مورداستفاده شما هستند و نمی‌توانید آن‌ها را جمع کنید و در کشویی قرار دهید. برای اینکه از شلوغی بیش‌ازحد جلوی میز آرایش خود جلوگیری کنید، می‌توانید از جعبه‌های زیبای کادو استفاده کنید و تمام وسایل آرایش خود را در این جعبه‌ها قرار دهید. این جعبه‌ها زیبایی خاصی به میز آرایش شما می‌بخشند و نیز می‌تواند وسایل شما را جمع‌وجور کنند.

 

آشپزخانه در حمام

حمام

با انجام دادن بعضی از ایده‌ها می‌توانید حمام متفاوتی داشته باشید. می‌توانید از وسایل آشپزخانه در حمام خود استفاده کنید. می‌توانید فنجان را پر از پنبه کنید یا اینکه شکرپاش را پر از گوش پاک‌کن کرده و آن را در گوشه‌ای از حمام قرار دهید. یا اینکه می‌توانید صابون خود را درون بشقابی قرار دهید. در آخر می‌توانید تمام وسایل را درون سینی قرار دهید و از داشتن حمامی متفاوت لذت ببرید.

 

تغییر دکوراسیون خانه با گلدان‌های عجیب

گلدان‌های عجیب

بارها شده که شما در خانه‌تکانی عید، وسایلی را دور انداخته‌اید یا اینکه آن‌ها را درون انباری گذاشته‌اید؛ در حالی که می‌توانید از این وسایل به‌دردنخور به‌عنوان وسیله‌ای به عنوان تغییر دکوراسیون خانه استفاده کنید. مثلاً می‌توانید از یک نمکدان کهنه، به‌عنوان گلدان استفاده کنید و گلی با ساقه باریک را در سوراخ‌های نمکدان قرار دهید. می‌توانید از وسایل دیگری نیز استفاده کنید.

 

سفره‌های آسمانی

سفره‌های آسمانی

زیبایی چیدمان سفره شام برای خانم‌ها بسیار مهم است و همواره می‌خواهند سفره‌ای جذاب و متفاوت داشته باشند. برای این کار می‌توانید هنگام چیدن سفره، علاوه بر وسایلی که آن‌ها را برای شام نیاز دارید، از وسایل غیر مرتبط استفاده کنید. مثلاً می‌توانید جعبه زیورآلات خود را بازکنید و وسایلی از آن را درون سفره خود بچینید. همچنین می‌توانید برای تزئین سفره خود از روبان‌های رنگی یا خرده‌های کاغذ رنگی استفاده کنید.

انگیزه
Logo
قابلیت ثبت نام در سایت فعال نیست
Compare items
  • Total (0)
Compare