طرز تهیه مارمالاد پرتقال بدون ژلاتین و با پودر ژلاتین خانگی

مارمالاد ها بسیار متنوع هستند و انواع و اقسام گوناگونی دارند که تهیه کردن آن بسیار راحت و آسان می باشد. در فرهنگ انگلیسی و آمریکایی، مارمالاد اغلب به نوعی کنسرو اطلاق می‌شود که از پرتقال یا سایر انواع مرکبات تهیه شده باشد. از این مارمالادها معمولاً به همراه نان تست برای صبحانه استفاده می‌کنند. مارمالادها به‌ویژه مارمالاد پرتقال انواع بسیار متنوعی دارند. در این مطلب دو روش تهیه برای این مارمالاد خوشمزه را ارائه داده ایم؛ با ما همراه باشید.

طرز تهیه مارمالاد پرتقال خوشمزه بدون ژلاتین

مواد لازم  
پرتقال
یک کیلو و۳۰۰ گرم (پنج پیمانه پوره پرتقال)
شکر یک پیمانه
چوب دارچین یک یا دو عدد
بادیان ختایی یا انیسه (به دلخواه) یک یا دو عدد
میخک ۲-۳ عدد
آب لیمو‌ترش (به دلخواه) دو یا سه قاشق غذاخوری

طرز تهیه مارمالاد پرتقال خوشمزه بدون ژلاتین

مراحل طرز تهیه مارمالاد پرتقال برای کیک و شیرینی و صبحانه

 • یک چاقوی تیز انتخاب کنید و پرتقال ها را پوست بکنید. تا جای ممکن قسمت سفیدِ پوست پرتقال را کاملا جدا کنید.
 • پرتقال ها را با کمک غذاساز یا مخلوط‌ کن پوره کنید. اگر میزان پرتقال زیاد است یا غذاساز شما کوچک است این کار را در چند نوبت انجام دهید تا پوره‌ی پرتقال یکدست و لطیف باشد. اگر پوست یا قطعاتِ پرتقال در پوره باقی بمانند نتیجه‌ی نهایی اصلا جالب نمی‌شود.
 • پرتقال‌ها را داخل یک قابلمه بریزید و به آن شکر اضافه کنید. اگر میزان پوره پنج پیمانه باشد باید یک پیمانه شکر اضافه کنید. این میزانِ شیرینی کاملا به اندازه است و دل را نمی‌زند. اگر دوست دارید کمی آب لیمو‌ترش اضافه کنید.
 • دارچین، میخک و انیسه را اضافه کنید. مخلوط باید به مدت بیست الی سی دقیقه روی شعله‌ی متوسط قل بخورد تا به غلظت مربا برسد. در این مرحله مربا را بچشید و زیر آن را خاموش کنید.
 • شیشه‌های مربا را آماده کنید و داخل آن ها را پر کنید. با یک قاشق غیر فلزی محتویات شیشه را هم بزنید تا اگر حباب هوا بین مواد تشکیل شده است، خارج شود. دقت کنید که شیشه‌ها نباید کاملا از مربا پر شوند و سر آن‌ها باید حداقل شش، هفت میلی‌متر خالی باشد.

 

طرز تهیه مارمالاد پرتقال با پودر ژلاتین

مواد لازم  
پرتقال ۴ عدد حدود ۵۰۰ گرم
شکر ۱/۲-۱ پیمانه
آب ۱/۴ پیمانه
ورقه ژلاتین ۲ ورق

طرز تهیه مارمالاد پرتقال با پودر ژلاتین

دستور تهیه مارمالاد پرتقال خانگی و عالی

 • پرتقال را پوست گرفته، سپس به صورت پره در آورده، بعد پره های پرتقال رانیز پوست گرفته و مغز آن را جدا می کنیم.
 • مغزها را درمخلوط کن ریخته وله می کنیم.
 • شکر را روی آن ریخته و روی جرارت تند قرار می دهیم.
 • زمانی که قوام آمد، ورقه ژلاتین را به مدت دو دقیقه در مقداری آب خیس نموده سپس از آب بیرون آورده و به مارمالاد اضافه می کنیم.
 • یکی دو مرتبه هم می زنیم و از روی حرارت بر می داریم . پس از سرد شدن در ظرف مورد نظر قرار می دهیم.

 

سخن آخر

معمولا در فرآیند تولید مربا، تکه‌های میوه قابل دیدن را داخل شهدی شیرین داریم. حالا اگر طی فرآیند تولید، میوه‌ها را بپزند، آن‌ها را هم بزنند، با آب و شکر مخلوط کنند و به شکل خمیر دربیاورند، آن وقت است که می‌‌توانیم بگوییم به جای مربا، مارمالاد داریم.

امیدواریم این مارمالاد پرتقال جذاب را در خانه تهیه کنید و نتیجه آن را در پایین همین صفحه با ما و سایر دوستانتان در انگیزه در میان بگذارید.

در آخر پیشنهاد می کنیم که اگر به طعم پرتقال علاقه دارید، مطالب طرز تهیه مربای پوست پرتقال و خورش پرتقال را در انگیزه از دست ندهید!

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
Logo
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
 • Total (0)
Compare