طرز تهیه لواشک خانگی ؛ ۱۶ مدل لواشک ترش، شیرین و ملس

طرز تهیه انواع لواشک خانگی

لواشک یکی از تنقلات مقوی مورد علاقه تمام رده‌های سنی بوده که در مزه‌های شیرین، ترش و ملس موجود است. اما دقت داشته باشید که لفظ مقوی مختص لواشک‌‌های خانگی است. بنابراین توصیه ما این است که خودتان در خانه لواشک خانگی تهیه کرده و از طعم و خواص بی‌نظیر آن لذت ببرید تا مشتری همیشگی لواشک سالم خانگی شوید!

در این مطلب طرز تهیه انواع لواشک خانگی را به ساده‌ترین و سالم‌ترین روش ممکن آموزش خواهیم داد؛ با ما همراه باشید.

 

انواع لواشک خانگی

۱. لواشک آلو

وقتی اسم لواشک به میان آید، اولین نوعی که در خاطرمان تداعی می‌شود، معمولا لواشک آلو است. این لواشک ترش و ملس خوشمزه، با داشتن تمامی خواص آلو، یک میان وعده مناسب برای شما و کودکانتان است. در طرز تهیه لواشک آلو، شما صرفا به کمی آلو و نمک نیاز دارید و تمام! پس در فصل تابستان از تهیه این لواشک خانگی خوشمزه غافل نشوید.

طرز تهیه لواشک آلو

۲. لواشک آلبالو

آلبالو یکی از آن میوه‌های جذاب و آبدار تابستانی که همه جوره دلربایی می‌کند! عاشقان لواشک خوب می‌دانند که لواشک آلبالو خانگی یکی از آن گل‌های سرسبد لواشک‌های خانگی است که طعم ترش و خوشمزه آن تا مدت‌ها زیر زبان می‌ماند. این لواشک نیز به راحتی در خانه قابل تهیه است.

طرز تهیه لواشک آلبالو

۳. لواشک زرشک

لواشک زرشک، یکی از ترش‌ترین و پرخاصیت‌ترین لواشک‌هاست که شما با در دست داشتن زرشک تازه و یا زرشک خشک، می‌توانید آن را در خانه تهیه کرده و از طعم و عطر این لواشک خانگی بی‌نظیر لذت ببرید. البته اگر تحمل این حجم از جذابیت و ترش‌مزگی را داشته باشید!

طرز تهیه لواشک زرشک خوشمزه و ترش

۴. لواشک زغال اخته

زغال اخته با آن رنگ و طعم خاص و خوشمزه‌اش! تصور کنید لواشک خانگی که با زغال اخته تهیه شود، چه می‌شود! به نظر شما از لواشک زغال اخته‌ای که در خانه تهیه شده و با عطر گلپر بی‌نظیری که در هوا پخش می‌کند می‌توان گذشت؟! قطعا نه! پس در فصل زغال اخته‌های ترش و آبدار، این لواشک خوشمزه را نیز در خانه تهیه کنید و از مزه ترش آن لذت ببرید.

طرز تهیه لواشک زغال اخته ترش و خوشمزه خانگی

۵. لواشک گیلاس

طبع گیلاس سرد و خشک است و لواشک تهیه شده از آن طبیعتی معتدل‌تر دارد و همه خواص گیلاس را نیز در خود جای داده است. اگر در فصل تابستان به دنبال تهیه یک لواشک خوشمزه و جذاب خانگی هستید، لواشک گیلاس یکی از بهترین گزینه‌هاست. شما می‌توانید با کمی گیلاس، شکر یا عسل و نمک، این لواشک را در خانه درست کرده و طعم بهشتی آن را در تمام فصول سال با خود داشته باشید!

طرز تهیه لواشک گیلاس خانگی ترش و شیرین و خوشمزه

۶. لواشک زردآلو

اگر از تنقلات دست‌ساز استقابل می‌کنید، لواشک زردآلو یکی دیگر از محبوب‌ترین‌هاست که باید آن را امتحان کنید. در فصل تابستان که بازار زردآلوهای زرد و آبدار داغ است، کمی زردآلوی رسیده تهیه کنید و با دستور زیر این لواشک مقوی و خوشمزه را حتما در خانه درست کنید. مزه ملس و بهشتی این لواشک خانگی را هیچ گاه از یاد نخواهید برد و مشتری دائمی آن می‌شوید؛ قول می‌دهیم!

طرز تهیه لواشک زردآلو خانگی ملس و خوشمزه - ساده و با سیب و هلو

۷. لواشک خرمالو

و اما یک لواشک پاییزی خوشمزه و خوشرنگ و کمتر شناخته شده! لواشک خرما یکی از آن لواشک‌های جذاب پاییزی است که کمتر کسی طعم بی‌نظیر آن را امتحان کرده است، اما ما به شما توصیه می‌کنیم در اولین فرصتی که خرمالوهای خوشمزه و خوشرنگ را در بازار دیدید، به فکر تهیه این لواشک خوشمزه و مقوی بیافتید. بافت و طعم خاص این لواشک نیز تجربه جالبی برای شما خواهد ساخت.

طرز تهیه لواشک خرمالو در فر و بدون فر خانگی

۸. لواشک انگور

اگر از شک و شبهه‌های شرعی لواشک انگور بگذریم، این لواشک نیز ارزش امتحان کردن را دارد! لواشک انگور نیاز به رعایت یکسری نکات شرعی دارد، تا شما یک لواشک مقوی، شیرین و خوشمزه را در خانه تهیه کنید و از خواص و طعم بی‌نظیر آن لذت ببرید. در لینک پایین، طرز تهیه این لواشک خانگی شیرین را بخوانید.

طرز تهیه لواشک انگور در خانه

۹. لواشک هفت میوه

لواشک هفت میوه هم یکی از لواشک‌های معروف بوده که ترکیبی از چند نوع میوه خوشمزه است؛ البته نوع میوه‌های موجود در آن کاملا به سلیقه شما بستگی دارد که میل دارید لواشک شما به ترشی بزند یا شیرینی! اما به هر حال این لواشک نیز ترکیبی از طعم و مزه‌های میوه‌ای است و توصیه می‌کنیم تهیه این لواشک بسیار خوشمزه را نیز در دستور کار قرار دهید!

طرز تهیه لواشک هفت میوه ملس خانگی بسیار خوشمزه

۱۰. لواشک گوجه سبز

بی شک یکی از لواشک‌های پر طرفدار همین لواشک گوجه سبز است! تصور کنید گوجه سبز با آن مزه ترش و خوشمزه‌اش، همراه با کمی آب و نمک لواشک هم بشود! اوممم! واقعا فکر کردن به این لواشک هم هوش از سر آدم می‌برد! تهیه لواشک گوجه سبز کار چندان دشواری نیست و ما بهترین دستور تهیه این لواشک ترش خانگی را، قبلا در انگیزه در اختیارتان قرار داده‌ایم.

طرز تهیه لواشک گوجه سبز ترش و خانگی با تصویر در فر و بدون فر

۱۱. لواشک شلیل

اگر لواشک‌های معطر و ملس را می‌پسندید، لواشک شلیل مخصوص شماست؛ ترکیبی از عطر بهشتی شلیل، بافت آبدار و مزه‌ای ملس و خوشمزه! این لواشک را نیز مانند همه لواشک‌ها می‌توانید به صورت ترکیبی با میوه‌های دیگر در خانه تهیه کنید، اما توصیه ما تهیه یک لواشک ناب و خالص از شلیل است تا شما را در هر فصلی مستقیم ببرد به دنیای عطر و طعم میوه‌های تابستانی!

لواشک شلیل خوشمزه و آبدار

۱۲. لواشک هندوانه

نشنیده بودید، نه؟ بله، لواشک هندوانه هم یکی دیگر از لواشک‌های کمتر شناخته شده تابستانی است که حداقل ارزش یکبار امتحان کردن را دارد. این لواشک آبدار با آن بافت کشدار مخصوص خودش، شما را به مهمانی عطر و مزه هندوانه‌های آبدار تابستانی می‌برد. پس دفعه بعدی که هندوانه خریدید، به فکر تهیه این لواشک عجیب اما خوشمزه بیافتید و زود دست به کار شوید!

طرز تهیه لواشک هندوانه خانگی بدون فر خوشمزه و خوشرنگ

۱۳. لواشک خرما

سخت بتوان به این بمب انرژی لواشک گفت، اما به هر حال طرز تهیه‌ای مشابه لواشک‌ها دارد؛ لواشک خرما هم یکی دیگر از انواع لواشک‌هاست که بسیار مقوی و خوشمزه است. این لواشک را با ترکیب کردن با گردو، عطر دارچین و هل در خانه تهیه کنید و کودکانتان را از شر تنقلات مضر بازاری نجات دهید!

طرز تهیه لواشک خرمای خانگی

۱۴. لواشک سیب

یکی از ساده‌ترین، ملس‌ترین و معطرترین لواشک‌های خانگی، همین لواشک سیب است. لواشک سیب علاوه بر به همراه داشتن عطر بی‌نظیر سیب، یک شیرینی متعادلی دارد که به عنوان یک میان‌وعده مقوی در کنار کمی بادام و گردو به شدت توصیه می‌شود.

طرز تهیه لواشک خانگی سیب

۱۵. لواشک انار

از هر چه بگذریم، سخن لواشک انار خوش‌تر است! لواشک انار از نظر خیل عظیم عاشقان لواشک، سلطان لواش‌های عالم است. این لواشک آمیزه‌ای از مزه، رنگ، بافت رویایی و ژله‌ای و جذابیت است که فکر کردن به آن هم آدم را دیوانه می‌کند! پس در فصل پاییز که انارهای خوشرنگ و لعاب روانه بازارها شدند، ذخیره لواشکی یکسال خود را تامین کنید و در طول سال مست شوید از طعم و مزه رویایی این لواشک بهشتی!

طرز تهیه لواشک خانگی انار

۱۶. لواشک کیوی

و اما لواشک خوشرنگ و متفاوت کیوی! این لواشک نیز یکی دیگر از انواع لواشک میوه‌ای است که به راحتی می‌توانید در منزل آن را تهیه کرده و در باقی فصول سال از مزه عالی آن لذت ببرید. لواشک کیوی رنگ و لعابی متفاوت با بقیه لواشک‌ها دارد که توصیه می‌کنیم از تهیه آن غافل نشوید.

طرز تهیه لواشک کیوی ساده و ترکیبی خانگی خوشمزه

سخن آخر

در این مطلب به طرز تهیه انواع لواشک خانگی را با میوه‌های متنوع سال پرداختیم. به خاطر داشته باشید که شما با همین فرمول‌ها می‌توانید با هر میوه‌ای یک لواشک خانگی سالم و خوشمزه برای خود و خانواده عزیزتان تهیه کرده و از مزه عالی آن لذت ببرید.

شما چه لواشک‌های خانگی دیگری سراغ دارید؟ در پایین همین صفحه از تجربیات با ارزش خود برای ما بنویسید.

همچنین در پایان به شما علاقمندان تهیه محصولات سالم خانگی، توصیه می‌کنیم طرز تهیه خیارشور خانگی را نیز در انگیزه آموزش دیده و خود را از تهیه انواع بازاری آن خلاص کنید!

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
  • Total (0)
Compare