طرز تهیه شربت آلبالو خانگی خوشرنگ، شفاف و خوشمزه

طرز تهیه شربت آلبالو خوشرنگ و شفاف

شربت آلبالو را اگر با آلبالوی اول فصل که هنوز خیلی رسیده نیست، درست کنیم رنگ آن سرخ تند می‌شود و مزه اش قدری ترش خواهد بود. با آلبالوی رسیده، رنگ شربت آلبالویی پخته و ترشی آن کمتر خواهد بود. اگر دم آلبالو را نگیریم شربت ما عطر دم آلبالو را جذب می‌کند، ولی پس از چند ماه رنگ آن به رنگ چای مایل می‌شود.  به شربت آلبالو غالباً وانیل می‌زنند، ولی بهتر است، اول شربت را بدون وانیل درست کنید و یک لیوان آن را با آب و یخ بنوشید، اگر عطر خود آلبالو به نظرتان کافی نیامد وانیل به آن اضافه کنید. در این مطلب طرز تهیه شربت آلبالوی خوشرنگ را به شما آموزش می‌دهیم.

 

مواد لازم برای شربت آلبالو

آلبالو ۲۵۰ گرم
شکر ۵۰۰ گرم
آب ولرم نصف لیوان

شربت آلبالو خوشرنگ خانگی  طرز تهیه شربت آلبالو

  • برای تهیه شربت آلبالوی طبیعی ابتدا آلبالو‌ها را تمیز می‌کنیم و اگر لابه لای آن‌ها از برگ‌های درخت بود آن‌ها را می‌گیریم و آلبالو‌ها را در قابلمه‌ای می‌ریزیم و روی آن‌ها آب می‌گیریم و ۵ دقیقه اجازه می‌دهیم در آب بمانند و بعد آبکشی می‌کنیم و در سینی آبکش را قرار می‌دهیم.
  •  آلبالو‌ها را دانه دانه با چاقو از یک طرف برش می‌دهیم و هسته آن‌ها را جدا می‌کنیم و یا با هسته گیر این کار را انجام می‌دهیم و آلبالو‌ها را در قابلمه‌ای می‌ریزیم. پس از جداکردن کامل هسته ها، لا به لای آلبالو‌ها شکر می‌ریزیم.
  •  ظرف آلبالو را در یخچال قرار می‌دهیم تا به مدت ۷ ساعت در یخچال بماند و آب بیاندازد. (بهتر است این کار را شب انجام دهید تا صبح آماده پختن باشد) سپس قابلمه آلبالو‌ها را از یخچال بیرون می‌آوریم و روی حرارت ملایم قرار می‌دهیم.
  • و آب ولرم را به آن اضافه می‌کنیم و هم می‌زنیم تا شکر کاملا حل شود. حرارت را خیلی کم نمی‌کنیم، چون رنگ شربت سیاه می‌شود و زیاد هم نمی‌کنیم، چون ممکن است آلبالو‌ها بسوزند. پس از اینکه شکر کاملا در شربت حل شد ۱۵ دقیقه زمان می‌دهیم تا شربت قوام آید.
  • و اگر روی شربت کف ایجاد می‌شد با قاشق کف‌ها را می‌گیریم. بعد از گذشت این زمان قابلمه شربت را از روی حرارت بر می‌داریم و آب آن را از آلبالو‌ها جدا می‌کنیمبه این صورت که از آلبالو‌ها در قابلمه بر می‌داریم و در صافی می‌ریزیم تا آب آلبالو‌ها کاملا از آن‌ها جدا شود.
  • و در ظرفی می‌ریزیم و یا بسته بندی می‌کنیم و آب آلبالو‌ها را نیز در شیشه می‌ریزیم و هر زمان خواستیم کمی از آلبالو را در لیوان می‌ریزیم و روی آن آب خنک می‌گیریم و با قاشق مخلوط می‌کنیم و نوش جان کنید. آلبالو‌ها را نیز می‌توانید برای اسموتی آلبالو یا آلبالو پلو استفاده کنید.

 

سخن آخر

بطور کلی هرگونه شربتی را بهتر است در ظرف لعابی تهیه کنیم. برای طرز تهیه شربت آلبالو خانگی با هسته، مراحل بالا را به جز مراحل جدا کردن هسته آلبالو را انجام دهید.

در آخر پیشنهاد می‌کنیم در فصل آلبالو از خشک کردن آلبالو، لواشک آلبالو غافل نشوید!

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
  • Total (0)
Compare