بهترین ترکیب گوشت چرخ کرده برای غذاهای مختلف چیست؟

بهترین ترکیب گوشت چرخ کرده برای غذاهای مختلف

گوشت چرخ کرده می تواند با توجه به نوع کاربرد آن از بخش های مختلف بدن دام و با نسبت های متفاوت گوشت و چربی انتخاب شود. بنابراین بهترین ترکیب گوشت چرخ کرده برای هر نوع غذایی متفاوت است. از این رو در این مطلب قصد داریم ترکیبات گوشت چرخ کرده را برای پخت انواع غذا با گوشت چرخ کرده، برایتان شرح دهیم؛ با ما همراه باشید.

ترکیب گوشت چرخ کرده برای پلو و کتلت

بهترین نسبت ترکیب این دو گوشت برای چرخ کردن، ۵۵ درصد (گوساله) به ۴۵ درصد (گوسفندی) است؛ یعنی بهتر است از هر ۱ کیلوگرم گوشت چرخ کرده، ۵۵۰ گرم گوشت ران گوساله با ۴۵۰ کیلوگرم گوشت قلوه‌گاه گوسفندی مخلوط شود. این ترکیب چربی و لطافت استانداردی به گوشت شما خواهد داد.

ترکیب گوشت چرخ کرده و سیب زمینی

ترکیب گوشت چرخ کرده برای کوبیده

ترکیب گوشت چرخ کرده با پیاز برای کوبیده بسیار مهم است. در یک کیلو گرم گوشت، بایستی از ۶۰۰ گرم سردست گوساله و ۴۰۰ گرم گوشت قوه گاه گوسفندی استفاده شود. قلوه گاه گوسفندی چربی لازم برای این ترکیب را فراهم خواهد کرد. پیاز مورد نیاز برای یک کیلوگرم گوشت چرخ کرده کبابی نیز، ۲۰۰ تا ۲۵۰ گرم می باشد.

 

بیشتر بدانید: طرز تهیه کباب کوبیده خوشمزه با تمام فوت و فن‌ها

 

ترکیب گوشت چرخ کرده بوقلمون و گوساله

طبع گوشت بوقلمون از نظر طب سنتی گرم و مرطوب است. از طرفی گوشت گوساله طبعی سرد دارد و به همین دلیل است که گوشت گوساله را معمولا با گوشتی با طبع گرم مانند بوقلمون مخلوط می کنند. برای این منظور لازم است برای یک کیلوگرم گوشت، ۶۰۰ گرم گوشت ران گوساله و ۴۰۰ گرم گوشت سینه بوقلمون در نظر بگیرید.

ترکیب گوشت چرخ کرده بوقلمون و گوساله

 

بیشتر بدانید: طرز تهیه ۷ نوع غذا با گوشت بوقلمون (بدون بو و بسیار لذیذ

 

ترکیب گوشت چرخ کرده با مرغ

معمولا برخی از رستوران ها برای کاهش قیمت نهایی کوبیده های خود، از مقداری گوشت مرغ در ترکیب گوشت استفاده می کنند. البته این کار باعث لطیف تر شدن بافت و بالاتر رفتن چسبندگی نیز می شود. برای این منظور ۷۰۰ گرم گوشت سردست گوسفندی را با ۳۰۰ گرم گوشت سینه مرغ چرخ کرده و ۳۰۰ گرم نیز تفاله پیاز به آن اضافه می کنند.

اما برای تهیه کوبیده مرغ، بایستی ۶۰۰ گرم ران مرغ، ۳۰۰ گرم سینه مرغ و ۱۰۰ گرم دنبه گوسفندی را با ۲۰۰ گرم تفاله پیاز مخلوط کنید و به یک ترکیب استثنایی برای کوبیده مرغ برسید.

 

بیشتر بدانید: طرز تهیه کباب مرغ خوشمزه با سس کره و زعفران

 

ترکیب گوشت چرخ کرده با سویا

اضافه کردن سویا به گوشت می تواند اهداف زیادی داشته باشد؛ برای مثال کم کردن هزینه نهایی، استفاده کمتر از گوشت قرمز یا کم کردن کلسترول ناشی از مصرف گوشت قرمز و همچنین جلوگیری از آب رفتن گوشت همبرگرها و کتکت ها. از این رو برای ترکیب کردن گوشت با سویا، برای هر یک کیلوگرم گوشت سردست گوساله یا گوسفندی، لازم است ۳۰۰ گرم سویا را به مدت ۳ ساعت بخیسانید و سپس آبکش کرده و با گوشت قرمز یکبار چرخ کنید.

بهترین ترکیب گوشت چرخ کرده در طب سنتی

سخن آخر

گوشت چرخ کرده به علت داشتن گوشتی نرم، لطیف و انعطاف پذیر در آشپزی بسیار محبوب می باشد. جالب است بدانید که در طب سنتی این گوشت به علت داشتن هضمی آسان توصیه شده است. این گوشت در مدت زمان کوتاه و کمی پخته می شود. گوشت چرخ کرده بر اساس کاربردی که دارد می تواند از قسمت های مختلف بدن دام تهیه شود و با نسبت های مختلف با چربی، گوشت گوساله و گوسفند ترکیب شود.

همان طور که متوجه شدید شاید انتخاب گوشت برای چرخ کردن کمی دشوار باشد و خیلی ها ترجیح دهند این انتخاب رو به فروشگاهی که از آن خرید می کنند بسپارند اما برای افرادی که نسبت به سلامتی خود و هزینه ای که برای آن تقبل می کنند حساس هستند توجه به این معیار ها می تواند کمک خوبی به انتخاب گوشت باشد.

در آخر توصیه می کنیم مطلب «طبع گوشت شتر، مصلحات و خواص بی‌نظیر آن از نظر طب سنتی» را خوانده، و از این گوشت بسیار مقوی نیز به دلخواه خود در ترکیب گوشت چرخ شده های خود استفاده کنید. همچنین فراموش نکنید سوالات و نظرات خود را در انتهای همین صفحه با ما در میان بگذارید.

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
  • Total (0)
Compare