نسبت سبزی قورمه سبزی رستورانی با ترفندهای سرآشپزان

نسبت سبزی قورمه سبزی رستورانی با ترفندهای سرآشپزان

محبوبیتی که خورشت قورمه سبزی بین ما ایرانی‌ها دارد، نیازمند هیچ توضیحی نیست! به ندرت پیش می‌آید کسی این خورشت لذیذ و اصیل را دوست نداشته باشد. محبوبیت این غذا آنقدر زیاد است که به صورت طنز معیاری برای آشپزی بلد بودن بین ما ایرانی‌ها است؛ فکر می‌کنم برای‌تان پیش آمده که کسی از شما بپرسد آشپزیتان خوب است؟ و بلافاصله سوال کند، بلدی قرمه سبزی بپزی؟ اگر تا به حال جواب شما به این سوال نه بوده است دیگر نگران نباشید، این بار قصد داریم نسبت و ترکیب سبزی قورمه سبزی و نکات پخت همراه با عطر و بویی که کل فضای خانه را بگیرد، به شما آموزش دهیم تا پاسخی قاطع برای آن سوال داشته باشید.

نسبت سبزی قورمه سبزی چیست؟

مواد لازم
تره ۷۰۰ گرم
جعفری ۲۰۰ گرم
گشنیز + شوید + شنبلیله روی هم رفته ۱۰۰ گرم

نسبت سبزی قورمه سبزی رستورانی

نکات مهم

  • اگر سبزی ریز خرد شود، خورش بهتر جا می‌افتد؛ در غیر اینصورت خورشت هر چقدر هم که بجوشد جا نمی‌افتد.
  • بهتر است از سبزی تازه استفاده کنید، اما اگر می‌خواهید سبزی خورشت سبزی را در فریزر نگهداری کنید، بهتر است که آن را سرخ نشده در فریزر بگذارید و هنگام پخت سرخ کنید تا سالم‌تر و خوش رنگ‌تر شود.
  • در بعضی از نواحی شمال کشور، سبزی های محلی خود را نیز به قورمه سبزی اضافه می کنند: برای مثال سبزی قورمه سبزی شمالی شامل سیر و چوچاق و خالواش هم می باشد؛ یا سبزی قورمه سبزی خوزستانی شامل اسفناج، شوید و برگ سیر نیز می باشد. (البته پایه همان ترکیبی است که گفتیم و این سبزی ها به مقدار خیلی کم در سبزی ها مخلوط می شوند.)

 

فوت و فن های پخت قورمه سبزی مجلسی و جا افتاده چیست؟

  1. سبزی را از ابتدا در روغن نریزید؛ اول اجازه دهید آب آن کاملا جمع شود و بعد روغن اضافه کنید.
  2. همین اول کار هم باید بگوییم، قورمه سبزی مقداری چرب است و سعی نکنید برای مهمانی ها این خورشت را کم روغن در نظر بگیرید!
  3. سبزی ها را در زمان زیاااااد و با شعله کممممم به خوبی سرخ کنید تا تیره رنگ شوند (البته منظور این نیست که آن را بسوزانید و خورشت را تلخ کنید!)
  4. در هنگام تفت دادن، در آخر کار، یک قاشق مرباخوری رب گوجه فرنگی به آن اضافه کنید تا خورشت لعاب بگیرد.
  5. اما تیر آخر! یک تکه نان باگت خشک شده یا ۲ قاشق پودر آن را به خورشت اضافه کنید و دیگر بابت جا افتادن خورشت نگران نباشید! (این تکنیک رستورانی است و هیچ مزه اضافه ای را هم ایجاد نمی کند؛ حتما امتحان کنید!)

 

بیشتر بخوانید: آموزش گرفتن تلخی قورمه سبزی با روش های ساده و فوری

 

سخن آخر

امیدواریم از این مطلب نهایت استفاده را برده باشید و حتما این دستورات را در پیش بگیرید و ما را از نتیجه کار مطلع کنید. شما می توانید ترکیب سبزی سبزی پلو را نیز در انگیزه بخوانید.

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
  • Total (0)
Compare