طرز درآوردن ژله از انواع قالب به راحتی آب خوردن!

طرز درآوردن ژله از انواع قالب فلزی - شیشه ای - سیلیکونی

وقتی آن همه ذوق برای درست کردن انواع دسر با ژله در انتهای کار فروکش کند، بدترین حال ممکن به ما دست می دهد! پس در این مطلب قصد داریم مرحله پایانی تمام دسرهای قالبی، که همانا درآوردن ژله از قالب می باشد را به صورت صفر تا صد آموزش دهیم؛ با ما همراه باشید.

 

نحوه درآوردن ژله از قالب های مختلف

چرا ژله به قالب می چسبد؟ چون شما خیلی عجول هستید! بله؛ پس کلید اول داشتن صبر و حوصله است! چرا که همه ژله ها به همه قالب ها در حد میکرونی می چسبند!

۱. روش درآوردن ژله از قالب شیشه ای

درآوردن ژله از قالب پیرکس مهم ترین چیزی که نیاز دارد صبر است! صد البته روش استفاده از آب گرم برای زمانی که از ظروف پیرکس به عنوان قالب ژله استفاده می کنید، خیلی مناسب نیست (چون در اثر تغییر ناگهانی دما ظرف پیرکس اگر نشکن نباشد، خواهد شکست).
وقتی می خواهید در ظرف پیرکس ژله درست کنید، قبل از اینکه مواد ژله را در ظرف بریزید مقداری آب به دیواره های ظرف بپاشید و در فریزر قرار دهید تا این قطرات منجمد شوند و مانع چسبیدن همه ژله به ظرف شوند.
وقتی هم که خواستید ژله را از قالب در بیاروید، اجازه دهید تا چند دقیقه بیرون از یخچال بماند (طوری که احساس کنید با تکان دادنش ژله از ظرف جدا شده) و بعد ظرف سرو را روی دهنه قالب پیرکس خود گذاشته و قالب را در حال تکان تکان دادن برگردانید؛ و من الله توفیق!

 

۲. نحوه درآوردن ژله از قالب سیلیکونی و پلاستیکی

نحوه درآوردن ژله از قالب سیلیکونی و پلاستیکی

درآوردن ژله از قالب سیلیکونی و پلاستیکی

قبل از ریختن مایه ژله در قالب، با استفاده از یک برس همه قسمت‌های داخلی قالب را روغن بمالید و سعی کنید همه منافذ و خلل را چرب کنید. سپس دیواره داخلی قالب را آب بپاشید و قالب را به مدت ۳۰ دقیقه در فریزر قرار دهید. پس از ۳۰ دقیقه قالب را از فریزر خارج کنید و مایع ژله را در آن بریزید.

ظرفی که قرار است ژله در آن برگردانده شود را حتما نم دار کنید تا ژله به راحتی در آن حرکت کند و به آن نچسبد. برای بیرون آوردن ژله از قالب سیلیکونی، ابتدا قالب را ۱ دقیقه یا کمتر، درون آب گرم قرار دهید و سپس با دست کناره های ژله را به داخل فشار دهید تا از قالب جدا شود. سپس یکبار ژله را درون قالب تکان دهید و وقتی مطمئن شدید ژله رها شده، آن را در ظرف برگردانید.

درآوردن ژله از قالب سیلیکونی کوچک و بزرگ تفاوتی با هم ندارد و روال همان بود که ذکر شد!

۳. طریقه درآوردن ژله از قالب فلزی

طریقه درآوردن ژله از قالب فلزی

قالب فلزی

در آوردن ژله از قالب آلومینیومی، چدنی یا فلزی راحت ترین کار دنیاست! حتی نیازی نیست شما قبل از ریختن مواد درون قالب آن را چرب یا آبپاشی کنید! فقط کافیست در آخر، قالب را چند ثانیه درون آب گرم قرار دهید و در همین حین آن را تکان دهید تا زمانی که از قالب جدا شود. در این مطحله یک بشقاب خیس روی دهانه قالب فلزی قرار دهید و ژله را برگردانید! تمام!

نکته های مهم:

  • در تمامی روش های ذکر شده، ممکن است ژله شما مقداری ذوب شود و روی ظرف سرو پخش شود! هول نکنید! یک دستمال کاغذی بردارید، اضافات آن را پاک کنید و ژله را داخل یخچال قرار دهید تا مجددا به خوبی سرد شود.
  • اگر ژله با پودر ژلاتین درست می کنید میزان پودر ژلاتین را کمی بیشتر از حد معمول بریزید و اگر از پودرهای آماده استفاده می کنید، برای قالبی در آوردن ژله میزان آب را کمتر از حد معمول بریزید.

 

سخن آخر

امیدواریم از این مطلب نهایت استفاده را برده باشید؛ شما می توانید تجربیات و سوالات خود در زمینه بیرون آوردن ژله از قالب را در پایین همین مطلب با ما و سایر دوستانتان در انگیزه در میان بگذارید.

در آخر پیشنهاد می کنیم برای زمان هایی که تحمل استرس های بیرون آوردن ژله از قالب را ندارید، طرز تهیه انواع دسر با بیسکویت پتی بور ساده و خوشمزه را نیز در انگیزه آموزش ببینید.

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
  • Total (0)
Compare