برای گرفتن تلخی قورمه سبزی چه باید کرد؟

برای گرفتن تلخی قورمه سبزی چه باید کرد؟

گاهی اوقات موارد و اشکالاتی در مواد اولیه یا طرز تهیه غذاها وجود دارد که غذا تلخ یا بد مزه می شود؛ پس حتما باید بدانیم که چه راه حل هایی وجود دارد که با استفاده از آنها طعم خورشت خود را دوباره به همان طعم و مزه ایی که مد نظرمان هست برگردانیم. در این مطلب در روش رفع و گرفتن تلخی قورمه سبزی را به شما خواهیم گفت.

 

نحوه گرفتن تلخی قورمه سبزی

در اینجا چند دلیل عمده برای تلخ شدن خورشت قورمه سبزی را می گوییم و بعد راهکار را ارائه می دهیم:

۱. به شنبلیله قورمه سبزی شک کنید!

همانطور که میدانید در همه دستور های مربوط به پخت قورمه سبزی آمده است که از سبزی شنبلیله چه به صورت تر و تازه چه به صورت خشک در ترکیب سبزی قورمه سبزی باید استفاده شود. اما استفاده زیاد از این سبزی در خورشت قورمه سبزی باعث تلخ شدن آن می شود.

پیشگیری

رعایت کردن نسبت سبزی قورمه سبزی بسیار مهم است. هر یک کیلوگرم سبزی قورمه سبزی، ۱۰۰ گرم شنبلیله تر نیاز دارد. همچنین شما می توانید برای اطمینان بیشتر، در ترکیب سبزی شنبلیله اضافه نکنید و زمانی که گوشت قورمه سبزی را تفت می دهید کمی شنبلیله به آن بیافزایید. (اما زیاد تفت نخورد.)

راهکار پس از واقعه!

اگر احساس کردید خورشت شما در اثر شنلیله زیاد تلخ شده است می توانید مقداری اسفناج و گشنیز اضافه در روغن تفت دهید و به خورشت اضافه کنید . میزان استفاده از این سبزی ها بستگی به میزان تلخی خورشت شما دارد و در این مورد سبزی مانند گشنیز به دلیل طعم شیرینی که دارد کمک زیادی به رفع تلخی قورمه سبزی میکند .و اسفناج نیز در  رنگ  قورمه سبزی و لعاب ان بسیار تاثیر خوبی دارد .

یکی دیگر از راه‌های گرفتن تلخی خورشت قورمه سبزی، استفاده از یک قاشق رب گوجه‌فرنگی در خورشت است. باید توجه داشت که اگر مقدار رب گوجه‌‌فرنگی اضافه‌شده زیاد شود طعم خورشت خراب خواهد شد.

نحوه گرفتن تلخی قورمه سبزی

طریقه گرفتن تلخی قورمه سبزی

۲. از لیمو عمانی هم غافل نشوید!

لیمو عمانی هم می‌تواند باعث تلخی خورشت شود.

پیشگیری

از لیموعمانی های مرغوب استفاده کنید. لیمو عمانی هایی که هنوز درست خشک نشده و یا هسته آن گرفته نشده را در خورشت نریزید. همچنین حواستان باشد که لیمو عمانی ها زیاد در خورشت باقی نماند که همین  کار باعث تلخ شدن خورشت شما خواهد شد. علاوه بر این، آن‌ را به مدت چند ساعت در آب بخیسانبد و بعد استفاده کنید.

راهکار پس از واقعه!

اگر میدانیم که لیمو عمانی های موجود در خورشت باعث تلخی آن شده است سریعا ان را از درون خورشت بیرون می آوریم .حداقل با این کار از تلخ شدن بیشتر خورشت جلوگیری کرده ایم .

در قدم بعدی با اضافه کردن ۱ یا ۲ سیب‌زمینی به خورشت قورمه سبزی می‌توان تلخی آن را کم کرد. در واقع سیب‌زمینی در هنگام پخته شدن در خورشت، تلخی و شوری خورشت را می‌گیرد. باید توجه داشت که سیب‌زمینی‌ها را قبل از کامل پخته شدن خورشت، از خورشت جدا کرد؛ چرا که سیب‌زمینی پخته شده مجددا تلخی و شوری را به غذا برمی‌گرداند.

همچنین اگر علت تلخی خورشت قورمه سبزی لیمو عمانی باشد، می‌توان با اضافه کردن مقدار کمی آبغوره تلخی خورشت را گرفت. لازم است در میزان آبغوره دقت کرد تا خورشت بیش از حد ترش نشود.

۳. زیادی سرخ کردن سبزی و پیاز!

برای خوشمزه تر شدن قورمه سبزی قرار نیست از اونور بوم بیافتیم! سرخ کردن سبزی قورمه سبزی هم حدی دارد!

پیشگیری

درست است که هرچه بیشتر سبزی سرخ شود عطر و طعم قورمه سبزی بیشتر می شود اما اولین اقدام این است که این کار با شعله ملایم، با میزان روغن کافی و در زمان طولانی صورت گیرد تا کم کم سبزی برشته شود، نه این که قهوه ای و سوخته شود!

راهکار پس از واقعه!

اضافه کردن مقداری سبزی تفت داده شده در اینجا نیز کمک کننده است. همچنین مقداری آبلیمو نیز می توان به خورشت اضافه کرد تا تلخی کمتر شود. علاوه بر اینها شما می توانید کمی پیاز داغ کاراملی ریز درست کنید و به خورشت اضافه کنید تا طعم را بالانس کند.

طریقه گرفتن تلخی قورمه سبزی

نحوه گرفتن تلخی قورمه سبزی

۴. حواستان به آبلیمو هم باشد!

اگر به جای لیمو عمانی از آبلیمو استفاده می کنید، فراموش نکنید که پالپ های لیمو را وارد غذا نکنید که همین باعث تلخی غذا می شود.

پیشگیری

اگر آبلیمو خانگی است از صافی عبورش دهید و اگر صنعتی است قبل از استفاده آن را چک کنید.

راهکار پس از واقعه!

با اضافه کردن آب نارنج می‌توان تلخی خورشت قورمه سبزی را گرفت. جالب است بدانید که از آب نارنج برای کم کردن تندی غذا هم استفاده می‌شود.

 

سخن آخر

تجربیات شما برای گرفتن تلخی قورمه سبزی چیست؟ به نظر شما چطور می شود تلخی قورمه سبزی را رفع کرد؟ نظرات خود را در پایین همین مطلب با ما در میان بگذارید.

همچنین در پایان به شما پیشنهاد می کنیم اگر به طعم قورمه سبزی علاقه دارید، طرز تهیه خورشت کرفس جا افتاده، خوشمزه و لذیذ را نیز در انگیزه حتما بخوانید. (زیاد سرخ کردن سبزی خورشت کرفس نیز منجر به تلخی آن می شود.)

انگیزه
Logo
قابلیت ثبت نام در سایت فعال نیست
Compare items
  • Total (0)
Compare