بیوگرافی کامل روح الله زم، موسس آمد نیوز

بیوگرافی کامل روح الله زم

ایران کشوری قدرتمند در ناحیه خاورمیانه و کل جهان است که از زمان پیروزی انقلاب تا به امروز خائنان زیادی تلاش‌های بسیار انجام داده‌اند، تا علیه آن دسیسه کرده و بتوانند انقلاب اسلامی را شکست دهند. روح الله زم نیز یکی از این شخصیت‌هاست که چندین سال، علیه انقلاب اسلامی ایران تلاش کرد، اما در نهایت موفق نشد. شاید با خبرهایی که از سایت آمد نیوز شنیده‌اید برایتان جالب باشد که با بیوگرافی روح الله زم آشنا شوید.

در این مطلب قصد داریم به طور کامل بیوگرافی روح الله زم را برای شما عزیزان ارائه دهیم.

 

بیوگرافی روح الله زم

روح الله زم فرزند آیت الله محمد علی زم در سال ۱۳۵۷ در تهران در یک خانواده مذهبی متولد شد. مادر او نیز یک زن خانه‌دار است. روح اله یک برادر و دو خواهر دیگر دارد. وی تا دیپلم بیشتر درس نخوانده است. او در جوانی به حرفه روزنامه‌نگاری روی آورد. سپس با سوء استفاده از جایگاه پدر روحانی‌اش توانست به برخی چهره‌های شناخته شده ایران نزدیک شده و از سال ۱۳۸۱ در سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در عرصه فیلم‌برداری خبری شروع به فعالیت کند؛ او همزمان در موسسه سینمایی و فیلمسازی پدرش و مدتی در آتلیه محسن افشانی بازیگر به‌عنوان عکاس و فیلم‌بردار فعالیت کرد.

 

ازدواج روح الله زم

وی در سال ۱۳۸۱ برای بار اول در تهران ازدواج کرد که نتیجه این ازدواج تولد دخترش در سال ۱۳۸۲ بود. اما به دلایل مختلف این ازدواج در سال ۸۴ به طلاق ختم شد. روح الله پس از رفتن به پاریس مجددا ازدواج کرد، اما هنوز اطلاعاتی از این ازدواج در دسترس نیست.

 

ورود روح الله زم به عرصه سیاست

او به دلیل جایگاه پدرش توانست در میان شخصیت‌های سیاسی نفوذ کند و بالاخره در سال ۱۳۸۴ راهش را از پدر جدا کرده و به‌عنوان شروع فعالیت‌های سیاسی‌اش عضو ستاد انتخاباتی هاشمی رفسنجانی شد و تا مدت‌ها در سمت فعال خبری و رسانه‌ای سیاسی در این گروه مشغول به فعالیت بود. او در اغتشاشات سال ۸۸ که پس از انتخابات به راه افتاد، نقش موثری داشت و در نهایت در هفته اول تیرماه همان سال دستگیر و به زندان اوین فرستاده شد.

روح الله زم، فعال سیاسی علیه انقلاب اسلامی ایران

فرار از زندان روح الله زم

مدتی پس از اینکه وی در زندان مانده بود، درخواست مرخصی کرد و توانست موافقت انجام این کار را بگیرد. وی توانست با عملی کردن نقشه قبلی که برای فرار کشیده بود و حمایت دوستان ضد انقلابی‌اش از ایران فرار کند. او ابتدا به مالزی رفت و سپس به فرانسه مهاجرت کرد و در پاریس ساکن شد. در آن‌جا نیز به فعالیت‌های تبلیغاتی علیه نظام انقلاب اسلامی ایران در شبکه‌های اجتماعی پیوست. روح الله زم به شدت با نظام جمهوری اسلامی مخالف است و در آن‌جا نیز تمام تلاش خود را برای استفاده از اهرم‌های تبلیغاتی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران انجام داد. او توانست با اغوای ذهنی دیگران، در این زمینه مخاطبان بسیاری را در ایران و خارج از کشور به سمت خود جذب کند.

 

تاسیس کانال و سایت آمد نیوز

او بالاخره توانست در سال ۱۳۹۶ با همکاری مجید نیک نام و بابک اجلالی، سایت و کانال تلگرامی آمد نیوز را تاسیس کند. روح اله زم با جذب مخاطبان بسیاری که داشت، شروع به یک فعالیت گسترده تخریبی علیه نظام اسلامی کرد. فعالیت‌های وی در این کانال بسیار ضد انقلابی بود و حتی در این کانال به مخاطبان خود ساخت بمب‌های خیابانی را آموزش می‌داد و آن‌ها را علیه نظام اسلامی ایران، برای اغتشاشات خیابانی تحریک می‌کرد. به همین دلیل کانال او مسدود شد. اما چندی بعد با اسمی دیگر دوباره در تلگرام شروع به فعالیت کرد. اما زمانی که بازگشت، بسیاری از مخاطبانش را از دست داده بود. در حالی که خود زم آن را انکار می‌کرد.

وی عادت داشت خبرهای ناموثقی را با منابع جعلی که اصلا وجود خارجی نداشتند، بین جوانان و مخاطبان خود پخش کند و باور و اعتقادات آن‌ها را نشانه بگیرد.

روح الله زم فعال سیاسی ضد انقلاب در فضای مجازی

 ارتباط روح الله زم با رژیم صهیونیستی

ارتباط زم با سرویس‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی ثابت شده است. او با حمایت این رژیم غاصب سعی کرد با افشای فیلم‌های خصوصی برخی از شخصیت‌ها که بسیار غیر اخلاقی بود، باز هم برای خودش مخاطب جذب کند. با این حال مدیر آمد نیوز این بار اشتباه کرده بود و نه تنها به تعداد مخاطبانش اضافه نشد، بلکه با کاهش جدی مخاطبانش روبرو شد.

 

مستند افشا کننده هویت زم

با وجود فعالیت‌های گسترده سایت آمد نیوز، با مستندی به نام «دروغ» که حکومت ایران در سال ۱۳۹۷ با توجه به سوابق و مستندات واقعی در باره زم ساخت و در شبکه ملی پخش کرد، بسیاری از مردم که قبلا مخاطب آمد نیوز بودند به شخصیت واقعی روح الله زم و نقش آمد نیوز پی بردند و فهمیدند که وی به همراه دوستان فرانسوی‌اش چه نقشه‌های شومی علیه ملت ایران کشیده است.

پخش این مستند علاوه بر افشای چهره واقعی این خائن ایرانی، قدرت و عمق نفوذ سیستم اطلاعاتی کشور به خصوصی‌ترین ارتباطات این خبر نگار را نیز نشان داد. این نفوذ به قدری بود که فیلم‌های زیادی از وی منتشر شد که نشان‌دهنده حمایت گسترده سرویس‌های اطلاعاتی فرانسه از وی بود. همچنین تخلیه اطلاعاتی او فعالیت‌های رضا پهلوی، مسیح علینژاد و افراد دیگر فعال در این حوضه را افشا کرد.

 

نظر پدر روح الله زم درباره او

آیت الله محمد علی زم نیز اقدامات فرزندش را انکار نکرده است و در یکی از مصاحبه‌های خود به موضوع فعالیت‌های پسرش و عدم موافقتش با این فعالیت‌ها اشاره کرده است. وی اظهار می‌کند هیچ نقشی در فعالیت‌های فرزندش نداشته است و حسابشان از هم جداست. او می‌گوید قضاوت کردنش بر اساس فعالیت‌های روح الله بی انصافی است و نباید پدر را به دلیل کارهای ناشایست پسرش مذمت کرد.

انکار همکاری با روح الله زم توسط پدرش آیت الله محمد علی زم

دستگیری روح الله زم توسط سربازان گمنام کشور

روح اله زم که از طرف کشوری قوی مانند فرانسه حمایت می‌شد، فکر نمی‌کرد دوباره ایران بتواند دستگیرش کند و با خیال راحت فعالیت‌های ضد انقلابی خود را انجام می‌داد. او غافل از قدرت و نفوذ سیستم اطلاعاتی کشور عزیزمان ایران بود. بالاخره در تاریخ ۲۲ مهر ۱۳۹۸، وی توسط جوانان مومن و انقلابی سازمان اطلاعات سپاه که به سربازان گمنام امام زمان (عج) معروف هستند دستگیر شد، تا تاوان فرار از ایران و سال‌ها تلاش برای سرنگونی انقلاب اسلامی و اغوا کردن جوانان ایرانی را پس بدهد.

 

سخن آخر

این اقدام جسورانه سربازان گمنام ثابت کرد که چه در حوزه جنگ نرم و چه در حوزه جنگ سخت هیچ کس نمی‌تواند اقدام خبیثانه‌ای علیه ایران انجام دهد، چه برسد که تصمیم بر نابودی آن داشته باشد. پیشنهاد می‌کنیم برای اشنایی بیشتر با فعالیت‌های دفاعی سپاه پاسداران، حتما مطلب آغاز انتقام سخت! حمله موشکی سپاه پاسداران به عین الاسد  را نیز در انگیزه بخوانید!

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
Register New Account
عضویت در سایت
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare