بسته

۱۰ روش برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست (آسان و کاربردی)

روش های پاک کردن رنگ مو از روی پوست

اگر می‌خواهید بدانید چطور  رنگ مو را از روی پوست تان پاک کنید، به یاد داشته باشید که تنها یک راه برای انجام این کار وجود ندارد. در حقیقت ما با ۱۰ روش، برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست، سر و کار داریم. در این مطلب به شما کمک خواهیم کرد تا بتوانید موادی را برای اینکار انتخاب کنید که پوست شما را تحریک نکند . علاوه‌بر آن، این مواد در اکثر خانه ها نیز وجود داشته باشد.

 

۱۰ روش برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست

۱. استفاده از صابون و آب

اگر پس از رنگ کردن موهای خود، رنگی را بر روی پوست مخصوصاً بر روی دست‌ها و صورت خود دیدید، ابتدا آن را با آب و صابون مالش دهید. اینکار هنگامی که تازه رنگ روی پوست شما ریخته شده است، کاربردی‌تر خواهد بود. اگر آب و صابون معمولی لکه را پاک نکرد، از جوش شیرین استفاده کنید و دستان خود را با جوش‌شیرین بشویید. اما بطور کلی استفاده از این ماده برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست توصیه نمی‌شود، چرا که استفاده از جوش شیرین می‌تواند به پوست شما آسیب برساند.

پاک کردن رنگ مو از روی پوست


۲. استفاده از پاک‌کننده های آرایشی

پاک‌کننده های آرایشی در واقع برای پاک کردن مواد رنگی از روی پوست طراحی شده‌اند. از آنجایی که استفاده از این مواد برای استفاده در مناطق حساس مانند صورت شما استفاده می‌شود، استفاده از آن‌ها برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست، پوست شما را تحریک نمی‌کند. برای این کار می‌توانید از هر پاک‌کننده آرایشی که در دست دارید استفاده کنید. از آنها برای پاک کردن رنگ مو به همان روشی استفاده کنید که باقیمانده آرایش را پاک می‌کنید. اگر بی فایده است، می‌توانید روش دیگری را امتحان کنید.


۳. خمیر دندان، موثر برای برای پاک کردن رنگ موی سیاه از روی پوست

یکی دیگر از مواد قابل استفاده برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست، خمیر دندان است. توصیه‌ای که در خصوص استفاده از خمیر دندان وجود دارد آن است که اینکار را با خمیر دندان‌های ژله ای انجام ندهید و حتما از خمیر دندان‌های سنتی استفاده کنید. برای این کار میتوانید خمیر دندان را در ناحیه رنگ‌ شده با انگشت، یک پد پنبه ای و یا یک مسواک تمیز بمالید. اگر به چیز دیگری برای پاک کردن لکه های مقاوم تر نیاز دارید، خمیردندان را با جوش‌شیرین مخلوط کنید و دوباره امتحان کنید.

یک مزیت خمیر دندان به عنوان پاک‌کننده رنگ مو این است که استفاده از آن در اطراف صورت و روی دست‌ها، باعث آسیب دیدن این قسمت ها نمی شود.

پاک کردن رنگ مو از روی پوست


۴. پاک‌کننده لاک ناخن

پاک‌کننده لاک ناخن بهترین انتخاب برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست دستان شما است؛ در صورتی که نگران پاک شدن لاک از روی ناخن‌های خود نیستید، می‌توانید آن را روی یک توپ پنبه‌ای گذاشته و سعی کنید رنگ مو را پاک کنید. برخی معتقدند که از این روش می‌توانید بر روی صورت خود نیز استفاده کنید، هر چند که این امر به اقدامات احتیاطی بیشتری نیاز دارد. برای مثال، شما نمی‌خواهید اجازه دهید تا پاک‌کننده لاک ناخن از روی صورت تان چکه کند، بنابراین می‌خواهید قبل از مالیدن پاک‌کننده لاک ناخن بر روی پیشانی خود، تنها توپ پنبه را با آن مرطوب کنید. سپس پاک‌کننده لاک ناخن را از روی صورت خود با آب بشویید چون این ماده می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد و به پوست تان آسیب برساند. اگر رنگ مو در اطراف چشم‌هایتان ریخته شده، از انجام این روش پرهیز کنید.

در ابتدا از این نوع پاک‌کننده در یک منطقه کوچک استفاده کنید تا واکنش پوست تان را ببینید، در صورتی که بعد از چند ثانیه هیچ مشکل و حساسیتی نداشتید، می‌توانید برای پاک کردن رنگ مو از آن استفاده کنید. پس از انجام کار، منطقه را به طور کامل بشویید تا تمام آثار پاک‌کننده لاک ناخن را پاک کنید.


۵. استفاده از ژله پترولیوم بهترین انتخاب برای پاک کردن لکه‌های کهنه رنگ مو

ژله پترولیوم برای کسانی که می‌خواهند بدانند چطور رنگ مو را از روی پوست اطراف پیشانی خود پاک کنند، بسیار عالی است. ژل نفتی را به آرامی بر روی قسمت مورد نظر ماساژ دهید تا لکه ناپدید شود، مراقب باشید ژل را اطراف چشم ها نمالید.

یک تاکتیک دیگر برای استفاده از ژله نفت خام برای جلوگیری از ریختن ژل داخل چشم‌ها، استفاده از پنبه آغشته به ژله پترولیوم است. ژله پترولیوم آنقدر ایمن است که شما می‌توانید آن را به مدت طولانی بر روی پوست خود قرار دهید. برای مثال، شما می‌توانید ژله نفت را از شب بر روی  لکه بمالید، تا صبح صبرکرده سپس آن را بشویید. برای جلوگیری از لکه گرفتن لباس و دیگر وسایل، این ناحیه را با پارچه کتان تمیز بپوشانید و قبل از به خواب رفتن، دستان خود را با دستکش بپوشانید.


۶. مواد شوینده بهترین گزینه برای پاک کردن لکه های مقاوم رنگ مو

شما می‌توانید مقدار کمی از مواد شوینده مایع را به منطقه آغشته به لکه اعمال کنید. توجه داشته باشید که باید پاک‌کننده بدون رنگ، بدون مواد سفید کننده و بدون عطر باشد تا از آزار دادن و صدمه دیدن پوست شما جلوگیری شود. این روش فقط بر روی لکه رنگ‌ موهای ضعیف موثرخواهد بود.

اگر می‌خواهید رنگ مو را از روی شانه، گردن و یا دست‌ها پاک کنید، می‌توانید یک قاشق سوپ خوری مواد شوینده را بر روی ناحیه رنگ‌شده و اطراف آن بمالید. به سادگی منطقه آسیب‌دیده را مرطوب کنید، مواد شوینده را با انگشتان خود و یا یک پد پنبه‌ای بمالید و به آرامی لکه را تمیز کنید. اگر پیشرفت قابل‌توجهی در پاک کردن رنگ مو دیدید، می‌توانید اینکار را در صورت نیاز تکرار کنید.

برای پاک کردن لکه های سرسخت، به مقدار مساوی مواد شوینده مایع را با جوش‌شیرین مخلوط کنید و این فرآیند را تکرار کنید. جوش‌شیرین باعث می‌شود که پوست های حساس آسیب ببینند، پس در استفاده از آن باید مراقب باشید. با این حال، استفاده از آن برای پشت و بازوهای شما بی‌خطر است. اگر هر گونه خارش، سوزش و یا دیگر نشانه‌های آسیب دیدگی را احساس کردید، همه مواد را بشویید و پاک‌کننده دیگری را امتحان کنید.

پاک کردن رنگ مو از روی پوست


۷. استفاده از خود رنگ مو!

ممکن است عاقلانه به نظر نرسد، اما یکی دیگر از روش‌های پاک کردن رنگ مو از روی پوست، استفاد از خود رنگ مو است؛ در واقع رنگ مو می‌تواند لکه رنگ موهای قدیمی را دوباره فعال کند. از دستکش استفاده کنید و کمی رنگ مو را روی لکه بمالید. سپس سعی کنید آن را با آب گرم و صابون تمیز کنید.


۸. روغن بچه روشی مطمئن برای پاک کردن لکه رنگ مو

روغن بچه به قدری مطمئن است که به طور مرتب برای کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرد، هر چند این ماده نباید با چشم‌ها در تماس قرار گیرد. اما چگونه لکه رنگ مو را از روی پوست خود با روغن بچه پاک کنید؟ به سادگی،  از روغن بچه و یک تکه پارچه یا پنبه استفاده کنید و ناحیه را مرطوب کنید، اما آن را خیس نکنید. برای پوشش دادن منطقه آسیب‌دیده از روغن به اندازه کافی استفاده کنید. بگذارید روی پوست بنشیند تا رنگ مو را جذب کند و سپس آن را با پد یا پارچه کتانی پاک کنید.

اگر با لکه‌ رنگ موی سیاه سر و کار دارید، بگذارید روغن بچه یک شب روی پوست شما بماند. همان اقدامات احتیاطی که در بالا ذکر شد را در نظر بگیرید تا از لکه شدن بر روی تخت‌خواب خود جلوگیری کنید، مانند پوشش دادن ناحیه آسیب‌دیده با پارچه و پوشیدن دستکش. زمانی که صبح شد، ناحیه را با آب بشویید. ممکن است به استفاده از صابون و یا شامپو برای پاک کردن روغن از پوست خود نیاز داشته باشید، واکنش شیمیایی این مواد باعث پاک شدن رنگ اضافی بر روی پوست می‌شود.

نکته: روغن کودک برای استفاده در همه نواحی پوست به غیر از اطراف چشم‌ها، روشی مطمئن است و می‌تواند برای درمان لکه‌های رنگ موی قدیمی‌تر بکار رود.


۹. استفاده از روغن زیتون

روغن زیتون به عنوان بهترین روش برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست قابل استفاده است. تا زمانی که از روغن زیتون واقعی استفاده می‌کنید، مصرف آن واقعاً کارساز خواهد بود.

روغن زیتون به اندازه لاک ناخن و یا سایر مواد شیمیایی، برای پوست شما آزاردهنده نیست. با این حال، اگر جوش یا جای جوش داشته باشید، این فرآیند ممکن است اوضاع را بدتر کند. روغن زیتون یک روش عالی برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست اطراف چشم شما خواهد بود.

نکته: روغن زیتون جایگزینی مطمئن برای روغن بچه است.


۱۰. پرداخت هزینه برای مراقبت های پزشکی و مشورت با افراد متخصص

اگر دستورالعمل ما درباره نحوه پاک کردن لکه رنگ بر روی پوست، برای شما کارساز نیست، ممکن است لازم باشد با یک متخصص در آرایشگاه محل زندگی خود صحبت کنید. اما اگر پوست حساسی دارید مخصوصاً به مواد شیمیایی حساسیت‌ دارید و یا چندین داروی خانگی برای پاک کردن لکه رنگ مو از روی پوست امتحان کرده‌ و اثری نداشته است باید با یک متخصص مشورت کنید.

وقتی همه چیز به شکست می‌خورد، افراد حرفه‌ای‌ به محصولاتی دسترسی دارند که ممکن است این لکه رنگ مو را از روی صورت تان پاک کنند.

شما از چه روشی برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست خود استفاده کرده اید؟ آیا روش‌های بیان شده در این مطلب برای شما موثر بوده است؟ لطفا تجربیات خود را از طریق ارسال نظر، با ما و سایر مخاطبین انگیزه به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 تعداد نظرات
پریدن به بالا