تفاوت تاپ شاین و تاپ کت در چیست؟ کدامیک بهتر است؟

تفاوت تاپ شاین و تاپ کت در چیست؟ کدامیک بهتر است؟

چنانچه جزء آن دسته از افرادی هستید که به زیبایی ناخن هایتان اهمیت می دهید و علاقه زیادی به کاشت ناخن و دیگر خدمات ناخن دارید احتمالا در سالن های آرایشی نام اصطلاحات فرنچ ناخن، مانیکور ناخن و … را شنیده اید. اما تاپ کات، بیس کات و تاپ شاین جزء کارهای زیبایی ناخن است که جدیدا بسیار پر طرفدار شده است. از آنجایی که بسیاری از مبتدیان علاقمند به کاشت ناخن برای استفاده از تاپ شاین و تاپ کت دچار اشتباه می شوند و همیشه این موضوع که فرق بین این دو در چیست دچار مشکل می شوند در این مطلب قصد داریم به تعریف هر یک از آنها و تفاوت تاپ شاین و تاپ کت بپردازیم؛ با ما همراه باشید.

بررسی تفاوت تاپ شاین و تاپ کت

در ابتدا تعریف هر یک را با زبانی ساده خواهیم گفت تا در ادامه برسیم به تفاوت ها.

۱. تاپ کت ناخن (Top coat) چیست؟

تاپ کات یا (تاپ ژل) دوام و ماندگاری لاک را بالا برده و ناخن ها را درخشان می کند. تاپ ژل بعد از انجام تمامی مراحل ژلیش روی ناخن زده می شود.  تاپ کات از لاک ناخن محافظت کرده و باعث می شود لاک و طراحی های ناخن کنده نشود.

برای محافظت ناخن ها می توان دو لایه از تاپ ژل را استفاده کرد. تاپ کات یا همان تاپ ژل لایه ای محافظ و براق برای روی لاک است. تاپ کات از پریدگی و لب پر شدن ناخن جلوگیری می کند.

تاپ کت ناخن (Top coat)

تفاوت تاپ شاین و تاپ کت

۲. تاپ شاین (Top shine) چیست؟

کاور ژل یا همان تاپ شاین ژلی است که در کاشت میکس، بعد از مراحلی که درست مشابه نوع کاشت پودری (آکرلیک) است، برای براق و زیباتر شدن ناخن به آن زده می‌شود و حالت کاشت ژله‌ای را در انتها به آن می‌دهد. نحوه‌ی انجام این کار به این صورت است که با قلم مخصوص ژل تاپ شاین روی صدف ناخن به طور یکنواخت زده می‌شود. دقت شود ژل بر روی پوست اطراف ناخن زده نشود. ناخن‌ها را به مدت ۱۶۰-۲۴۰ ثانیه درون دستگاه uv قرار داده تا خشک شوند و بعد به وسیله‌ی پد و محلول پولیش ژل سطح صدف را براق‌تر و مرتب‌تر می‌کنید. تاپ شاین را نمی‌توان برای براق شدن ناخن، روی ناخن طبیعی زد، زیرا ترک می‌خورد. باید توجه داشته باشید که زیر تاپ شاین زمانی که لاک می‌زنید، بگذارید کاملا خشک شود و کاملا هم صیقلی و بدون اثر انگشت باشد تا زیبایی آن مشخص شود.

استفاده از تاپ شاین بسیار ساده است. با قلم مخصوص ژل ، کاور تاپ شاین را روی کاشت پودری ناخن به طور یکنواخت می‌زنیم. (دقت شود یک لایه از آن کافی است و ژل به روی پوست اطراف ناخن زده نشود) و بعد ناخن‌ها را به مدت ۱۶۰ تا ۲۴۰ ثانیه در دستگاه UV قرار می‌دهیم تا خشک شود. تا اینجا دیگر تقریبا کار تمام شده و فقط باید با پولیش کشیدن، سطح ناخن را صیقلی و براق‌تر کنید.

تاپ شاین را نمی‌توان برای براق شدن ناخن، روی ناخن طبیعی زد، زیرا دچار ترک خوردگی می‌شود و فقط می‌توان آن را روی کاشت آکرلیک انجام داد. اگر زیر تاپ شاین می‌خواهید که از دیزاین دائمی ناخن استفاده کنید، باید حتما دقت کنید که لاک کاملا خشک شود و کاملا هم صیقلی و بدون اثر انگشت باشد وگر نه باز هم تاپ شاین دچار ترک خوردگی می‌شود .

تاپ شاین ناخن

تفاوت تاپ شاین و تاپ کت

 

بیشتر بدانید: مدل ناخن ۲۰۲۰، از کاشت تا فرنچ ناخن ساده و مخصوص عروس

 

۳. فرق تاپ شاین و تاپ کت در چیست؟

  • تاپ کات را می توان به تنهایی روی ناخن طبیعی، لاک و طراحی ها استفاده کرد. اما تاپ شاین به تنهایی روی ناخن طبیعی اگر زده شود ترک می خورد.
  • تاپ شاین روی ژلیش ناخن و کاشت پودری و نیز برای براقی و زیبایی ناخن استفاده می شود. اما تاپ کات برای دوام و ماندگاری لاک مورد استفاده قرار می گیرد.
  • تاپ کات رامی توانید خودتان به تنهایی امتحان کنید. اما برای استفاده از تاپ شاین بهتر است از یک فرد ماهر کمک بگیرید.

 

سخن آخر

امیدواریم از مطلب «تفاوت تاپ شاین و تاپ کت» استفاده لازم را برده باشید و همواره به این نکته توجه داشته باشید که حفظ سلامت ناخن اولین قدم برای داشتن ناخن های زیباست. از این رو پیشنهاد می کنیم مطلب انواع روش کاشت ناخن و مقایسه معایب و مزایای هر کدام را در انگیزه بخوانید و قبل از اقدام برای هر کاری، تمامی موارد را در نظر بگیرید.

همچنین فراموش نکنید نظرات و تجربیات خود را در پایین همین مطلب برای ما و دیگر دوستانتان در انگیزه ارسال کنید.

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
  • Total (0)
Compare