آموزش فرنچ ناخن در خانه به روشی ساده و اصولی

آموزش گام به گام فرنچ ساده ناخن در خانه

فرنچ ناخن که به عنوان یکی از زیباترین و محبوب‌ترین طراحی‌های ناخن شناخته شده، ریشه در کشور فرانسه دارد. فرنچ انواع مختلف با طرح‌های گوناگونی دارد که هر کدام باعث می‌شوند دستانی زیباتر داشته باشید. امروزه این کار به راحتی در خانه ممکن است و شما می‌توانید با صرفه جویی در هزینه هایتان در خانه ناخن‌های زیبایی با طراحی فرنچ داشته باشید. اگر با ما همراه شوید در این بخش از انگیزه قرار است ساده‌ترین روش فرنچ ناخن در خانه به شما آموزش دهیم.

 

آموزش گام به گام فرنچ ناخن در خانه

مواد مورد نیاز:

 • پد‌های مخصوص لاک پاک کن یا استون
 • سوهان
 • ناخن گیر
 • یک کاسه آب داغ
 • روغن نارگیل و یا نرم کننده
 • یک حوله
 • هول دهنده‌ها یا پوشر کوتیکول‌های ناخن
 • لاک بیس و پایه
 • لاک سفید
 • برق ناخن یا تاپ کات

مراحل فرنچ ناخن در منزل

۱) آماده سازی ناخن ها

پیش از هر چیز باید با استفاده از پد‌های مخصوص لاک پاک کن یا استون هر گونه آلودگی و لاک را پاک کنید. توجه داشته باشید این کار حتی در صورتی که پیش از این لاک نزده اید نیز لازم و ضروری است. پس از پاکسازی دست‌ها با آب سرد و صابون بشوئید.

آماده سازی ناخن ها

۲) شکل دهی به ناخن‌ها

اگر فکر می‌کنید ناخن‌هایتان فرم و زیبایی خود را از دست داده‌اند، حتما قبل از فرنچ مانیکور ناخن را انجام دهید. یعنی در صورت لزوم آن‌ها را کوتاه کرده و حسابی و به طور درست سوهان بکشید. از یک سوهان تمیز اسفنجی برای صاف کردن تمام بخش‌های ناخن استفاده کنید.

شکل دهی به ناخن‌ها

بیشتر بخوانید: آموزش مانیکور ناخن

۳) جدا کردن کوتیکول‌ها

حتما این مرحله را هر بار که می‌خواهید از لاک استفاده کنید انجام دهید. یعنی در یک ظرف آب گرم به همراه کمی روغن نارگیل و یا نرم کننده ریخته و بعد از پنج دقیقه دست‌ها را با حوله خشک کنید.

سپس با کمک هول دهنده‌ها یا پوشر کوتیکول‌های ناخن را به آرامی به عقب بر گردانید. سپس پوست‌های اضافی و کثیفی‌های بالای ناخن را ریموو کنید. این کار زیبایی ناخن‌ها را دو چندان می‌کند.

جدا کردن کوتیکول‌ها

۴) پاکسازی ناخن برای فرنچ

حالا که تمام مراحل ابتدایی را انجام دادید، بار دیگر با استفاده از کمی الکل ضد عفونی کننده ناخن‌ها را تمیز کنید. می‌توانید به جای الکل روغن کوتیکول را روی ناخن‌های خود بزنید. همچنین می‌توانید در این مرحله کمی براق کننده ناخن استفاده کنید.

پاکسازی ناخن برای فرنچ

۵) لاک بیس یا پایه

بعد از انجام مرحله قبل صبر کنید تا ناخن‌هایتان خشک شوند. سپس از یک لاک پایه (BASE COAT) استفاده کنید. برای این مرحله می‌توانید از هر رنگ لاکی استفاده کنید. شاید رنگ‌های صورتی کم‌رنگ، کرم روشن یا برق ناخن بهترین گزینه‌ها باشند، اما باز هم انتخاب رنگ مناسب به شما بستگی دارد.

یک لایه نازک را به نرمی و با حرکت یکسان روی ناخن زده و مدتی صبر کنید تا لاک خشک شود. بار دیگر لایه دوم را ایجاد کرده و اجازه دهید لاک ناخن‌هایتان خشک شوند. این کار از پخش شدن لاک در سطح ناخن پیش گیری می‌کند.

لاک بیس یا پایه

۶) زدن لاک سر ناخن

معمولا از لاک ناخن سفید برای نوک ناخن استفاده می‌شود. برای این کار باید انگشت خود را روی یک سطح صاف قرار داده و برس را در یک طرف ناخن قرار دهید. سپس به آرامی آن را به طرف بیرون بکشید. برای طرف دیگر ناخن نیز دقیقا این کار را تکرار کنید.

سپس هر گونه برق اضافی را تمیز کنید و بگذارید ناخن هایتان خشک شوند. اگر بار اولتان است می‌توانید برای راحت‌تر کردن این مرحله برچسب‌های فرنچ را بچسبانید تا نوک سفید بی‌نقصی به دست بیاورید. اگر از برچسب استفاده کردید در آخر آن‌ها را بردارید.

زدن لاک سر ناخن

۷) استفاده از برق ناخن یا تاپ کات

در مرحله پایانی یک لایه برق ناخن شفاف یا تاپ کت (Top coat) که باعث تشکیل یک لایه محافظ براق روی لاک می‌شود بزنید و چند دقیقه صبر کنید تا این لایه هم خشک شود. این کار سبب ماندگاری بیشتر فرنچ می‌شود.

استفاده از برق ناخن یا تاپ کات

انواع دیگر فرنچ ناخن

۱. فرنچ ناخن معکوس

مانیکور فرنچ معکوس یکی از داغ‌ترین طراحی‌های ناخن است. دقیقا مراحل را مانند بالا پیش رفته و تنها تفاوتش این است که این مدل برعکس مدل ساده فرنچ است. یعنی لایه نازک داخل ناخن بوده و بقیه ناخن به رنگ دیگری است. اگر به شکل زیر دقت کنید متوجه می‌شوید که به جای سر ناخن لایه‌ای داخل ناخن رنگی است. معمولا برای این مدل از دو رنگ شاد استفاده میکنند.

فرنچ ناخن معکوس

✿☆✿☆✿

فرنچ معکوس ناخن

✿☆✿☆✿

آموزش فرنچ معکوس

۲. فرنچ ناخن ژلی

اگر بخواهید فرنچ را به صورت ژل داشته باشید، باید از لاک‌های مخصوص آن استفاده کنید. یعنی برای مرحله لاک پایه باید یک لایه لاک ژل پایه نازک بزنید و برای ۳۰ ثانیه در لامپ LED قرار دهید تا خشک شود. سپس لاک ژل سفید را روی نوک ناخن‌ها بمالید و زمانی که این کار انجام شد برای ۳۰ ثانیه دیگر ناخن‌ها را در دستگاه LED قرار دهید. همچنین در مرحله نهایی نیز باید یک لایه از برق ناخن ژلی را بزنید و آن‌ها را مجددا در لامپ LED قرار دهید.

فرنچ ناخن ژل ✿☆✿☆✿

فرنچ ژل ناخن

✿☆✿☆✿

آموزش فرنچ ژل

تصاویر مدل‌ های فرنچ ناخن جدید

مدل های ساده فرنچ ناخن

✿☆✿☆✿

مدل فرنچ ناخن جدید

✿☆✿☆✿

مدل فرنچ ناخن با طرح های ساده

✿☆✿☆✿

مدل اکلیلی فرنچ ناخن

✿☆✿☆✿

مدلهای زیبای فرنچ ناخن

✿☆✿☆✿

مراحل فرنچ ناخن در منزل

✿☆✿☆✿

آموزش گام به گام فرنچ ساده ناخن در خانه

✿☆✿☆✿

آموزش فرنچ ساده ناخن در خانه

✿☆✿☆✿

مدل فرنچ ساده ناخن

نکات کلیدی در مورد فرنچ ناخن

 • محصولاتی را انتخاب کنید که دوام و ماندگاری خوبی را روی سطح ناخن ایجاد می‌کنند.
 • اگر می‌خواهید فرنچ ناخنتان پاک نشده و برای زمان بیشتری بماند، ایده خوبی است که هر روز یک لایه خیلی نازک برق ناخن بزنید.‌
 • می‌توانید قبل و بعد از فرنچ به مدت یک روز از محلول آب و آبلیمو یا شیر یا روغن زیتون استفاده کنید تا ناخن‌هایتان تقویت شوند.
 • بانوانی که علاقمند به استفاده از لاک‌های مخملی و اکلیلی هستند باید بدانند که پاک کردن این لاک‌ها کمی مشکل‌تر است.

 

پاسخ به سوالات متداول فرنچ ناخن

آیا فرنچ ناخن نماز دارد؟

با توجه به نظر همه مراجع تقلید، تنها در صورتی که مجبور به انجام این کار باشید می‌توانید از طریق وضوی جبیره نمازهایتان را بخوانید. (مسائلی مانند اجبار همسر، بیماری ناخن و …)

بهترین برندهای لاک ژلیش کدامند؟

CND Shellac – Essi

بهترین مارک تاپ کت یا برق ناخن چیست؟

برندی با قابلیت درخشش و ماندگاری بسیار بالاست و توسط سالن‌دارهای حرفه‌ای استفاده می‌شود. بعد از آن Essie نیز برند خوبی در این زمینه می‌باشد.

آیا فرنچ ناخن از مد افتاده است؟

فرنچ ناخن جزء ساده‌ترین انواع دیزاین ناخن است که همواره توسط سلبریتی‌ها مورد استفاده قرار گرفته و تقریبا می‌توان گفت هیچوقت از مد خارج نشده است.

قیمت انجام فرنچ ناخن در آرایشگاه چقدر است؟

با توجه به شهر و محل زندگی شما، قیمت فرنچ ناخن از حدود ۱۰۰ هزارتومان شروع می‌شود.

آیا می‌توان از لاک پایه به عنوان تاپ کات نیز استفاده کرد؟

بله؛ منتهی کیفیت و درخشش و ماندگاری که از تاپ کات می‌گیرد را از لاک پایه نخواهید گرفت!

 

حرف آخر

امیدواریم از مطلب آموزش فرنچ ناخن در خانه لذت برده باشید و بتوانید به راحتی در منزل آن را انجام دهید. بدانید که در لاک زدن باید همواره حوصله، صبوری و دقت به خرج دهید. طراحی فرنچ ناخن نیاز به تمرین دارد و کسی نمی‌تواند بدون تمرین و تکرار فرنچ زیبایی روی دست‌ها به وجود آورد.

همچنین پیشنهاد می‌کنیم در این راستا، حتما مطلب «قارچ ناخن ؛ علت، علائم و روش‌های درمان پزشکی و خانگی» را در نگیزه بخوانید.

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
 • Total (0)
Compare