رنگ کردن مو در زمان پریودی مجاز است؟ آیا مو رنگ می‌گیرد؟

رنگ کردن مو در زمان پریودی مجاز است؟ آیا مو رنگ می‌ گیرد؟

دوره قاعدگی، زمانی است که تعادل هورمون های زنانه تغییر می کند، بی نظمی هورمونی و افزایش درجه حرارت بدن و در نتیجه واکنش بدن به تغییرات شیمیایی مانند رنگ کردن مو در دوران قاعدگی، متفاوت و خاص می شود. به همین دلیل زمانی که برخی از زنان در دوره قاعدگی‌شان موهایشان را رنگ می کنند نتایج متفاوتی را می گیرند. در این مطلب می خواهیم بررسی کنیم که آیا رنگ کردن مو در زمان پریودی درست است؟ رنگ مو خراب نمی شود؟ پس با ما همراه باشید.

رنگ کردن مو در زمان پریودی اشکالی ندارد؟

به طور خلاصه بخواهیم بگوییم، در دوران پریودی، هورمون ها تعادل خود را از دست می دهند و در شرایطی هستند که موها حالت چرب تری دارند؛ از این رو رنگ گرفتن موها دچار اختلال شده و ممکن است به رنگ دلخواه خود نرسید! که البته در مورد همه خانم ها این موضوع صدق نمی کند. همچنین پوست بدن در دوران قاعدگی حساس تر می شود و ممکن است اثرات مواد شیمیایی رنگ مو را به راحتی نپذیرد و دچار التهاب شود.

این مسائل برای تمامی زنان صحت ندارد و بسته به نوع بدن هر شخص و میزان تغییرات هورمونی در بدن مختلف است، ولی بطور کلی و طی آزمایشی که بر روی صدها نفر که توسط دانشگاه ایالتی در آمریکا انجام گردید تعداد بسیار کمی از اشخاص، رنگ مو را همانند روزهای عادی (بدون قاعدگی) و مطابق با رنگ درج شده بر روی محصول دریافت کردند.

در کل بسیاری از خانم ها نگرانند که نکند با رنگ کردن موهای خود در دوران عادات ماهانه به موهای خود آسیب برسانند و برخی دیگر معتقدند، در این دوران موهایشان می ریزد. بهرحال نباید فراموش کرد که ساختار اصلی مو داخل سر قرار دارد و به همین دلیل رنگ مو تاثیری بر سلامت موها ندارد و می توان حتی در دوران قاعدگی موها را رنگ کرد. تنها ممکن است در این دوران موها چرب تر باشد و رنگ دلخواه خوب از آب در نیاید.

رنگ کردن مو در زمان پریودی مجاز است

رنگ کردن مو در زمان پریودی چه حکمی دارد؟

در خصوص رنگ کردن مو در زمان پریودی از نظر شرعی، اظهار نظر ها و باور های مختلفی وجود دارد. اما رنگ کردن مو در ایام قاعدگی دارای اشکال شرعی نیست و رنگ حنا یا رنگهای دیگر مانع رسیدن آب به بدن نمی شوند.

 

سخن آخر

درست است که رنگ کردن مو در دوران قاعدگی بی ضرر است اما خانم ها نباید تصور کنند در دوران حاملگی نیز مجازند موهای خود را رنگ کنند. رنگ مو از طریق پوست سر جذب و وارد بدن می شود و ممکن است خطراتی برای جنین ایجاد کند. البته می توان تنها ساقه مو را رنگ کرد. در این رابطه خواندن مقاله «رنگ کردن مو در بارداری چه عوارض و خطراتی دارد؟» را به شما پیشنهاد می دهیم.

در مورد رنگ کردن مو در زمان پریودی هم توصیه می کنیم روزه شک دار نگیرید! اگر ممکن است صبر کنید تا این دوران تمام شود و بعد اقدام به رنگ کردن موهایتان کنید تا با خیالی آسوده تر رنگ موهایتان به آنچه که می خواهید نزدیک تر شود.

در این رابطه تجربه ای داشته اید؟ لطفا نظرات خود را در پایین همین مطلب با ما و دیر دوستانتان در میان بگذارید.

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
  • Total (0)
Compare