آموزش اکستنشن مو

اکستنشن چیست

برخلاف واقع، بیشتر افراد فکر می‌کنند خانم‌هایی باید اکستنشن مو انجام دهند که قصد دارند دارند موهایشان بلندتر شود؛ با وجود اینکه این نیز می‌تواند یکی از دلایل آن باشد اما تنها کاربرد اکستنشن مو نیست. افرادی که موهای نازک و کم‌ پشتی دارند نیز می‌توانند به کمک این روش به پر شدن موهای خود کمک کنند. زنان معمولا داشتن موهای بلند و پر پشت را دوست دارند و این موضوع به افزایش اعتماد به نفس آن‌ها کمک می‌کند. در ادامه قصد داریم شما را با آموزش اکستنشن مو آشنا کنیم. از اینرو در ابتدا شما را با انواع اکستنشن آشنا خواهیم کرد.

 

انواع اکستنشن

اکستنشن برای حجم دادن و بلندتر نشان دادن مو استفاده می‌شود. انواع مصنوعی اکستنشن مو در کارخانه و از پلاستیک و مشتقات نفتی تولید می‌شود اما انواع طبیعی آن معمولا از هند وارد می‌شود. زنان هندی معمولا موهایشان را رنگ نمی‌کنند و موهای پر و باکیفیتی دارند. بلند کردن و فروش مو نیز نوعی تجارت در هند است.

چگونه موهایمان را با چسب اکستنشن کنیم

۱. اکستنشن سرد

در روش اکستنشن سرد از یک نوع چسب گیاهی به نام کراتین، به این منظور وصل کردن موی مصنوعی به ریشه استفاده می‌شود.

در روش اکستنشن سرد می‌توان از حلقه‌های فلزی استفاده کرد تا موی اضافه را به ریشه مو متصل کرد. به طور معمول از این نوع حلقه برای موهای ضخیم استفاده می‌شود.

انواع اکستنشن سرد شامل موارد زیر خواهد بود:

 • دوخت مو
 • اکستنشن بافت
 • اکستنشن ریسه ای
 • اکستنشن با رینگ

همه‌ی این روش‌‌ها با ابزار کار می‌شود و هیچگونه دستگاهی در آن دخیل نیست.

۲. اکستنشن گرم

در این روش، برخلاف روش قبل، عملیات اکستنشن کردن به وسیله ی دستگاه انجام می‌شود. اکستنشن گرم به دو روش، با چسب و لیزر انجام شده و در هر دو روش به وسیله دستگاه و با حرارت انجام می‌گردد.

آموزش اکستنشن مو

اکستنشن با چسب

در بهترین نوع اکستنشن گرم با چسب‌های رولی و دو رو مورد استفاده قرار می‌گیرد. نحوه‌ی عملکرد این روش، اینگونه است که مو به ردیف و با حرارت ملایم روی سر قرار می گیرد. مراحل بعدی تا پایان انجام کار، مانند اکستنشن ریشه‌ای و یا اکستنشن دوخت خواهد بود. ولی این روش ساده‌تر و سریعتر است.

اکستنشن لیزری

ماندگارترین روش اکستنشن مو، اکستنشن لیزری است که می‌توان آن را در قسمت‌های جلوی سر نیز استفاده کرد. همانطور که از اسمش پیداست، توسط اشعه روی مو نصب می‌شود. همچنین چسب‌های کراتینه برای اکستنشن لیزری استفاده می‌شود و این نوع چسب به وسیله‌ی دستگاه لیزر و به وسیله دستگاه‌های چسب مورد استفاده قرار می‌گیرد. در اینجا شما را با اکستنشن مو به وسیله‌ی کراتینه و دستگاه لیزر آشنا خواهیم کرد.

چگونه موهایمان را اکستنشن کنیم

آموزش اکستنشن مو با کراتینه و دستگاه لیزر

ابتدا در قسمتی از سر یک خط کاملا صاف باز کرده و چسب کراتین را روی دستگاه زده، به قسمت انتخاب شده می‌چسبانیم. حجم موی انتخابی برای اکستنشن باید متناسب با حجم موهای شخص باشد و فاصله‌ی موهای اکستنشن شده از هم نیم سانت باشد. برای ردیف دوم باید یک لایه از موها را جدا کرده و لایه‌ی زیری آن را انتخاب کنیم به صورتی که اکستنشن ما بین دو تکه قرار بگیرد.

نحوه ی انجام اکستنشن با رینگ

آموزش اکستنشن مو به با رینگ

جدید ترین مدل اکستنشن مو، به روش میکرو (رینگ) است که برای موهای جلو نیز استفاده می‌شود. در این روش از قلاب استفاده می‌شود ولی رینگ مقداری درشت‌تر است. در این روش موها تحت هیچ شرایطی کشیده نمی‌شود و موهای مصنوعی نیز خیلی سبک هستند که به این دلیل آسیبی به موهای خود شخص وارد نمی‌شود.

میکروها دانه‌های ریزی هستند که با دستگاه روی موها کار می‌شوند همچنین میکروها در رنگ‌های مختلفی موجود هستند که م‌یتوان به راحتی برای هر رنگ مو استفاده کرد. ابتدا یک لایه ی خیلی نازک و کوچک از موها را در قسمت جلو سر جدا می‌کنیم. میکرو را داخل دستگاه گذاشته و تکه‌ی نازک مو را از داخل میکرو رد کرده و با انبر ثابت می‌کنیم و به این صورت برای کل قسمت‌های مو اکستنشن را انجام می‌دهیم.

نحوه ی به کارگیری اکستنشن بافت

اکستنشن بافت

 • بافت ساده
 • گره ای

این نوع اکستنشن برای خانم‌هایی مناسب است که موهای پرپشتی داشته و می‌خواهند موهای خود را بلندتر نشان دهند. در این نوع اکستنشن موهای خود فرد در یک ردیف بافته شده و سپس دسته‌های مصنوعی مو روی این دسته موی بافته شده به کمک سوزن و نخ قرار می‌گیرند. مزیت این روش این است که می‌توان از آن روی هر نوع موی کوتاه و بلندی استفاده کرد. اما باید دقت داشت که اگر موی بافته شده به خوبی قرار نگیرد، دسته موهای مصنوعی می‌توانند روی سر سنگینی کرده و آزار دهنده باشند.

بافت با گره که به وسیله گره‌ی اول، مو نصب می‌شود و با موی دو سرباز انجام می‌شود آسیب کمتری به مو می‌رساند.

 

انواع مدل های اکستنشن مو

 • اکستنشن تارمویی
 • اکستنشن مو دوختی
 • اکستنشن مو کلیپسی
 • اکستنشن با روش بافت
 • اکستنشن حرارتی
 • اکستنشن مو با رینگ
 • اکستنشن مو با گره
 • اکستنشن‌ چسبی
 • اکستنشن مو متصل به هم

 

مضرات اکستنشن کردن مو

این نوع از مو به صورت طبیعی سبوم و کراتین ندارد و مصنوعی بودن خود را میان موهای طبیعی نشان می‌دهد و درخشش دیگر موها را ندارد. در عین حال اگر شیوه کوتاهی و مدل مو مناسب نباشد، می‌‌توان به سادگی آنها را میان موها تشخیص داد. ساییدگی این نوع مو با کف سر باعث خارش می‌شود و خاراندن سر می‌تواند سبب کنده شدن این موها شود.

چه نکاتی در رابطه با اکستنشن کردن مو وجود دارد

نکات مهم پس از انجام اکستنشن مو

 • موها را با یک برس بسیار نرم و مخصوص که برای اکستنشن موهای طبیعی و مصنوعی قابل استفاده است مرحله به مرحله ا‌ز پایین به بالا شروع به شانه کردن کنید، بطوری که بازکردن گره‌ها به سمت ریشه باشد.
 • هنگام خوابیدن باید موهای خود را در بالای سرتان جمع کنید. قرار دادن این موها در زیر سر، موجب نامرتب شدن و گره خوردن‌شان به یکدیگر خواهد شد.
 • برای جلوگیری از درهم پیچیدگی موها، همواره دست خود را به داخل حاشیه موهای اضافه شده برده و به سمت پایین بکشید.
 • توصیه می‌شود از تافت و اسپری‌های مو برای موهای اضافه شده استفاده نکنید. این کار باعث می‌شود که موها از محل خود جدا شوند.
 • استفاده از وزگیر مو برای اکستنشن مو، اسپری مخصوصی که روزی یکبار یا بعد از حمام کردن می‌توانید روی موهایتان اسپری کنید.
 • اگر از موی طبیعی که به کمک کلیپس به مو متصل شده استفاده کرده باشید، می‌توانید به راحتی آن را جدا کرده و در صورت نگهداری در وضعیت مناسب و مراقبت، بارها از آن استفاده کنید.
 • بهتر است موهای خود را در ۵ روز اول بعد از نصب اکستنشن نشویید تا چسب‌ها سر جای خود کاملا ثابت شوند. در هفته اول ممکن است پوست سرتان به خارش بیفتد. در این صورت از اسپری مرطوب‌کننده مو استفاده کنید. این خارش طبیعی است. بعد از چند روز پوست سر به اکستنشن عادت می‌کند.

برای برداشتن اکستنشن بهتر است خودتان دست به کار نشوید و حتما به متخصص مراجعه کنید. برای این کار روش‌های مختلفی وجود دارد که ارتباط مستقیمی با روش نصب اکستنشن مو دارد.

نظری ثبت نشده است

Leave a reply

انگیزه
ثبت نام رایگان در سایت
عضویت در سایت
تعییر رمز عبور
Compare items
 • Total (0)
Compare