رنگساژ کردن مو چیست و چگونه انجام می‌شود؟

رنگساژ بهتر است یا رنگ های معمولی

زمانی که موهایتان به دلیل شستشوی بیش از حد، در طولانی مدت کدر می‌شوند و براقیت خود را از دست می‌دهند، می‌توانید با عمل رنگساژ کردن مو، براق و شفافیت اولیه را به دست آورید. در واقع با این عمل می‌توانید موهایتان را ترمیم کنید. رنگساژ کردن مو بیشتر برای موهای مش یا دکلره شده، کاربرد دارد. ساختار رنگساژ به گونه‌ای است که آسیب چندانی به موهایتان وارد نمی‌کند و می‌توانید آن را جایگزین رنگ‌های معمولی و اکسیدان‌ها کنید.

رنگساژ به طور موقت، نیمه موقت و دائم انجام می‌شود. رنگساژها شامل شامپوهای رنگی، ژل‌ها، موس‌ها، اسپری‌ها و…می‌شود.

چه نوع رنگساژی مناسب است

 

انواع رنگساژ

۱. رنگساژ موقت

این رنگساژ به مدت یک هفته روی موهایتان دوام دارد. رنگساژ موقت را در زمانی که موهایتان تمیز و مرطوب است، استفاده کنید. به این صورت که بعد از اتمام شامپو زدن و شستشو، مواد رنگساژ را روی تمامی قسمت‌های سر بزنید و شانه کنید تا مواد در تمام قسمت‌ها پخش شود؛ بعد از آن می‌توانید موهایتان را خشک کنید.

۲. رنگساژ نیمه موقت

این رنگساژ شامل رنگ‌های ژله‌ای است که به مدت سه هفته روی موهایتان دوام می‌آورد.

به این صورت که می‌توان برای رنگساژ نیمه موقت از رنگ‌های موقت ولی خالص استفاده کرد. روی موهای مش شده که مرطوب است می‌توان واریاسیون (رنگ کمکی) را با اکسیدان ۳% یا ۶% مخلوط کنید، رنگ را در همه‌ی قسمت‌های سر پخش کنید و پس از مدت ۵ دقیقه موها را بشویید.

۳. رنگساژ دایم

با وجود رنگ‌های دائمی در بازار، می‌توانید برای موهایتان از رنگساژ دائم نیز استفاده کنید.

پس آن که مراحل انجام دکلره را به اتمام رساندید، موهایتان را بشویید و آب اضافی آن را بگیرید. بی‌رنگ کردن مو، آب اضافی مو را گرفته و رنگ مورد نظر را با اکسیدان ۳% یا ۶% ترکیب کنید و روی موهای دکلره شده کامل مرطوب ماساژ دهید و بعد از گذشت ۱۵ دقیقه، موها را آب کشی کنید.

چگونه از رنگساژ استفاده کنیم

 

روش کلی برای رنگساژ کردن مو

ابتدا یک چهارم از تیوپ رنگتان را خالی کنید. اگر موهای بلوند دارید برای رنگساژ از شماره‌های ۸ تا ۱۰ استفاده کنید تا زیبا شود. سپس آن میزان از رنگ را که از تیوپ خارج کردید با ۷۵ سی سی اکسیدان شماره ۱ و به همان میزان آب ترکیب کنید. این ترکیب باید از رنگ معمولی   رقیق‌تر باشد. سپس این مواد را روی تمام قسمت‌های مو پخش کنید و به آرامی شانه بزنید. حالا اگر برای مش می‌خواهید رنگساژ کنید، زمان مورد نیاز یک دقیقه و اگر روی رنگ باشد، ۱۵دقیقه زمان کافی است. در نهایت موها را آبکشی کنید.

برای بلوند کردم مو از چه گروه های رنگی استفاده کنیم

 

انواع پایه های رنگساژ

معمولا رنگ‌های روشن و بلوند طرفداران زیادی در بین خانم‌ها دارند. به این منظور در اینجا رنگ‌های روشن را برای رنگساژ کردن مو معرفی می‌کنیم.

  • بلوند زیتونی: همانطور که می‌دانید برای استفاده از رنگ‌های بلوند باید موها با دکلره کاملا سفید شوند و از روشن‌ترین رنگ گروه M بر روی موها استفاده شود.
  • بلوند طلایی: روشن‌ترین رنگ موی در پایه‌ی  G.
  • بلوند کاهی: روشن‌ترین رنگ از گروه رنگ‌های N.
  • بلوند صدفی: روشن‌ترین رنگ از گروه A.
  • بلوند دودی: روشن‌ترین رنگ مو در پایه ی C.

آیا رنگساژ آسیب کمتری به موها میرساند

 

مزیت رنگساژ کردن مو

رنگساژ ترکیب ضعیفی داشته و همین ترکیب ضعیف باعث می‌شود تابه موها آسیب کمتری برسد.

می‌توانید با خیال راحت رنگساژ را جایگزین رنگ‌های معمولی کنید؛ زیرا آسیبی که از رنگ‌های معمولی به پوست و موی سرتان نفوذ می‌کند، خیلی بیشتر از رنگساژ‌هاست. پس می‌توانید هرچندوقت یکبار در تغییر رنگ موهایتان تنوع بدهید.

چگونه رنگساژ کنیم که رنگ دلخواه به دست آید

 

نکات حائز اهمیت برای رنگساژ کردن مو

  • مدت زمانی که رنگ در رنگساژ بر روی موها باقی می‌ماند ۵ الی ۱۵ دقیقه است.
  • هر چقدر رنگساژ مدت زمان بیشتری بر روی موها بماند رنگ موها تیره تر خواهد شد.
  • اگر به منظور ازبین بردن زردی موهایتان رنگساژ می‌کنید، باید از رنگ‌های دودی یا نقره‌ای استفاده کنید تا زردی مو را از بین ببرد.
  • اگر زردی موها بیش از حد است، بهتر است مقدار کمی رنگ بنفش به رنگ اصلی اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 Comments
scroll to top